Existuje návod na použití muže?

Vztahy / 14.9.2014

Také marně hledáte návod na použití našich drahých protějšků? Myslíte, že takový manuál vůbec existuje? 

Ne nadarmo se říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Kombinací těchto dvou světů a zcela rozdílných planet vzniká někdy nepovedená chemická reakce. Po níž následuje občas i výbuch emocí.  Často se setkávám s případy, kdy si ženy na své drahé polovičky stěžují. No holt si občas vjedeme do vlasů a nemůžeme  se vystát, ale  ve skutečnosti moc dobře víme, že bez nich by to nešlo! A zajisté je to takhle i naopak.

Této problematice se ve své knize věnuje také Kathy Letteová, která napsala knihu Muži: Návod k použití. Jelikož si myslím, že přímý návod na muže neexistuje, neboť přece nemluvíme o manuálu na pračku či jiný spotřebič, byla pro mne tato kniha s krásným obalem výzvou. Jak to tedy s tím návodem je?

Protiklady se přitahují

Nic nového, že? A platí tohle pravidlo vůbec? Názor autorky je jasný: Proč muži milují inteligentní ženy? No přece proto, že se protiklady přitahují. Domnívá se také, že ženy zkrátka potřebují návod na použití. Neboť muže přirovnává k zařízením, která se prodávají s cedulkou „jednoduše sestavíte dle návodu“ a která pak máte celé roky zastrčená  v bytě a nefunkční. Již po prvních stránkách musí každému dojít, že kniha je psána dosti s nadsázkou a čistě pro pobavení.

„Pro většinu mužů je láska jen slovo na 5 písmen… Zeptejte se ho, jestli vás miluje, a i ten nejvýmluvnější muž bude mít najednou slovní zásobu šestiletého dítěte.“

V čem tkví tedy zásadní rozdíl mezi ženou a mužem?  V odlišných očekáváních! No jo, to se není čemu divit. Mnoho žen si rádo maluje vzdušné zámky o společné budoucnosti. Mají vybrané dekorace do společného bytu, seznam hostů na svatbě a spoustu plánů, někdy se však nestřetnou s plány toho druhého.

Úryvek z knihy Muži: návod k použití!

Úryvek z knihy Muži: návod k použití.

PMT: Premonogamní tenze aneb důvody, proč se nikdy nevdávat

Na světě jsou 3 miliardy mužů, které jste ještě neviděla nahé – aneb proč si kupovat půlku prasete kvůli jedné klobásce? Nepřijdete o svou individualitu. Ženy mají často pocit, že v manželství o ni přišly. Bývala jsem tak divoká, zajímavá… Ztratila jsem svůj osobitý šarm! Okradli mě. Některé ženy začnou být v manželství tak závislé, že se ráno budí s myšlenkou, jak se mám dnes asi cítit?

Přestože máte z knihy dojem, že se autorka zastává feministických názorů a emancipace žen, zdání místy klame. Najdete zde také myšlenku, že emancipace je krásná věc, ale zemřít úplně sama ve vaně a být objevená až za čtvrt roku, až když na vás upozorní hejna much, to je zas věc druhá.

Autorka nabízí praktické rady („Když chce snídani do postele, řekněte mu, ať spí v kuchyni.“), nenapodobitelný a osobitý přístup k věčnému boji obou pohlaví („Je statisticky dokázáno, že sto procent rozvodů začíná sňatkem.“) a trefné postřehy týkající se silnějších protějšků („Všichni muži se považují za bohy. Jejich manželky jsou bohužel ateistky.“)

V knize najdeme mimo jiné také seznam mužů, kterým je lepší se vyhnout. Patří mezi ně například doktoři, právníci, slavní muži, ti, co touží po domácích bohyních, líní muži, necitliví muži, motorkáři, šovinisté a mnozí další. Zajímá vás proč? Zkuste nahlédnout do knihy a zasmát se také.

Kniha je určena ženám, které mají rády trochu kontroverznější typ humoru a určitě neohromí všechny. Autorka údajně shromáždila v tomto ironickém průvodci svoje nejjiskřivější vtípky a slovní hříčky o mužíchČeká nás prý ničivá porce humoru a větší než malé množství nestydatosti. Na můj vkus možná trochu přes čáruAle jak se říká, každé zboží má svého kupce a já věřím, že i každá kniha své čtenáře. Asi nejsem přímý čtenář, kterému byla kniha určena, a zřejmě jsem měla jiná očekávání. Každopádně chvílemi jsem byla v rozpacích, zda to má být vtip, nebo to autorka myslí opravdu vážně. Těžko říct. Obrázek si musí udělat zřejmě každý sám.

natisk_Muzi-navod k pouziti.inddNázev knihy: Muži: návod k použití

Autorka: Kathy Letteová
Nakladatelství: Jota
Cena: 198 Kč
Počet stran: 180

Od stejné autorky můžete zakoupit také

O mé rodině a jiných mimozemšťanech
Jak zabít manžela 
Manželství na dobu určitou 

Zdroj perexové fotografie: nakladatelství Jota

 

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentář