Jak se ráno zaručeně probudit?

Osobní rozvoj Vztahy / 2.1.2015

Máte ráno problém vstát z postele a začít fungovat?

Nejsme sice noční tvorové, abychom spali přes den, ale kolikrát máme náročnější práci nebo jsme fyzicky vytížení, takže se nám prostě ještě ráno vstávat nechce a nejraději bychom spali ještě nějakou dobu. Máte to stejně?

Vůně kávy a vanilkových palačinek

Představa, že vám někdo ráno donese kávu a snídani třeba rovnou do postele, je krásná. Kolikrát ale našemu mozku stačí vůně uvařené kávy nebo zrovna udělaných palačinek či jiné dobroty. Proč se občas nenechat rozmazlovat? Nebuďte ale sobečtí – vy si budete vyspávat a vaše drahá polovička bude vždy vstávat dříve? Přivstaňte si jednou zase vy a udělejte radost tomu druhému. Budete překvapení, jak taková změna udělá velkou radost.)

Radost z něčeho, co vás ten den čeká

Obvykle člověk nemůže ráno dál spát ze dvou důvodů. Ten první a méně příjemný je, že vás čeká něco stresujícího a přejete si, aby to všechno bylo podle vašich představ, aby se to jednoduše povedlo. Menší rada zní – vizualizujte si úspěch, pokud jste pro to něco udělali, tak není důvod, proč by to nemělo vyjít. A ta lepší možnost je, že se těšíte na činnost nebo lidi, které ten den potkáte. To je pak člověk nedočkavý a vzbudí se prostě sám a už nemůže usnout. Radost dělá zázraky!

Máte rádi ranní sex? Zdroj: foter.com

Máte rádi ranní sex? Zdroj: foter.com

Ranní sex

Zdá se vám to neobvyklé? Nevadí, vyzkoušejte a uvidíte, že je to jedna z velmi příjemných metod vedoucích k tomu, že vstanete a cítíte se celý den dobře. U mužů to navíc opravdu je jeden z důvodu, proč se probudit s úsměvem na tváři a svěží. Říká se, že naopak ženy to zrovna rády po ránu nemají. Ale všechno je jednou poprvé, třeba se vám to zalíbí a nebudete potřebovat ani budík, ani jiné pomocníky ke vstávání.

Touha po překvapení

Patříte mezi ten typ lidí, kteří rádi tvoří, plánují překvapení a dělají radost druhým? Pak je docela jednoduchý tip na to, abyste vstali s úsměvem – připravte překvapení svému partnerovi, rodičům nebo sourozencům. A nemusí to být jen na jejich narozeniny. Dělat někomu radost můžete celoročně – není nutné spojovat dobré skutky jen s oslavami. Spontánní překvapení je totiž ještě krásnější a druhá osoba ho vůbec nečeká.

Co nebo kdo vás ráno probouzí? Zdroj: foter.com

Co nebo kdo vás ráno probouzí? Zdroj: foter.com

Budíček

Klasická možnost pro spící princezny a lenivé rytíře – kupte si budík. Říkáte si, že vám budík stejně nepomáhá? A přemýšleli jste nad tím, že je třeba pro mozek už lehce poznatelná melodie vašeho budíčku? Zkuste ji změnit na něco netradičního (měňte častěji). Mozek si totiž melodii zapamatuje, a když už ji zná, vy taky víte, že je to budík, nechce se vám vstávat a mozek vás ještě podpoří. Takto ale nevíte, co by to mohlo vlastně být, a vzbudíte se. Alespoň to zkuste.

Jaké další tipy máte pro to, abyste ráno nezaspali a vzbudili se včas?

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář