Jak dopadla Praha v hodnocení mladých zahraničních turistů?

Cestování / 10.8.2014

Svůj názor na hlavní město jste si jistě během let utvořili. Jak na něj ale pohlížejí mladí návštěvníci ze zahraničí?

V půlce července jsme se s fotoaparátem a připravenými otázkami vydali do pražského centra, abychom vyzpovídali náhodné turisty. Byli pověřeni, aby vyjmenovali věci, které se jim na Praze líbí nebo nelíbí. Pojďme se společně podívat, jak naše stověžatá Praha v názorech cizinců obstála.

MEXIKO

V Praze se nám hned po architektuře líbí ženy. A taky nám tu chutná to rolované pečivo s cukrem.  Je poměrně těžké se vyznat v ulicích, není v nich žádný systém, ale s tím se nedá nic dělat. A kdo si má pamatovat jejich české názvy? (smích)

DSC_0014

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

VELKÁ BRITÁNIE

Líbí se nám tu ceny, protože je tu pro nás poměrně levno. Ale i lidé jsou milí a přátelští.

DSC_0028

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

ŠVÉDSKO

Na Praze se nám líbí noční kluby. Někteří prodejci ale v obchodech dávají automaticky vyšší ceny, když zjistí, že jsme turisti, to se nám nezdá férové.

DSC_0022

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

ITÁLIE

Přestože nás upozorňovali na množství kapsářů, centrum se nám zdá bezpečné, okolo je hodně policistů. A lidé jsou ochotní nám pomoci, ukázat směr. Jsme Italové, ale pracujeme ve Finsku. V porovnání s Finy jsou Češi daleko otevřenější. Uvítali bychom více informačních tabulí, ukazatelů, je poměrně těžké se tu orientovat. I díky češtině, která je odlišná od ostatních jazyků.

DSC_0004

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

VELKÁ BRITÁNIE

Praha má krásné architektonické centrum. Žádný velký nedostatek tu asi není, jen jsme včera nemohli najít místo na sledování fotbalového mistrovství světa (smích).

DSC_0011

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

ITÁLIE

Líbí se nám bary a McDonaldy. Ale pěkná je i historická část města. Jen se nám zdá, že místní nemají moc rádi turisty.

DSC_0005

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

KATALÁNSKO

Na internetu jsem si vyhledal nejznámější místa v České republice, takže po Praze ještě pojedu do Českého Krumlova, Brna a Olomouce. Nejvíce se mi tady zatím líbila katedrála a orloj.  A jestli je těžké se v Praze vyznat? Není, pokud máte dobrou mapu a smysl pro orientaci (smích).

DSC_0015

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

Hřiště, v Praze se nám rozhodně líbí hřiště.

DSC_0024

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

USA

Je skvělé, že centrum Prahy se dá v podstatě celé projít pěšky. A snad každý místní umí mluvit nejméně třemi jazyky, to v Americe jen tak neuvidíte. Jinak jsme si všimli, že některé věci jsou pro turisty předražené, hned po příletu nás překvapil svými cenami McDonald na letišti.

DSC_0021

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

ČÍNA

Líbí se nám pouliční muzikanti. Obzvlášť za hezkého počasí dodávají ulicím krásnou atmosféru.

DSC_0008

Zdroj: Markéta Popelářová, Generace 21

Poznámka redakce: Podle různorodosti odpovědí můžete sami posoudit, že každý vidí Prahu v odlišném světle.  Každý si v ní našel něco svého. Co je dalším pozitivním bodem? Téměř všichni bez váhání odpověděli na první otázku, tedy co se jim na Praze líbí. Nad druhou otázkou už se mnozí museli pozastavit, někteří dokonce na nic negativního nepřišli. Srdce Evropy má určitě co nabídnout nejen mladým lidem. 

Zdroj perexové fotografie: Markéta Popelářová, Generace 21

Markéta Popelářová

Markéta Popelářová

Na světě je plno věcí, které mě dokážou nadchnout. Ale když začnete konverzovat na téma vzdělávání, věřte mi, jdete na jistotu. Stejně tak si ale s vámi ráda popovídám o cestování, jazycích, zajímavých lidech, hezkých kavárnách a minimalismu. Nejen prostřednictvím článků se pokouším přispět k tomu, aby se lidé dozvídali o nových projektech a myšlenkách, které by je mohly inspirovat k cestě za svými vlastními cíli. Protože na dělání toho, co nás baví, není v životě nikdy pozdě.

Zanechte komentář