Co potřebujete na piknik?

Na talíři / 7.8.2014

Uspořádejte piknik pro partnera či přátele. Není to žádná věda.

Léto je v plném proudu a počasí nás vybízí k tomu vyrazit do přírody. Vezměte k tomu deku a pár maličkostí a udělejte si příjemný piknik.

Není piknik jako piknik

Záleží totiž na tom, zda jste se rozhodli vyrazit pouze na piknik, nebo je součástí ještě jiné aktivity. Pokud uspořádáte piknik pro přátele či jako romantiku s partnerem, můžete vzít s sebou více věcí, protože budete na jednom místě. Ale je-li piknik poslední aktivitou po turistické procházce, asi s sebou nepotáhne několik kilometrů piknikový koš.

V první variantě se můžete opravdu vyřádit. Připravit hody, velký piknikový koš, deku, zábavu a strávit tak báječné odpoledne či večer. V druhém případě musíte více popřemýšlet, jak daleko jdete a co vše si vezmete.

Zaměříme se tedy spíše na to, co potřebujete chystáte-li piknik jako několikahodinovou aktivitu.

Základem není koš

Kupodivu. Samozřejmě vzít s sebou piknikový koš je stylové a pokud ho máte, rozhodně ho využijete, ale důležitější je, kde a na čem budete sedět.  Pravý piknik by měl být na zemi a k tomu potřebujete kvalitní deku. Pokud víte, že budete piknikovat častěji, zainvestujte do opravdové deky na piknik. Lepší je zvolit nějaký těžší materiál, který na trávu krásně lehne a nemáte pak vedle každého talířku bublinu. Také tolik neprochladnete, bude-li piknik pokračovat do večerních hodin. Ideální je, pokud má ze spodu nějakou umělou vrstvu. Výrobci nabízejí také deky, které krásně složíte.

Zdroj: eproton.cz (298,-) a ikea.com (599,-)

Zdroj: eproton.cz (298,-) a ikea.com (599,-)

Pokud však jde o jednorázovou záležitost, můžete vzít i nějakou deku, co máte doma. Počítejte ale s tím, že se vám umaže a to nejen od trávy, ale i jídla a pití. A nezapomeňte vybrat co největší, ať je vám pohodlně.

V čem přinést jídlo?

Jak už jsme řekli, nejstylovější bude koš.  A teď přichází největší pokušení.  Na trhu totiž najdete opravdu vymazlené piknikové koše, kde nechybí ani nádobí. Sáhnete si však hluboko do kapsy. Levnější variantou jsou samotné proutěné koše, které seženete za několik stovek.

Zdroj: britishshop.cz (zleva - 3 530,- a 2 980,-) a svetprouti.cz (389,-)

Zdroj: britishshop.cz (zleva – 3 530,- a 2 980,-) a svetprouti.cz (389,-)

Zdroj: zoot.cz

Zdroj: zoot.cz

Sehnat můžete i piknikové batohy. Kvalitnější od tisícovky výše. To už raději kupte ten lepší koš. K pikniku to patří víc.

Když už víte,  kam jídlo, pití a nádobí naskládáte, je důležité v čem ho do koše dáte. Pořiďte si pevně uzavíratelné dózy, aby vám nic nevyteklo. Pro přenos teplých jídel volte termonádoby, ty využijete i na studené pití.

Nezapomeňte na nádobí a příbory. Porozhlédněte se po obchodech (jako je např. KIK či IKEA) a zkuste sehnat plastové nádobí, které je buď z tvrdšího plastu nebo je nějak barevné. Ať neservírujete váš oblíbený koláč na obyčejném papírovém tácku na párek. A přibalte i ubrousky.

Kelímky - 29,-/6 ks, platová sklenice 49,-, tácky 29,-/10 ks, příbory 129,-/12 ks (pro 4 osoby) Zdroj: ikea.com

Kelímky – 29,-/6 ks, plastová sklenice 49,-, tácky 29,-/10 ks, příbory 129,-/12 ks (pro 4 osoby) Zdroj: ikea.com

Co ještě přibalit?

Hodit se vám bude také repelent, svíčky či lucerničky na večer a něco, co vás zabaví, ať už karty či společenská hra. Místo můžete také vyzdobit pomocí girland.

Teď už stačí jen navařit, napéct, připravit nějaké osvěžující nápoje a můžete vyrazit.

Zdroj perexové fotografie: freeimages.com

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář