Knižní novinky na srpen: cestování časem, romantika a fantasy

Kultura Literatura / 7.8.2014

Konec léta sice pomalu a jistě klepe na dveře, ale vydavatelství pracují na plné obrátky. Pojďme se tedy podívat, které knihy u nás vyjdou.

Srpen je, co se knih týče, opravdu bohatý a každý si najde něco. Těšit se můžete na fantasy knihy, sci-fi či dokonce i nějaký ten román.

Robert Kirkman: Walking Dead: Pád Guvernéra 1

Knižní obálka k Walking Dead. Zdroj: Baronet, baronet.cz

Knižní obálka k Walking Dead. Zdroj: Baronet, baronet.cz

Philip Blake je autoritativní mužsamozvaný vůdce města Woodbory, které sídlí v Georgii. Zařekl se, že všechny za každou cenu ochrání, ať se děje, co se děje. Blake má jedno jediné pravidlo a to, že každý, kdo má nějaké vlastní potřeby, bude se muset smířit s tím, že své potřeby podřídí ostatním. O potřebách ale nerozhoduje nikdo jiný, než samotný Philip.

Komunita je, dá se říct, rozdělena na dvě části. Jedna je vnímavější a ta druhá drží pusu a krok. Ta vnímavější naopak pozoruje, že Blake je ve skutečnosti krutý a s nikým nemá slitování. Na scéně se objevují i tři vetřelci, kteří na vlastní kůži okusí pravou tvář Philipa Blakea.

Kniha vychází 13. srpna 2014 v nakladatelství Baronet.

Trish Doller: Kde hvězdy stále září

Knižní obálka k Kde hvězdy stále září. Zdroj: CooBoo, cooboo.cz

Knižní obálka Kde hvězdy stále září. Zdroj: CooBoo, cooboo.cz

Pokud hledáte knihu, ve které je srozumitelně popsáno, jak se vyrovnat s něčí ztrátou či láskou, pak neváhejte a sáhněte po této knize. Autorka Trish Dollerová se nebála a napsala knihu po svém.

Callie je obyčejná dívka, která ale žije neobyčejný život. Už jako malou holku ji její matka unesla od otce, kvůli čemuž neměla naději na normální život. Často se musela skrývat, živit se jídlem z automatů a hlavně nikdy neměla tu možnost poznat, co to vůbec je rodinné pouto.

Nastane ale den, kdy matku hlavní hrdinky zatknou a ona se musí vrátit ke svému otci a naučit se žít a být součástí rodiny. Callie začíná bydlet v malém městečku na Floridě a musí přijít na to, že láska existuje. A kdo ví, třeba je toto malé floridské městečko tou správnou volbou.

Kniha vychází 25. srpna v nakladatelství CooBoo.

Rachel Harris: Příběh dvou staletí

Knižní obálka ke knize Příběh dvou staletí. Zdroj: CooBoo, cooboo.cz

Knižní obálka ke knize Příběh dvou staletí. Zdroj: CooBoo, cooboo.cz

Alessandra žije ve Florencii v 16. století a upřímně řečeno ji její život nudí. Musí se podřizovat zdejší morálce a také jistým očekáváním. Když Alessandra vysloví své jediné přání, které zní tak, že by se chtěla  opět setkat se svojí sestřenicí a být svá, její přání se plní a Cat, jak se Alessandřina sestřenice jmenuje, přichází z budoucnosti.

Alessandra se po návštěvě své sestřenice objevuje v 21. století, které je pro ni pořád překvapením. Zdá se jí, že se lidé neumí oblékat, nehledě na to, že často slýchává jí neznámé zvuky. Jak už to tak bývá, v budoucnosti nemůže zůstat moc dlouho a brzy ji čeká návrat domů, do nudné Florencie, kde upadne do stereotypu. A proto se rozhodne si život v budoucnosti řádně užít, a to jak jinak, než láskou.

Druhý díl série. Kniha by měla vyjít 11. srpna v nakladatelství CooBoo.

Ransom Riggs: Podivné město

Knižní obálka ke knize Podivné město. Zdroj:  Jota, jota.cz

Knižní obálka ke knize Podivné město. Zdroj: Jota, jota.cz

Londýn je válkou ničené město a přesto se Jacob se svými přáteli do tohoto města vydává. Chtějí zde totiž najít lék pro svoji ředitelku Peregrinovou.

Nicméně nic není tak lehké, jak se zdá, a i Londýn skrývá svá tajemství, která na hrdiny této knihy číhají na každém rohu. Jacob se snaží dovést všechny děti, podivné děti do bezpečí, ale Jacoba čeká velké rozhodnutí týkající se lásky k Emmě Bloomové.

Kniha s názvem Podivné město vyšla 6. srpna v nakladatelství Jota.

Podivné město je druhým pokračováním knížky s názvem Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

 

Tahereh Mafi: Jsem rozohněná

Knižní obálka ke knize Jsem rozohněná. Zdroj:  CooBoo, cooboo.cz

Knižní obálka ke knize Jsem rozohněná. Zdroj: CooBoo, cooboo.cz

Třetí díl série Roztříštění je tu a Juliette, ačkoli přežila, ještě nebude mít zdaleka klid. Musí se naučit být silnáovládat svou moc. Juliette má spoustu přátel, ale ačkoli ji na nich záleželo, už se ocitli v nebezpečí.

A tak Juliette usoudila, že pokud má přežít, i přesto, že se blíží válka, musí svrhnout současný systém. Její mocnou schopností je to, že když se někoho dotkne, zabije jej. Poprvé ale přichází na to, že to nemusí být zrovna špatné, ba naopak, výhodné.

Má to ale jeden háček. Sama to Juliette nezvládne. A tak, ačkoli by to možná nikdy dříve neudělala, vyhledá pomoc u člověka, kterému zrovna dvakrát věřit nemůže, u Warnera.

Kniha vychází koncem srpna v nakladatelství CooBoo.

 

Huntley Fitzpatrick: Můj život u sousedů

Knižní obálka ke knize Můj život u sousedů. Zdroj:  CooBoo, cooboo.cz

Knižní obálka ke knize Můj život u sousedů. Zdroj: CooBoo, cooboo.cz

Samantha Reedová má sen. Chtěla by být součástí rodiny Garrettových a proto tuto rodinu tajně sleduje oknem ze svého domu. Touží se vyprostit z područí své matky, která nejenže je dominantní, ale musí se podřizovat jejím přáním za každou cenu.

To ale netrvá dlouho. Pár dnů na to se v jejím okně objevuje samotný Jase Garrett a Samanthě se změní celý život. S Jasem oba společně poznávají, co je to první láska a co všechno obnáší. Zatímco Samantha Jase straní od své rodiny, ta jeho ji přijmula se vším všudy.

Nebylo by knihy bez zápletky, kterou zde je to, že vše je zcela perfektní, dokud se Samantha nebude muset rozhodnout, kterou rodinu zachrání. Budou to Reedovi, její vlastní rodina, nebo Garretovi?

Kniha vyšla 4. srpna v nakladatelství CooBoo.

Gayle Forman: Zůstaň se mnou

Knižní obálka ke knize Zůstaň se mnou. Zdroj:  bux.cz

Knižní obálka ke knize Zůstaň se mnou. Zdroj: bux.cz

Dalo by se říct, že nadaná violoncellistka bude v životě řešit to, jestli dá přednost hudbě a bude studovat na umělecké univerzitě, či dá přednost Adamovi, jak jí radí srdce, ale vše se změní takřka ze dne na den.

Mia se probouzí po hrozivé autonehodě, přičemž zjišťuje, že její rodiče jsou mrtví, její bratr je těžce zraněný a ona sama nic necítí, protože je v kómatu. Tím příběh ale nekončí. Ačkoli je v kómatu, vnímá své okolí; vše slyší i vidí a její život není tak jednoduchý, jak se může zdát.

Mia se tak musí rozhodnout, jestli zůstane mezi živými, nebo jestli boj o svůj život vzdá.

Jedná se o druhé vydání knihy Jestli zůstanu, která byla i zfilmovaná, a vydání se plánuje na 12. srpna v nakladatelství Yoli.

James Dashner: Labyrint: Útěk

Knižní obálka ke knize Útěk. Zdroj:  bux.cz

Knižní obálka ke knize Útěk. Zdroj: bux.cz

Thomas se objevuje ve světě, kde žije dalších 60 dospívajících chlapců poté, co se probudí ve výtahu. Po probuzení si ale bohužel nic nepamatuje, a tak je odkázán sám na sebe.

Existuje zde i jedno pravidlo: každých 30 dní se zde objeví nový chlapec a všichni přežívají v uzavřených prostorech. A aby toho nebylo málo, první a zároveň původní skupina zde žije již dva roky a snaží se utéct labyrintem.

Labyrint obklopuje jejich životní prostor a chlapci se vzdávají naděje, dokud se v onom tajemném místě neobjeví dívka v bezvědomí, která jim změní život.

Kniha vychází v 28. srpna v nakladatelství Yoli.

 

Meg Cabot: Velikost L: Šaty pro nevěstu

Knižní obálka ke knize Velikost L: Šaty pro nevěstu. Zdroj: BB art bbart.cz

Knižní obálka ke knize Velikost L: Šaty pro nevěstu. Zdroj: BB art, bbart.cz

Heather se bude vdávat. Jejím vyvoleným je soukromý detektiv Cooper Cartwright a do svatby zbývá pouhopouhý měsíc a Heather nemá na svatební přípravu sebemenší pomyšlení ani čas.

Pracuje totiž na Koleji smrti, kde v současné době probíhá orientační týden pro studenty prvních ročníků a hned na to začíná školní rok. Shodou náhod je na její koleji ubytovaný princ z arabské země. Princ Rašíd je ale v ohrožení života; někdo mu vyhrožuje smrtí a proto se musí zajistit všemožná bezpečnostní opatření.

Sama Heather musí řešit spoustu věcí, ať už návrat ztracené matky, nadcházející svatbu, úzkostlivé rodiče budoucích rodičů či v neposlední řadě starosti s princem. Byla by ráda, kdyby vše šlo hladce a aby jí na koleji tento rok nezahynul žádný student, ale že by to bylo zrovna přání, které by bylo vyslyšeno..

Pokračování série Velikost L. Kniha vyšla 6. srpna v nakladatelství BB art.

Katy Evans: Remy

Knižní obálka ke knize Remy. Zdroj:  baronet.cz
Knižní obálka ke knize Remy. Zdroj: baronet.cz

Slavný bojovník ligy Underground, Remington Tate, je velmi tajemný muž. Nejenže je nemalou záhadou svým blízkým, ale i sám sobě.

Jeho mysl i osobnost jsou rozporuplné. Jeden čas se zcela nekontrolovatelně vymkne kontrole a jindy si vše plánuje do maximálních detailů.

Jedné je ale jisté: existuje středobod jeho života, žena jménem Brooke Dumasová, kterou hodlá milovat, opatrovatchránit.

Vžijte se do jeho příběhu, ve kterém Brooke úplně poprvé spatřil a už od samých začátků věděl, že se mu vyplatí za ni bojovat za jakékoli situace.

Kniha vyšla 6. srpna v nakladatelství Baronet.

 

Srpnové knižní novinky jsou nepochybně zajímavé a rozmanité. Zaujala vás nějaká výše zmíněná knížka a chtěli byste si ji za každou cenu přečíst?

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář