Čeho je moc, toho je příliš

Krása a móda / 24.8.2014

Kosmetika je polykač peněz. Doslova a do písmene. 

Občas, když vidím, kolik dekorativní kosmetiky mám na své poličce, přemýšlím, kolik jsem v ní asi nechala peněz. Mám spoustu očních stínů, které nepoužívám, protože jsou moc výrazné, moc tmavé, nesluší mi, mám spoustu tužek na oči, které mi buď oči zmenšují, nebo se moc rozmazávají a pak vypadám jak medvídek panda. Co ale používám a kupuji nejčastěji  jsou laky na nehty. Dělala jsem si malý průzkum mezi kamarádkami a většina z nich má v průměru dvacet laků na nehty. Já se blížím k číslu šedesát.

Když nevíte coby, najdete to v drogerii

Zdroj fotografie: archiv autorky

Za laky na nehty utrácí spousta žen nejvíc.

Nejenže už nemůžu mít každý prst jiný, abych dala průchod své kreativitě a létu, kdy je zkrátka všechno barevné, ale když jdu náhodou kolem drogerie, vždycky se tam zastavím, abych se podívala, jestli nějaká kosmetická firma nemá novou kolekci laků na nehty. Kamarádky mi rády a často kupují laky na nehty, neb je to univerzální dárek, jenže když jich máte kolem šedesáti, stane se občas, že nějaký ten kousek máte dvakrát. A to rozhodování, kterým si procházím při každém odlakování a znovunalakování nehtů!

Ne, není to se mnou až tak hrozné. Je ale pravda, že v lacích na nehty nechávám každoročně spoustu peněz. A nejen v nich. Často se mi stává, že nakonec stejně všechno dojde naráz. Šampon na vlasy, odličovač na oči, řasenka a oblíbený sprchový gel. Prý se tomu říká zákon schválnosti. Čím jsem ale starší, tím více zjišťuji, že tolik kosmetiky vlastně opravdu není třeba. Málokdo z nás vypadá po ránu jako skutečný zombie, navíc si spousta lidí druhých ani moc nevšímá. Kdo vás nezná, ten zkrátka nepozná, že nemáte řasy prodloužené novou řasenkou, že máte jiný odstín make-upu nebo nové oční stíny. Je dobré si od nánosů kosmetiky občas prostě odpočinout. Člověk by se neměl bát svého odrazu v zrcadle, protože každý máme své lepší a horší dny.

Zdroj fotografie: archiv autorky

Kolik máte laků na nehty vy?

Kosmetika a svět

Jen pro příklad: v roce 2013 dělal britský Daily Mail průzkum mezi pěti sty ženami. Redaktory zajímalo, kolik peněz vloží žena do své kosmetiky, a to ať už se jedná o krémy, šampony, mýdla, oční stíny, řasenky, rtěnky či již zmiňované laky na nehty. Po propočítání všech XY došli v deníku k závěru, že průměrná britská žena vlastní kosmetiku za 59 000 korun. Průměrná žena má doma přes šedesát tubiček, lahviček a kelímků plných kosmetiky, leckdy ale používá jen asi šest z nich. Tahle sbírka ale každý měsíc narůstá a narůstá. Spousta žen navíc odpověděla, že se bez make-upu cítí zranitelnější a na rande či důležitou schůzku by bez něj nevyrazila.

A jak jste na tom s kosmetikou vy? Kolik peněz do nákupu přípravků měsíčně investujete? Podělte se s námi.

Zdroj fotografií: archiv redaktorky

Zdroj perexové fotografie: archiv redaktorky

Bára Urbanovská

Bára Urbanovská

Jsem kreativní, ráda píšu, ráda jím, ráda čtu a hodně spím. Mám ráda plavání, pilates, umění a hudbu. Moc ráda fotím a učím se cizí jazyky - angličtinu, ruštinu, němčinu a španělštinu. Nejradši ale mám jazyk český.

Zanechte komentář