Jak se v létě osvěžit?

V obraze / 15.8.2014

V parných dnech chceme vítr ve vlasech a trochu deště. Jak na to, abychom se tak cítili?

Stává se vám, že sami sebe přistihnete, jak chcete, aby v létě nebylo takové horko a naopak v zimě, aby zasvítilo sluníčko a přestalo konečně sněžit? Osvěžit se člověk nemusí jen fyzicky – studenou vodou, pitím, ale může se osvěžit i duševně, což je hodně důležité.

Bazén. Koupaliště. Vana.

V horkých letních dnech se prostě člověk rád zchladí někde ve vodě, ať už je to na zahradě v bazénu, na místním koupališti, nebo jen doma ve vaně. Studená voda je pro nás opravdu osvěžující. S nízkými teplotami to ale moc nepřehánějte (zvláště doma, kde si teplotu můžete nastavit kohoutkem), čím ledovější bude voda, tím větší to může být šok pro vaše tělo. A tělo se bude znovu a rychleji zahřívat. Takže je to fajn pro rychlé osvěžení, ale nic se nemá přehánět. Nechcete přece v takových krásných dnech ležet doma s horečkami a angínou (to píši z vlastní zkušenosti). I čaj vás může osvěžit. Ale opět je to fyzického rázu, tedy toho, že se tělo na okamžik zchladí. Není důvod, proč mu to nedopřát, ale platí zde stejný princip jako u ledové vody ve vaně nebo v bazénu – nepřehánějte to!

Když je na koupališti plno, zajeďte si k přírodnímu koupališti. Zdroj: foter.com

Když je na koupališti plno, zajeďte si k přírodnímu koupališti. Zdroj: foter.com

Nový jídelníček?

Napadlo by vás někdy, že se můžete osvěžit i tak, že změníte jídelníček? Občas je to třeba. V létě můžete sehnat mnoho čerstvého ovoce a zeleniny, není na škodu, když sami vlastníte nějakou malou zahrádku, kde si můžete vypěstovat vlastní ovoce a zeleninu. Zkuste fresh džusy, smoothies, domácí limonády nebo zeleninové saláty, které zaručeně osvěží i váš žaludek. Receptů najdete na internetu mnoho, neváhejte a podívejte se na nějaký recept.

Jiná dovolená?

Asi si říkáte, co se myslí jinou dovolenou, že? Jednoduše to, že pokud každoročně jezdíte do Chorvatska, zkuste změnu, jeďte letos třeba do Itálie. Říkáte, že je to váš zvyk? Je to stereotyp, už to tam znáte, jednoduše vaše komfortní zóna. Porušte tu hranici a podívejte se do světa. Změňte prostředí, prospěje vám to.

Zkuste nějakou exotickou dovolenou! Zdroj: foter.com

Zkuste nějakou exotickou dovolenou! Zdroj: foter.com

Poznávejte nové lidi.

Velké osvěžení přichází s poznáním nových lidí, máte novou inspiraci, nové poznatky, nové vjemy – to je opravdu určité osvěžení vaší duše. Samozřejmě po vás člověk nechce, abyste se seznámili s prvním člověkem, kterého potkáte na ulici, jednoduše buďte přirození. Nové přátele můžete potkat kdekoli – i v obchodě se zeleninou a ovocem (a pak si společně můžete udělat smoothie a zeleninový salát).

Pročištění domácnosti?

Bílé stěny. Nábytek pořád na stejném místě. Pusťte se do osvěžení vašeho domácího prostředí. Stěny přemalujte na žluto, na zeleno nebo se vám líbí červená? Nábytek si třeba poupravte podle svých představ. Můžete zaměnit i pokoje. A co tímto vznikne? Něco nového, pro vás netradičního. A to občas člověk potřebuje, no ne?

Nevíte, jakou barvu pokoje si vybrat? Zvolte třeba více barev! Zdroj: foter.com

Nevíte, jakou barvu pokoje si vybrat? Zvolte třeba více barev! Zdroj: foter.com

Každý z nás má své nápady, jak se v létě zchladit, někdo jde na koupaliště a celý den je v bazénu, jiný zase raději sedí ve stínu a popíjí ledovou kávu. Těch možností je hodně. Myslíte si, že právě ten váš osvěžující recept je nejúčinnější? Napište nám ho, budeme rádi.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář