Zemřel šéf fotbalových Teplic František Hrdlička

Sport / 6.8.2014

Autor:

Teplický klub i celý český fotbal tragická událost velmi zasáhla, zápas s Budějovicemi byl odložen.

Místo na utkání 2. kola Synot ligy s Českými Budějovicemi se fanoušci vydali na smuteční pochod k pietnímu místu před stadionem. Ikona teplického fotbalu, František Hrdlička, byl od středy hospitalizován v nemocnici po mozkové mrtvici. V sobotu přišla ještě smutnější zpráva, o jeho smrti.

Z klubového prohlášení

František Hrdlička začátkem 90. let zachránil teplický fotbal před úpadkem a opětovně jej spojil s teplickou sklárnou, se kterou následně dokázal zrealizovat myšlenku rekonstrukce stadionu Na Stínadlech. Pod jeho vedením klub pravidelně nastupoval v evropských soutěžích UEFA. Fotbal opustil nezapomenutelný člověk, kterého nebude možné nahradit.

Úspěšný funkcionář

Stínadlům šéfoval jednadvacet let, za tu dobu se stal jedním z nejvlivnějších a nejrespektovanějších funkcionářů v tuzemském fotbalu. Postup do ligy, zmodernizovaný stadion, jistota ekonomického zázemí, účast v evropských pohárech, za tím vším byl František Hrdlička.

„Byl to výborný funkcionář, fotbalem žil 25 hodin denně,“ řekl pro ČT Josef Pešice, který vedl Teplice v roce 1999, kdy jako první narušily nadvládu pražských „S“ v samostatné české lize. Druhé místo tehdy znamenalo předkolo Ligy mistrů, tam nestačily na Borussii Dortmund.

Edin Džeko

Edin Džeko fotbalově vyrostl v Teplicích.

Truchlí i Džeko

Na svém facebooku kondolovala i hvězda Manchesteru City Edin Džeko: „Dostal sem velice smutnu zpravu, že zemrel pan František Hrdlička, dekuji Vam za vše! Nikdy nezapomenem! RIP.“ Když Džeko odcházel z Teplic do Wolfsburgu za 120 milionů korun, byl to největší Hrdličkův obchod.

V české nejvyšší soutěži debutoval na jaře 2006 a ve 13 zápasech dal 3 branky. V následující sezoně 2006/07 se už trefil třináctkrát, díky čemuž si vysloužil ocenění pro nejlepšího cizince v lize.

Zápas odložen na neurčito

O náhradním termínu zápasu s Českými Budějovicemi zatím nebylo rozhodnuto. Nejbližší utkání čeká Severočechy v pátek na ostravských Bazalech.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons

Jakub Rygel

Jakub Rygel

Filmový fanoušek, seriálový maniak a sportovní nadšenec.

Zanechte komentář