Vzpomeňte si s námi na seriály, které provázely naše dětství

Film / 18.1.2013

Pojďme si připomenout nejoblíbenější seriály 90. let.

Poslední dobou nejsou v televizi žádné nové seriály pro celou rodinu. Stále se vysílají seriály a pořady, které vznikly v 90. letech. Kutil Tim, Krok za krokem nebo… mých pár oblíbených. Pamatujete si je i vy?

Plný dům

Anglicky The Full House. První seriál, kde hrály sestry Olsenovy a také seriál, který už snad není k sehnání. A není to vlastně dobře? V dětských očích se totiž leccos jeví úplně jinak a možná by se nám seriál, který v několika dílech prozradí všechny vtipné scénky, už tolik nelíbil. Ale jako malá jsem se stylizovala do jedné ze tří dcer, Stephanie (hrála Jodie Sweetin), a přála si chodit do stejné školky jako ona, mít tátu v televizi a dva super strýčky, s kterými bych si užila jen zábavu.

Alf

Na rozdíl od Plného domu se mi tohle nikdy neomrzí. Když jsem dostala miniaturního plyšového Alfa s přísavkami (kterého mi taťka dovezl z Polska!), měla jsem takovou radost a dodnes je u našich v mém pokojíčku připevněný na dveřích. A kdo by ho nemiloval? Je vtipný, zábavně drzý a roztomilý. Navíc český dabing Oty Jiráka je skvělý stejně jako celý seriál.

 A koho Alf nedostal v devadesátých letech, toho musel dostat o několik let později, když na něj v úplně jiném seriálu vzpomíná Howard Wolowitz.

Strážci vesmíru

Power Rangers neboli Strážci vesmíru nás zabavili na mnoho odpolední. Bylo jich šest a byli báječní. Milovali jsme jejich schopnosti, hráli jsme si na ně, morfovali, stavěli Velín a rozdělovali si role. Bohužel si myslím, že kdybych to viděla teď, už by to taková senzace nebyla.

Pevnost Boyard

Tak tohle nemusím snad nikomu představovat. Naprostá pecka v každém směru! Paklíč, Pačes a Otec Fura. Úkoly, které jsme si doma zkoušeli a hádali klíčové slovo podle indicií. Moje dětství tento seriál ovlivnil asi nejvíce, protože moje maminka nám u babičky dělala vlastní soutěže včetně úkolů, kdy jsme sahali do uzavřených sklenic a jako poklad na nás čekal polárkový dort. Mluvím tu však pouze o francouzské verzi! Ty novější mě zase tolik nedostaly.

Dinosauři

Zlato, jsem doma!“ Příběhy o dinosauří rodině Sinclairu s námi často sledovali i rodiče. Některé vtípky možná ani tak pro děti nebyly, ale stejně jsme tak rádi sledovali dobrodružství dřevorubce Earla, jeho ženy Fran a třech dětí. Skvělé vtipy, především o jídle, a scény, které zůstávaly pouze v našich představách (například mlácení pánvičkou po hlavě).

Ranní a večerní rituál

Budík v 6:45, udělat snídani, zpátky do postele a zapnout ranní vysílání a v něm Oggyho a škodíky. Melodii ze znělky mám nastavenou jako vyzvánění budíku, abych si mohla pokaždé připomenout, jak mě a ségru tento (lehce přitroublý) seriál probíral. A stejně tak jsme seděly před telkou o dvanáct hodin později a sledovaly Toma a Jerryho. Škoda, že už se tyto večerní pohádky před zprávami nevysílají.

O seriálech 90. let bychom mohli psát a vzpomínat na ně hodiny. Díkybohu, že žijeme v době, kdy na DVD a internetu seženeme téměř vše, a tak se můžeme do dětských let kdykoliv vrátit.

Video: youtube.com

Zdroje úvodní fotografie:

  • Plný dům: stuffpoint.com
  • Alf: http: comicvine.com
  • Strážci vesmíru: ianivanseven.blogspot.cz
  • Pevnost Boyard: fr.wikipedia.org, purepeople.com
  • Dinosauři: alisonsboomstick.blogspot.cz
  • Oggy: bubblews.com, fanpop.com
  • Tom a Jerry: seth82.wordpress.com
  • sxc.hu
Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář