fotbaloví fanoušci

Sparta premiéru zvládla, Plzeň v Příbrami remizovala

Sport / 2.8.2014

Odstartoval 22. ročník nejvyšší české fotbalové soutěže.

Synot liga odstartovala zápasem Sparty a Bohemians. Úřadující mistr se musel obejít bez zraněných opor Matějovského s Krejčím a na poslední chvíli vypadl ze sestavy i nachlazený Lukáš Mareček. Klokani se museli obejít bez brankáře Švengra, který nemohl nastoupit kvůli dohodě klubů, jelikož přišel na hostování do Ďolíčku právě z Letné.

David Bičík

Po odchodu Vaclíka se stal jedničkou ve Spartě David Bičík.

Minelu potrestal Nešpor

V bráně domácích tak nastoupil Jiří Havránek a byla to právě jeho školácká chyba, která darovala Spartě úvodní gól. Ve 25. minutě se nechal Nešporem obrat o míč a ten do prázdné brány vstřelil úvodní gól nového ročníku. Vyprodaný stadion to mohlo mrzet dvojnásob, protože do té doby byli hráči Bohemians díky bojovnému výkonu minimálně vyrovnaným soupeřem. Po změně stran zvýšil náskok letenských král střelců minulé sezóny Hušbauer po přiťuknutí Lafaty.

Klokani se nevzdali

Zdálo se, že odpor domácích je definitivně zlomen, netrvalo to však ani dvě minuty a Klokani snížili po standardní situaci zásluhou hlavičkujícího obránce Šmída. Ve zbývajících pětatřiceti minutách se už ale zmohli jen na několik střel, se kterými si Bičík poradil. „Po přestávce jsme šli do dvoubrankového vedení, ale měli jsme mnohem lépe vyřešit následující chvíle. Došlo k hloupému faulu, po kterém jsme inkasovali. Z horké půdy v Ďolíčku to jsou cenné body,“ řekl kouč Sparty Lavička pro klubový web.

Plzeň prodloužila sérii

Největší konkurent Sparty ztratil body hned v prvním kole. Plzeňská Viktorie tak včetně přípravy a superpoháru nevyhrála již pátý zápas v řadě. Západočeši přitom začali zápas velmi dobře a již v sedmé minutě je poslal do vedení Bakoš po krásném Horváthově pasu za obranu. Plzeň byla i nadále aktivnějším týmem, další gól padl ale až dvě minuty před koncem poločasu, když vyrovnal z ojedinělé šance příbramský Zápotočný.

Body se dělily

Ještě do přestávky si však Viktoria vzala vedení zpátky, domácí brankář padl pod nohy ve vápně Petrželovi a následný pokutový kop s přehledem proměnil Pavel Horváth. Po změně stran Plzeň ze své aktivity ubrala a v 63. minutě ji za to potrestal Řezníček po centru Pilíka. Zaskočení Západočeši mohli dokonce prohrávat, ale domácí své šance nevyužili. V závěru mohl překlopit skóre na druhou stranu Řezník, zblízka však trefil jen brankáře. Plzeň si tak po remíze 2:2 před startem v Evropské lize náladu moc nezvedla.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia Commons