Využijte energii vesmíru!

Osobní rozvoj Vztahy / 11.8.2014

Stačí opravdu chtít a věřit tomu, že i energie může v mnoha situacích pomoci.

Název knihy Vesmír vám dá energii nebo něco podobného nás asi moc nepřesvědčí o tom, abychom si takovou knihu zakoupili, ale nedejte jen na název, podívejte se i na kapitoly. Prolistujte ji a najednou se před vámi otevírá zcela nový svět – v čele s energií. My jsme jednu takovou knihu přečetli za vás. Je velmi obsáhlá, proto vám dáme jen několik ukázek a tipů, které stojí za to.

Všechno je energie

Všechno kolem nás, včetně nás, je energie. Je důležité si uvědomit, že tato vesmírná energie opravdu existuje, protože poté s ní můžete pracovat a zlepšit si tak svůj dosavadní život. Jsou na světě lidé, u kterých se zastavíte a říkáte si: Ti mají ale štěstí! Proč mají štěstí? Jak je možné, že jim všechno vychází podle jejich představ? Odpověď najdete v knize a je velmi jednoduchá – ti lidé pracují s energií, ví, že existuje a využívají její síly.

Zní to asi jako z pohádky, že? Ale když zavřete oči, zamyslíte se, pohádka zmizí a je tady reálný svět s reálnou energií. Jen se tomu otevřete, zavřenými dveřmi nikam nedojdete.

Energie je všude kolem nás! Zdroj: foter.com

Energie je všude kolem nás! Zdroj: foter.com

Vytvářejte energii pomocí myšlenek

Čtete si titulek a říkáte si, co je to za blbost? Taky jsem tomu kdysi nevěřila. Ale když tomu uvěříte, budete se snažit pochopit to, pak najdete klíč k návodu. Již jsem četla několik knih, které měly něco do sebe. Všemožně se prolínaly, což se mi velmi líbilo. I tato kniha nám přináší mnoho známého. Pokud vytváříte negativní energii v myšlenkách, pak to má negativní dopad na vás a vaše okolí – přivoláváte si to na sebe sami. Pokud ovšem myslíte pozitivně, pak jsou kolem vás dobré věci.

S tímto souvisí také vizualizace. Vizualizace je vlastně jakési přivolání toho, co chcete, aby se stalo. A opravdu to funguje. Jak? Velmi soustředěně si v myšlenkách vybavujte situaci, která vás čeká a vyobrazte si její průběh a závěr, který chcete, aby se stal realitou. Využila jsem vizualizace u maturitní zkoušky i u nedávných zkoušek na vysoké školy. Zkuste to taky!

Pravidla pro práci s vesmírnou energií

– otevřete se a po cvičení se zase uzavřete

– jasně si vymezte, co je váš cíl

– až se vám podaří dostávat to, co si přejete, nebuďte sobečtí, ukažte tajemství úspěchu i jiným, kteří potřebují pomoc

– projevte trochu vděčnosti

– věřte, že cokoli se vám přihodí, bude pro vaše dobro (i negativní věci se stávají z nějakého důvodu – abyste něco změnili nebo vyřešili)

Láska je důležitá!

Někteří lidé přitahují nápadníky více než jiní. Ale nemá to nic společného s tím, že jsou krásní nebo oškliví. Dobrá energie lásky totiž nemá nic společného se vzhledem, bohatstvím, osobností nebo prestiží daného člověka. A proč jsou tedy někteří lidé osamělí? Protože se dostávají do víru zoufalosti – a to je negativní energie, která nám vnucuje to, že jsme osamělí, nechtění a zároveň od nás odhání vibrace lásky. V knize si navíc můžete udělat zajímavý test lásky.

Vypněte svou negativitu, nedávejte jí možnost ovládat vás. Zdroj: foter.com

Vypněte svou negativitu, nedávejte jí možnost ovládat vás. Zdroj: foter.com

Numerologie pomáhá

Můžete také s pomocí této knihy zjistit své životní číslo (myslím, že tento návod je docela známý). Uvedu smyšlený příklad:

Rozepíšete si své datum narození na číslice – 18. 5. 1989 – 1 8 5 1 9 8 9 – a všechna ta čísla sečteme – 41 – znovu sečteme – 5.

Číslo 5 mluví o majiteli data narození takto, je jeho přínosem: Dávat energii a život. Pomáhat druhým přijímat výzvy a změny. Moudře využívat energii.

Přistihnete-li se při nějaké negativní myšlence, řekněte si: Ruším tu myšlenku. Já jsem pozitivní. (převzato z knihy)

Jak zvládat stres?

V dnešní době vzniká mnoho zdravotních potíží a jedním z důvodů je právě stres a to, že mu dovolíme, aby s námi lomcoval. Je pochopitelné, že člověk zabořený do negativity a života ve stresu nebude umět používat vesmírnou energii. Ale to je to, najděte slabinu vašeho stresu a dopřejte si pohodu a klid. Stres má tu sílu, že vás zmanipuluje tak, že se cítíte nešťastní a že nemáte nic pod kontrolou. Nedovolte mu to! V knize navíc najdete 6 klíčů ke zvládání stresu.

Otevřete se všemu kolem vás. Buďte pozitivní, pocítíte změnu. Zdroj: foter.com

Otevřete se všemu kolem vás. Buďte pozitivní, pocítíte změnu. Zdroj: foter.com

Bloky?

Posledním postřehem z knihy jsou bloky. Jsou to jakési překážky, které vznikaly už od našeho dětství díky lidem okolo nás. Jsou to jakési naučené předsudky zabydlené v nás. Začalo to strachem, rodiče nám říkali, nesahej na to, spálíš se, nechoď tam, ublížíš si. Jednoduše nám dávali najevo, že nějaké nebezpečí je všude kolem nás. Strach ve zdravé míře pomáhá, ale vnucování rodičovských pocitů správné není.

Dalším blokem se stalo odtrhování se od druhých – využívání manipulace je v tomhle ohledu zcela zřejmé: nechoď za těmi lidmi, jsou odlišní. Uvědomujete si to?

Blokem se stalo i kritizování, rodiče nám říkali, jak jsme tlustí, štíhlí, co neumíme, jak nejsme dost dobří, což je to nejhorší – lidem pak vznikají různé komplexy méněcennosti a trpí na to i v partnerském vztahu. Lidé kolem nás naučili i něco o bolesti, asi nás chtěli připravit na rozchody a situace, které nás čekají (přitom to tak vůbec být nemusí) – on tě nechá, lidé ti zlomí srdce atd.

A všechny tyto bloky nám uvnitř nás samých zavřely na zámek mnohé dveře, kterými bychom jinak svobodně procházeli – tím jsme ztratili mnohé představy o našem talentu nebo smyslu života.

Dejte šanci této knize. Možná v ní najdete to, co právě teď hledáte. Zdroj: archiv redakce

Dejte šanci této knize. Možná v ní najdete to, co právě teď hledáte. Zdroj: archiv redakce

Kniha mě velmi mile překvapila. Z mého pohledu v ní najde každý něco svého, co ho posune dál. Člověk může najít i smysl života nebo pomoc ve své životní situaci, která ho stahuje dolů, protože si s ní neví rady. Jiný, možná konkrétnější, název by neuškodil. Vesmírná energie sice prostupuje celou knihou, ale není lákadlem. Proto si opravdu raději knihu prohlédněte i  uvnitř, než řeknete, že si ji určitě nekoupíte. Doporučujeme!

životní energie

Inspirace přichází z mnoha koutů, tento článek byl inspirován knihou ŽIVOTNÍ ENERGIE: Jak využít sílu vesmíru a změnit svůj život, autorkami jsou Anne Jirschová a Monica Cafferkyová. 

(V některých případech byly použity doslovné formulace.)

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář