LowCost Race: Co nejnižší náklady, co nejvíce zážitků

Cestování / 6.8.2014

Autor:

Co nejvíce procestovaných míst za co nejméně peněz? I v tom se dá soutěžit! LowCost Race je toho důkazem. Zapojte se také!

„Prožij nejvíc za co nejmíň“. Tak zní motto pilotního ročníku závodu dvou až tříčlenných týmů, který začíná v pondělí 11. 8. Bude se jednat o výlet daleko za hranice (nejen) komfortní zóny. Úkol nezní až tak složitě: do týdne nasbírat co nejvíce bodů projížděním checkpointů. Právě tyto checkpointy budou zveřejněny tři dny před akcí a celkově jich bude neuvěřitelných dvacet pět!

Body získáváte i ztrácíte

Body ovšem můžete nejenom získat, ale také ztratit, a to utrácením peněz. Peněžní částka je však omezena na pouhé 2 000 Kč za jednu osobu. Docela málo, že? Do této částky se ovšem nezapočítávají peníze vydělané během cesty! Díky tomu se váš rozpočet může o něco zvýšit. Není to ta pravá výzva?

Při celém závodu záleží jen na vás, jestli pojedete stopem nebo usmlouváte nejlevnější jízdenky na černém trhu. Stejně tak je na vás, zdali si jídlo odpracujete u nějaké dobré duše, nebo se „rozšoupnete“ nákupem rohlíků a pár jablek.

Výběr místa je jen na vás

Po zveřejnění checkpointů si můžete sami vybrat, které navštívíte, a to zejména podle jejich bodové hodnoty. Ta se odvíjí od obtížnosti jejich dosažení a vzdálenosti od Prahy. Již nyní je jasné, že jeden checkpoint bude i v České republice, alespoň jeden bude na vrchu hory přes 2 500 metrů nad mořem a minimálně jeden bude v centru nějakého velkoměsta.

LowCost Race

Celý průběh vaší cesty dokumentujete fotkami a deníkem, což bude jediný důkaz o vaší útratě a projetých checkpointech. Díky tomu se na konci spočítají získané body. Tým, který dohromady nasbírá nejvíc bodů, vyhraje proplacení nákladů, a bude tak mít celou akci zadarmo.

Jistě se ptáte, z čeho se tedy platí odměna? Je to z účastnických poplatků, které jsou 300 Kč / tým. Pokud se i vy chcete přihlásit, ještě to stihnete. Uzávěrka byla prodloužena do pátku 8. 8. Pojďte do toho!

Podrobná pravidla a registraci najdete na oficiálních stránkách závodu www.lowcostrace.com.

Zdroj všech fotografií: LowCost Race

Generace21

Generace21

Zanechte komentář