Fashion Lady an

Samotná cesta je často důležitější než cíl, říká blogerka Anetta

Krása a móda / 21.8.2014

Seriál České blogerky pokračuje. Nyní na vaše přání rozhovorem s Anett z Fashion Lady An.

ČESKÉ BLOGERKY

V internetovém světě se stávají stále populárnějšími a postupně získávají vliv také ve světě módy a krásy. O kom je řeč? O internetových blogerkách, které vám pravidelně dávají možnost nahlédnout do svých šatníků, životů, kuchyní a podobně. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém postupně představíme oblíbené české blogerky. Sledujete nějakou blogerku, o které byste si rádi přečetli v našem novém seriálu? Neváhejte, napište nám a my ji oslovíme!

ČTĚTE TAKÉ další rozhovory ze seriálu: rozhovor s Annou (Dazzlicious coconut), rozhovor s Petrou (Petra Lovely Hair), rozhovor s Lucií (Lucie Van Koten), rozhovor se Sandrou (Boo Needs New Shoes), rozhovor s Kristýnou (Secret of Kristine), rozhovor s Martinou (The Blondieverse), rozhovor s Evou (Flabgee), rozhovor s Hanou (Hanny Brokolice)

Hned úvodem na svém blogu píšeš, že móda je tvou zálibou, proto jsi blog založila. Byl to jediný impuls, proč ses do toho dala?

Móda mě vždycky lákala – ještě před založením blogu jsem dávala fotky outfitů na svůj facebook. Jednou jsem si řekla, že lepší bude zaměřit svoji zálibu na cílovou skupinu a přestat outfity zavalovat přátele. Ale významným impulsem k založení blogu byla také moje kamarádka Jituška (France Baby), která je už delší dobu úspěšnou blogerkou. I díky ní jsem k založení blogu našla odvahu, protože jsem viděla, že i holka z malého města může mít úspěch.

Co ti dává blogování?

Blogování je pro mě v první řadě zálibou, pak určitě také odreagováním a pokud to vezmeme „hmotně“, tak sponzorské dary jsou také super zpestřením.

Jak na tvoji činnost ohledně blogu pohlíží rodina a blízcí přátelé? Podporují tě, čtou tvůj blog, …?

Rodina i přátelé mě podporují. Čím dál častěji od nich také slýchávám: „Joo, to už vím, to jsi psala na blogu!“ (smích)

Fashion Lady An

Anetta založila svůj blog Fashion Lady An v roce 2010. Zdroj: archiv Anetty

Vzpomeneš si, kdy ses začala zajímat o módu a řešit, co si kupuješ a oblékáš?

Moje první „módní vzpomínka“ sahá zhruba do 5. třídy – byla zima a mamka mi tenkrát do školy nachystala černé zateplené kalhoty (jakoby šusťákové) a zeleno-modrou károvanou košili s volánkami. Tehdy jsem si říkala: „Bože, v tom přece nemůžu jít, vždyť se to k sobě vůbec nehodí!“ (smích)

Kdo je tvým fotografem?

Fotografa mi už od začátku blogu dělá přítel a i když si většina lidí myslí, že nafotit outfit není žádná věda, opak je pravdou – sladit světlo, pozadí, výraz i pózu jednoznačně není jen tak. Uvědomuji si, jak velké štěstí mám, že přítele focení baví a má se mnou trpělivost. Přece jen některé outfity fotíme i přes půl hodiny…

Volíš velmi nápadité a vkusné módní variace. Kde bereš inspiraci? 

Inspirací jsou mi lidé, které potkávám na ulici, ráda se inspiruji také u ostatních blogerek. Ale hlavním zdrojem inspirace jsou jednotlivé kousky oblečení, které v obchodech (e-shopech) objevím. Často se mi stává, že mám před očima outfit ještě předtím, než si věc vůbec koupím – tak poznám, že je to to pravé a daný kousek mi nebude jen ležet ve skříni.

Patříš mezi ty, kteří si rádi vyslechnou názor, jak v daném oblečení vypadají?

Názory ostatních si vyslechnu ráda a považuji je za důležité – pomáhají mi posunout se dál a vypilovat outfit k dokonalosti. Stejně tak kritika – pokud je konstruktivní, snažím se z ní vzít maximum a poučit se do budoucna. A ta která konstruktivní není? Jde mi jedním uchem tam, druhým ven. Ale ať je reakce jakákoliv, vždy je znakem toho, že lidi zajímáte, a to mě těší.

Fashion Lady An

Outfity fotí An její přítel. Zdroj: archiv Anetty

Jednou jedna posedlá módou řekla, že aby ušetřila peníze na koupě svých oblíbených fashion časopisů nebo hezkého kousku oblečení, třeba celý den nejedla. Jsi taky takový fanatik? Jaký na to máš názor?

Uf… Tak tohle bych určitě nezvládla! Jsem hrozný žrout – nejraději bych chodila každý den do cukrárny, na pizzu atd. Dokonce jsem už několikrát slyšela, že můj instagram vypadá spíš jako instagram nějaké food blogerky než fashion nadšence. (smích)

Ráda děláš tzv. swap. Mohla bys nás seznámit s tím, co to vlastně je a zda jsou stanovena nějaká pravidla?

Swap miluju! Jedná se o výměnu balíčků, kdy se slečny dohodnou například na počtu produktů, celkové ceně a může se určit i nějaké téma. Zrovna nedávno jedna moje kamarádka dělala swap z dárečků, které nakoupila v Paříži a slečna jí na oplátku zaslala balíček s věcmi z Itálie.

Je krásná, píše články a fotí outfity na blog s názvem Fashion Lady An. Ale její čtenáři si s těmito povrchními informacemi nevystačí. Ti věrní vědí, že Anettě (autorce blogu) je jednadvacet letstuduje práva v Olomouci. Rodačka z Uherského Brodu ráda maluje, čte a cestuje. Ze spojitosti s blogováním lze odvodit, že se ráda líčí. Ale že ráda líčí i své kamarádky a je nenapravitelným shopaholikem, ví málokdo…

V jakých částkách se to pohybuje?

Zatím jsem dělala jeden swap za 300 Kč, jeden za 500 Kč, další za 1000 Kč a jeden bez stanovené hodnoty, ten byl s kamarádkou.

Kdekterá z nás by ti mohla závidět tvou postavu. Děláš něco pro to, aby sis štíhlou linii udržela, nebo patříš mezi ty šťastnější, které to měly přidané do vínku?

Pro svou postavu nedělám vůbec nic. Byly časy, kdy jsem cvičila, ale uvědomila jsem si, že i když nehnu prstem, budu vypadat pořád stejně. Tak toho zneužívám a jsem lenoch. Ale ráda bych začala alespoň běhat, tak snad se k tomu konečně rozhoupám!

Přemýšlela jsi někdy o kariéře modelky?

Přemýšlela. Ještě před pár lety bych pro kariéru modelky snad i vraždila! (smích) Jenomže ve většině agentur mi řekli vesměs to stejné: „Zajímavý obličej, škoda, že nejsi vyšší.“ Se svými 173 cm bych mohla být fotomodelkou, ale já jsem vždycky snila o módních přehlídkách.

Neplánuješ začít točit i videa jako mnoho tvých kolegyň?

Videa neplánuju, nejsem ten typ – hrozně bych se styděla! A abych se přiznala – vlastně videa ani moc nemusím. Většinou čtu články „svých kolegyň“ ve škole, v hodinách a videa tím pádem nejsou to pravé.

Fashion Lady An

Mnohé by s An měnily – pro svou štíhlou postavu se nemusí nijak omezovat. Zdroj: archiv Anetty

Jaké je tvé vysněné povolání?

Být stylistkou, módní návrhářkou nebo například designérkou by bylo skvělé, ale protože vím, že konkurence je veliká, rozhodla jsem se zůstat nohama na zemi – ráda bych dostudovala práva a v tomto oboru i zůstala.

Jaké máš plány s blogem?

Myslím, že blog je třeba neustále vylepšovat jak designově, tak co se článků týká. Zrovna teď máme s přítelem v hlavě nápad na budoucí design, tak snad se nám jej podaří zrealizovat.

A plány v osobním životě?

Dlouhodobě neplánuju – člověk míní, osud mění… Ale mezi ty aktuálnější patří například to, že bych ráda jela někam na dovolenou, chtěla bych se věnovat přátelům, na které jsem přes školní rok neměla čas, taky bych si ráda našla práci v Olomouci a případně za rok odcestovala na brigádu někam do zahraničí.

A na závěr: Je něco, co bys vzkázala našim čtenářům a čtenářkám?

Užívejte si léto, radujte se z maličkostí a pokud se vám něco nedaří, nevzdávejte se – často je totiž samotná cesta důležitější než cíl!

Zdroj perexové fotografie: archiv Anetty

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář