Neodolatelné domácí sirupy

Na talíři / 9.8.2014

I přes svůj nevábný zevnějšek se rozplyne na jazyku a zanechá texturu, které napodruhé nikdo neodolá. Dvojice královských sirupů, které jste ještě nezkusili.

Sirup. Člověk si pod tímto označením představí mazlavou tekutinu, která leckdy dokáže trumfnout i vteřinové lepidlo. Není ovšem tajemstvím, že tento slaďoučký a vysoce návykový lektvar dokáže zajistit vašim chuťovým buňkám nevídaný požitek. Samozřejmě, nemám na mysli ty typy sirupů, u kterých se musí čekat 5 minut, než se uráčí dotáhnout se k hrdlu lahve a milostivě začít kapat do sklenice. Ano, i takové jsou, ale o tom zase jindy.

Nejednou se mi stalo, že jsem k narozeninám nebo svátku obdržela malý pytlíček sušené levandule, která má na můj vkus tak silné aroma, že jsem byla nucena ji zavřít do šuplíku na dobu neurčitou. Jistě, „darovaném koni na zuby nehleď“ – a tak mě jednou dohnalo svědomí a začala jsem žhavit internetovou síť. Jestli nejste vyloženými milovníky levandule, ale jemné aroma vám nevadí, je toto recept přesně vám na tělo.

Svou vůní omámí každého. / zdroj: Kristýna Šopfová, Generace 21

Svou vůní omámí každého.

Levandulový sirup

(pro naprosté začátečníky)

Ještě před tím, než se pustíte do 30 minutového experimentu, bych ráda zmínila, že sirup nemusí být nutně použit k dochucení nápojů. Skvěle zavoní v sušenkách i kávě, zajistí sladkou tečku na dezertech, lívancích i vaflích. Pro ty, kdo se nebojí experimentovat, bych doporučila levandulovou limonádu s několika kousky levandule, perlivou vodou, plátky citronu, a dalšími surovinami, dle chuti.

Medovou barvou láká k ochutnání.

Medovou barvou láká k ochutnání.

Celkový čas vaření: 15min + 15min

Suroviny:

  • 1 šálek vody
  • 1/2 šálku cukru (krupice)
  • 1 + 1/2 lžíce sušené levandule

Připravte si předehřátou pánev, do které přidáte všechny suroviny z uvedeného seznamu. Přiveďte směs k varu, pak stáhněte plamen a nechte vařit zhruba 15 minut, s občasným mícháním.

Poté nechte směs v pánvi dalších 15 minut odpočívat a následně přes cedník nalijte do vámi zvolené sklenice s víkem. V lednici by měl sirup vydržet až rok.

Stačí přivonět a už nikdy nebudete chtít jiný./ zdroj: Kristýna Šopfová, generace 21

Stačí přivonět a už nikdy nebudete chtít jiný.

A když už se vezete na vlně tekutých vůní, co takhle ochutnat i nektarinkový sirup, jehož náročnost je stejně jednoduchá jako toho předešlého.

Skvělou alternativou jsou i broskve. / zdroj: Kristýna Šopfová, generace 21

Skvělou alternativou jsou i broskve.

Nektarinkový sirup se snítkou tymiánu

Krásnou oranžovou barvou, která vytváří nádherný kontrast ostatním limonádám a sirupům, si získá každého. Jako tajnou přísadu si zvolil tymián, který dodá všem limonádám a dezertům nevšední nádech. Stejně jako u levandulového sirupu, i zde je využití nesmírně široké. Na pomyslném žebříčku oblíbenosti se ale stále drží letní limonády s trochou ledu.

Celkový čas vaření: 30min

Co budete potřebovat?

  • 3 velké nektarinky (vypeckované a nakrájené na kostičky)
  • 3/4 šálku cukru krystal
  • vodu (na ředění směsi)
  • snítku tymiánu

Zkombinujte všechny přísady ve velké pánvi a přiveďte k varu, pak snižte plamen a vařte po dobu 30 minut. Každých pár minut, promíchejte směs vařečkou a pokuste se s ní rozbít trochu nektarinek. Vodu přilévejte tehdy, je-li směs příliš hutná, aby se zředěním zvětšil objem šťávy. Hotovou směs přeceďte přes síto do mísy nebo předem připravené sklenice. Jelikož bude směs hodně hutná a konzistencí bude připomínat spíše marmeládu, musíte být při cedění šťávy trpěliví. Nepřekapanou směs můžete využít jako hustější marmeládu. V běžné lahvi nebo sklenici (bez víka), by měl vydržet až jeden týden.

Množství surovin vychází jen na jednu sklenici, proto by bylo vhodné, chcete-li sirup do zásoby, množství surovin zvýšit.

Skvělou barvou láká nejen včelky./ zdroj: Kristýna Šopfová, Generace 21

Skvělou barvou láká nejen včelky.

Doufám, že se vám při čtení sbíhají sliny stejně jako mně. Budu ráda za ohlasy a případné vychytávky od všech experimentátorů.

Zdroj všech fotografií: Kristýna Šopfová, Generace 21

Kristýna Šopfová

Kristýna Šopfová

Věčný snílek, částečná workoholička a absolutní milovnice jídla.

Zanechte komentář