Moje šperky kombinují rock and roll a retro, říká Abigail Bruford

Krása a móda / 29.8.2014

Nekonvenční šperky a doplňky od talentované umělkyně, návrhářky a učitelky Abi miluje celý Londýn. Zamilujte se také. 

IMG_9954small

Ručně dělané a pečlivě promyšlené. To je Abilu Creations. Zdroj: abilucreations.com

 Abigail Lucy Bruford studovala výtvarné umění, sochařství a návrhy kostýmů na univerzitě a poté šla sama učit. Po mnoha úspěšných letech učení se Abi rozhodla pro změnu, a tak navrhla i vyrobila šperky a doplňky, které odnesla na prodej na slavný Camden Market v Londýně. To byl počátek jejího úspěchu a v roce 2006 se zrodil obchod Abilu Creations London.


„Věřím, že moje kreativní návrhy jsou přirozeným vývojem studia výtvarného umění a jsou zároveň také v cenově dostupnější verzi, kdy kupující může umění i nosit. Moje inspirace přichází z mnoha sfér, a proto jsou mé návrhy tak rozmanité. Miluji fantazii a pohrávání si s nemožným. Moje šperky a doplňky jsou o radosti, zábavě a o tom, nikdy nebrat sebe sám moc vážně! Mám ráda věci s historií a příběhem, a to je samozřejmě důvod, proč milovat retro a starožitnosti. Ten, kdo pak nosí mé výtvory, nosí i něčí příběh.“


momo_pink_hair__2_

Barevně laděné kombinace a unikátní starožitné přívěsky. Zdroj: abilucreations.com

Abi navrhuje s láskou k muzice a všemu s retro nádechem. Jednotlivé kousky šperků jsou vybrány přímo na slavných trzích se starožitnostmi, v antikvariátech a pouličních blešácích v Londýně, kde se skrývají ty největší poklady. Abi je do své práce neuvěřitelně zapálená a její studio vypadá jako ráj barevných korálků, řetízků a blyštivých kamenů. Abilu Creations je unikátní ve svém smyslu pro detaily a tím, že každý kus je jen jeden na světě.

Co inspiruje tvé návrhy a tvorbu šperků?

Všechno, co je okolo a v prostředí kolem mě. Inspiruje mě příroda, umění, barvy, móda i materiály a jejich povrch. Neustále se inspiruji každý den díky tomu, že vnímám vše okolo mě. Miluji vše starožitné, retro a tu možnost to znovu využívat a vytvořit něco nového. Je to vlastně vracení starého předmětu do novodobého designu.

Inspiruje tě hodně Anglie a Londýn?

Určitě! Je to tak bohatá kombinace kultur, která přináší tolik možností.

Kde nacházíš nápady pro jednotlivé typy šperků?

IMG_0036

Odvážné doplňky pro milovnice muziky. Zdroj: abilucreations.com

Oh, to musím opět říct, že se to týká všeho, co se mi líbí od prohlídky muzea, galerie, posezení na zahrádce nebo na pláži. Když tvoříte, tak  fantazie a kreativita nikdy nekončí. Je to nepřetržitý proud energie. Ráda se dívám na nejnovější trendy z přehlídek, kde se také inspiruji a přemýšlím, jak přinést nynější trendy do konfekce pro obyčejné smrtelníky. Přehlídky a návrháři totiž tvoří s nadsázkou a ve velkých rozměrech.

Kdo je tvůj typický zákazník? Mohla bys popsat ženy i muže?

Myslím si, že můj typický zákazník je ve věku mezi 20-40ti lety a je to někdo, kdo si rád pohrává s doplňky. Někdo, kdo rád vyčnívá z davu a chce se vymykat konvenční módě. Určitě nenakupuje doplňky bez rozmyslu. Moji zákazníci milují starožitné šperky, retro a rock and roll. Je to někdo, kdo se nebojí změnit svou vizáž z boho na rock. Nevytvářím ještě tolik mužských doplňků, ale pár mých návrhů řetízků s přívěsky by slušelo klukům se skateboardy nebo surfařům. Já osobně doufám v rozšíření této sekce do budoucna.

 Myslíš si, že existují trendy ve špercích a jaké jsou podle tebe na toto léto?

robbiechunkymonkeysm

Náhrdelníky i pro muže. Zdroj: abilucreations.com

 Masivní náhrdelníky, ale nejen ty. Také se materiály a jednotlivé kusy hodně vrství. Nosí se starožitné květinové motivy a vzory, obrovské unikátní náušnice a festivalové šperky, které zůstávají populární celý rok.

Jak dlouho ti trvá navrhnout a vyrobit jeden unikátní šperk na zakázku?

To záleží kolik mám právě práce a kdy obdržím email s objednávkou, ale většinou je to pár dnů, ale někdy i dva týdny. Najít inspiraci a nápady může někdy trvat, protože zákazníci chtějí opravdu jedinečný doplněk.


Abigail bude nadále čerpat inspiraci z londýnských starožitnictví, míst a unikátních kousků bižuterie s historií a zdobit módní fanoušky neokoukanými doplňky. Nechte se i vy inspirovat myšlenkou, že nosíte něco, co máte jen vy a nikdo jiný to mít nemůže, protože to bylo navrženo jen pro vás.


Final Christmas

Abigail miluje retro i ve svých propagačních materiálech. Zdroj: Sonia P.

Zdroj perexové fotografie: archiv Abigail Bruford

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář