Gólmanský rébus v Chelsea stále nemá řešení

Sport / 10.8.2014

Pod drobnohledem se nyní ocitá brankářské duo londýnské Chelsea. Stále se totiž neví, kdo bude pro nadcházející sezónu jednička týmu.

Dlouhá léta neotřesitelná pozice brankáře Petra Čecha v Chelsea se od základu změnila. Londýnský klub přivedl zpět z hostování Belgičana Thibaulta Courtoise, který se nyní popere s naším reprezentantem o post jedničky. O tom, že to je velmi zajímavý a médii ostře sledovaný souboj, jistě netřeba mluvit. Pojďme si jeho hlavní aktéry přiblížit.

Chytající legenda

Deset let. Přesně tak dlouho je Petr Čech hráčem Chelsea a stejně dlouho je tam i gólman číslo jedna. Výčet jeho úspěchů je velmi dlouhý a o jeho nesporných kvalitách nemá jistě nikdo pochyb. Trojnásobný nejlepší klubový brankář Evropy, několikanásobný držitel Zlatého míče ČR a nejlepší fotbalista Chelsea. Toť jen krátký seznam úspěchů Petra Čecha v jeho dosavadní kariéře.

Bude i nadále Petr Čech gólmanská jednička Chelsea ? Zdroj: Wikimedia commons, Warrenfish

Bude i nadále Petr Čech gólmanská jednička Chelsea? Zdroj: Wikimedia Commons, Warrenfish

Pokud by tedy v boji o post jedničky měly rozhodovat zkušenosti, rozhodně by vyhrál český reprezentant. Dvaatřicetiletý rodák z Plzně ovšem o tento primát bude muset těžce bojovat. Ačkoliv je stále považován za jednoho z nejlepších mužů mezi třemi tyčemi na světě, na jeho hlavu se v poslední době nesla kritika za časté chyby a laciné góly. Fanoušci mu také často vytýkají nejisté výběhy pro centrované balóny a hru mimo území malého vápna.

Mládí vpřed…?

Na druhé straně barikády stojí mladý Belgičan Thibault Courtois. Tento téměř dvoumetrový obr vyrostl během působení v Atleticu Madrid v jednoho z nejperspektivnějších brankářů současnosti. Rodák z Bree, který svou profesionální kariéru načal v klubu KRC Genk, byl v roce 2011 přiveden jako nový artikl na Stamford Bridge. Zde se však ani neohřál a putoval na hostování.

Ve španělském hlavním městě si vydobyl pozici suverénní brankářské jedničky a slavil několik trofejí. Kromě Ligy mistrů, kde letos jeho tým prohrál až ve finále, vyhrál téměř všechny klubové trofeje, které lze vyhrát. Tři roky dlouhé hostování, obrovský potenciál a vyrovnané výkony teď budou silnou argumentací pro to, aby se dvaadvacetiletý Belgičan prosadil i v Chelsea.

Jak celý tento souboj dopadne se dozvíme zanedlouho, jelikož anglická Premier League začíná již za týden. Přejme tedy Petru Čechovi, ať i nadále podává skvělé výkony coby brankářská jednička jednoho z nejlepších týmů na světě.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Magnus Manske

Lubomír Řepa

Zanechte komentář