Pražský koncert pop punkových Blink-182 je už za dveřmi

Hudba Kultura / 11.8.2014

Pokud jsou vám známa slova jako „All the small things“, pak určitě vaše srdce zaplesá radostí. Za pár dní totiž pražskou Tipsport Arenu rozproudí rockový nářez Blink-182.

Rok 2012 nebyl pro české fanoušky divoké partičky Blink-182 příliš veselý. Důvodem bylo zrušení celého Prague City Festivalu, a tím i většiny naplánovaných koncertů. Po neúspěšných dvou pokusech zahrát v České republice se však tato banda rozhodla, do třetice všeho dobrého, vystoupit pro české fanoušky 15. srpna 2014 v pražské Tipsport Aréně. Pořadatelem je hudební festival Rock For People ve spolupráci s promotérem Conspiracy. Každý detail je pečlivě promyšlen a je tedy zaručeno, že napotřetí to už zaručeně vyjde.

Já doufám, že bude vystoupení Blink-182 lepší už jen proto, že jsem měla lístky i na ty předchozí koncerty, takže pro mě bylo zklamáním, že se nedostavili ani na jeden,“ okomentovala zrušená vystoupení studentka Gabriela Veselská, přičemž dodává, že její očekávání jsou velká a doufá v jejich příznivé naplnění.

Předkapely budou dvě 

Jak už to ale bývá, každá velká kapela, ať už je složená ze tří nebo osmi členů, potřebuje pořádného předskokana, který dokáže dostat fanoušky do varu. Na pražském koncertě se tohoto úkolu zhostí nejen americká skupina A Wilhelm Scream, která publikum rozproudí pořádným melodickým hardcore, doplněným zvučnými kytarami a správně nakřáplým hlasem frontmana Nuno Pereira. Diváci se mohou těšit i na divoké trio z anglického Brightonu Gnarwolves, balancující svým stylem hudby nad propastí moderního punk rocku a směsi smíchané z pop punku.

Pokud se ještě s melodickou hardcore bandou A Wilhelm Scream, stejně jako s punkovým triem Gnarwolves neznáte, rádi vás seznámíme:

A WILHELM SCREAM – Born a wise man

GNARWOLVES – Melody has big plans

První koncert kluci z kapely Blink-182 odehráli v hudebním baru Spirit Club a od roku 1994 dělali všechno proto, aby se zapsali do povědomí posluchačů. Tento přístup se jim vyplatil především kvůli jejich postoji nejen k hudbě, ale i k životu. Byli bezstarostní, a pokud se zrovna nenechávali vyhazovat ochrankou z obchodního centra, trávili divoké noci na skejtu. Původním názvem byl pouze Blink, ale shodou náhod bylo zjištěno, že v Irsku existuje stejnojmenná kapela, proto kluci k názvu přidali trojčíslí 182.

Kde koupím lístky?

Kapela chce v rámci svého turné oslavit 20. výročí Rock For People, a proto mají návštěvníci letošního festivalu zvýhodněné vstupné, které je z 888,- Kč zlevněno na 757,- Kč. Klasické lístky můžete stále sehnat v prodejních sítích Ticketpro a Ticketportal. Ostatní, kteří se zúčastnili festivalu, mohou vstupenky získat na adrese Ticketforpeople.

Zdroj perexové fotografie: SMART communication s.r.o

Zdroj videí: Youtube.com

Nikola Halmová

Nikola Halmová

Inspiraci nehledám v sobě, ale v lidech kolem mě a v hudbě. Energii zase čerpám z přírody, kterou se mohu proběhnout. A za deštivých dnů není nic lepšího, než si udělat kafe a začít cokoliv psát :) "Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce" Jiří Mahen

Zanechte komentář