FILMOVÉ NOVINKY V KINECH: Je libo Woodyho Allena či raději Sex tape?

Film Kultura / 31.7.2014

V srpnu do kin dorazí spousta dlouhoočekávaných novinek, od dvanáct let natáčeného Linklaterova Chlapectví až po Svěrákovu novou pohádku.

Na co se tedy vlastně v srpnu v kinech můžete těšit?

Kouzlo měsíčního svitu

Kouzlo měsíčního svitu, Emma Stone a Colin Firth (Zdroj: YouTube)

Kouzlo měsíčního svitu, Emma Stone a Colin Firth. Zdroj: YouTube

MAGIC IN THE MOONLIGHT

romantická komedie, drama

USA, 2014, 109 min

Režie: Woody Allen
Hrají: Emma Stone, Colin Firth, Jacki Weaver, Hamish Linklater

premiéra: 7. 8. 2014

Hned na začátek tu máme nový kousek od našeho oblíbeného newyorského neurotika Woodyho Allena. Po jeho posledních dramatických, hořkých Jasmíniných slzách (2013) tu máme tentokrát romantickou komedii v hlavní roli s okouzlující šmrncovní zrzkou Emmou Stone, do jejíž sítě podvodů se chytí bohatá rodina Cartledgiů, která jí jakožto mediu ochotně platí za fingované seance, při nichž jim zrzka čte osud z rukou. Mezitím však do města přijíždí expert na odhalování triků, kouzelník Stanley (Colin Firth), který chce odkrýt to, jak to tahle spiritualistická podvodnice vlastně všechno dělá. To vše nemůže skončit jinak, než že se do sebe tahle dvojice vzápětí zamiluje. Otázkou však zůstává, zda se dočkáme prostého milostného happy endu, nebo nám klasicky Woody zamíchá kartami? Kouzlo měsíčního svitu bude jistě ideální nenáročnou dobovou kostýmní komedií, adekvátní pro pohodový letní podvečer.

Chlapectví

Chlapectví (Zdroj: CinemArt)

Chlapectví. Zdroj: CinemArt

BOYHOOD

Drama, 166 min

USA, 2014

Režie: Richard Linklater
Hrají: Ellar Coltrane, Lorelei Linklater, Ethan Hawke, Patricia Arquette

Premiéra: 14. 8. 2014

Chlapectví je unikátním filmem už  jenom díky faktu, že se jedná o časosběrný snímek, který se natáčel dvanáct let. Příběh o dospívání jednoho obyčejného kluka chtěl režisér Richard Linklater (Před soumrakem 2004, Před půlnocí 2013) natočit co nejpoctivěji a právě proto zvolil tuto netradiční formu. Každý rok, na tři až čtyři natáčecí dny, se sešla tatáž sestava herců a tvůrců, aby vždy natočila další střípek do jedné životní mozaiky. Mason (Ellar Coltrane) je obyčejný šestiletý kluk, který žije po rozvodu rodičů se svojí starší sestrou Sam (Lorelei Linklater) a mámou (Patricia Arquette). Se svým otcem (Ethan Hawke) se i přes to dál pravidelně vídá a mají spolu kamarádský vztah. Taková je Masonova výchozí životní situace, z níž se vydává vstříc pubertě, dospívání a dospělosti. Po cestě míjí spousty známých a přátel, prvních a druhých lásek, konfliktů a usmiřování se se sestrou a matkou a dalších životních křižovatek, které všichni tak důvěrně známe. Na výsledek se rozhodně musíte zajít mrknout do kina!

Tři bratři

Tři bratři (Zdroj: Bioscop)

Tři bratři. Zdroj: Bioscop

TŘI BRATŘI

pohádka, 86 min

Česko, Dánsko

Režie: Jan Svěrák
Hrají: Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula, Miroslav Táborský, Bolek polívka, Oldřich Kaiser.

premiéra: 14. 8. 2014

Pozadu tenhle měsíc rozhodně nezůstane ani česká kinematografie. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou českou pohádku otce a syna Svěrákových, doufejme, že se tentokrát konečně dočkáme něčeho, za co se nebudeme muset stydět (viz Babovřesky) a co zavede do kina celou rodinu. Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim tak mohli předat své hospodářství. Bratři při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také právě láska. Filmová pohádka nabídne jistě spoustu humorných situací, dobrodružství, ale také především laskavého humoru a ponaučení pro ty nejmenší. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Můžeme se také těšit na řadu našich skvělých českých herců jako Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Ivana Chýlková, Bolek Polívka a mnoho dalších. Takže šup, vemte ratolesti, malé sestřenice, bratrance a hurá na tuhle kouzelnou pohádku!

Lucy

Lucy (Zdroj: CinemArt)

Lucy. Zdroj: CinemArt

LUCY

Akční sci-fi, 90 min

Francie, USA, 2014

Režie: Luc Besson
Hrají: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Amr Waked, Choi Min Sik

Premiéra: 7. 8. 2014

Teď jistě potěším fanoušky sci-fi a francouzského režiséra Luca Bessona, jelikož KONEČNĚ přichází jeho akční snímek Lucy. Zase tu máme vedle Johanky z Arku, Brutální Nikity a nejmladší nájemné vražedkyně Mathildy ze snímku Leon příběh jedné „výjimečné ženy„. Holku, která přestane být obyčejná ve chvíli, kdy shodou nešťastných náhod dostane jeden mimořádný dar, tu představuje Scarlett Johansson, která, ač na to na první pohled nevypadá, je momentálně nejpopulárnější akční herečkou současnosti. Lucy se vždy nešťastně zamiluje do toho nejhoršího chlápka v okolí. Ten poslední ji ale právě zapletl do obchodu s drogami. Než se stačí rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyina těla. Tím nastává problém, jelikož tato vyjímečná substance začíná Lucy ve všech směrech měnit, je najednou silnější, vnímavější, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti, jelikož droga výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Vyhledává tedy proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby se jí zkusil pomoci. V patách má však Janga (lídra drogového kartelu) a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít.

Želvy ninja

ŽELVY NINJA

Akční, fantasy

USA, 2014, 90 min

Režie: Jonathan Liebesman
Hrají: Megan Fox, Will Arnett, William Fichtner,Whoopi Goldberg

Premiéra: 21. 8. 2014

Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay (Transformers) se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Režisér Jonathan Liebesman tedy Michelangela, Donatella, Leonarda a Raphaela vyslal na pomoc do ulic New Yorku, které sužuje všehoschopný Trhač (William Fichtner), jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná. To vše se však má s příchodem geneticky modifikovaných želvích bojovníků oplývajících mimořádnými schopnostmi rázem změnit. Kdo jsou však tito tajemní bojovníci a odkud přicházejí,  za úkol vypátrat zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalují Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními společnými silami překazit.

V oku tornáda

V oku tornáda (Zdroj: Warner bros)

V oku tornáda. Zdroj: Warner Bros

INTO THE STORM

Thriller

USA, 2014, 90 min

Režie: Steven Quale
Hrají: Richard Armitage, Sarah Wayne Callies, Jeremy Sumpter, Matt Walsh, Nathan Kress

Premiéra: 7. 8. 2014 

Hollywood po dlouhé době navazuje na žánr katastrofického filmu a přináší tak ničitele ve formě přírodního živlu tornáda. Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád a bouře. Celé město je vydáno na pospas nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to zdaleka nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád… Katastrofické filmy naposledy hýbaly Hollywoodem v devadesátých letech, kdy je poté nahradily komerčně mnohem lukrativnější sci-fi a fantasy snímky, a nebo komiksové blockbustery. Nastane tímto počinem režiséra Stevena Quala (Nezvratný osud 5) comeback tohoto žánru, a nebo to bude jenom nudná filmová atrakce v podobě velkolepé destrukce? Posuďte sami.

Expendables: Postradatelní 3

The Expendables 3 (Zdroj: Bontonfilm)

The Expendables 3. Zdroj: Bontonfilm

THE EXPENDABLES 3

Akční, thriller

USA, 2014, 127 min

Režie: Patrick Hughes
Herci: Mel Gibson, Harrison Ford, Arnold Schwarzenegger, Antonio Banderas

Premiéra: 14. 8. 2014

Oblíbená americká akční série představí svůj třetí díl a v něm i nové tváře, které se k sestavě žoldáků na odstřel tentokrát připojí. Vedle Stallona, Schwarzeneggera, Stathama, Lundgrena nebo Li se postaví Banderas, SnipesHarrison FordTým Expendables bude tentokrát čelit přímo jednomu ze svých zakladatelů a bývalých šéfů Melu Gibsonovi. Stejně jako u předchozích dílů můžeme čekat nepřeberné množství trikových akčních scén, bicepsů a slušnou přehlídku zdaleka ne ještě obstarožních „bývalých“ akčních hrdinů na jednom plátně.

Sex tape

Sex tape (Zdroj: Falcon)

Sex tape. Zdroj: Falcon

SEX TAPE

Komedie

USA, 2014, 95 min

Režie: Jake Kasdan
Hrají: Cameron Diaz, Jason Segel, Rob Corddry, Ellie Kemper

Na závěr si rozhodně nenechte ujít ztřeštěnou komedii v hlavní roli s Cameron Diaz a populárním hercem (představitel Marshalla z HIMYM) Jasonem Segelem. Když se Jay (Segel) a Annie (Diaz) poprvé poznali, byly jejich vzájemné city jako na začátku každého vztahu velice silné. O deset let a dvě děti později by však jejich vztah přece jen potřeboval poněkud okořenit. Aby tedy obnovili svou vášeň, rozhodnou se natočit svojí „sex tape“, ve kterém během nepřerušeného tříhodinového natáčení vyzkoušejí všechny pozice z kamasutry. Tenhle nápad má však jeden háček,  jelikož se zjistí, že jejich intimní nahrávka už jaksi není soukromá, protože díky super iCloudu a jeho sdílení ji můžou na všech svých zařízeních zhlédnout lidi z jejich bezprostředního okolí. Tím startuje bláznivá honba za zničením tohohle kompromitujícího materiálu, jelikož si moc dobře uvědomují, že stačí jediné kliknutí a budou obnaženi před celým světem – a to doslova.  Takže krom toho, že si všichni uživatelé Applu po zhlédnutí téhle komedie v cukuletu překontrolují soukromí u svého iCloud účtu, odreagují se zároveň  u nenáročné letní podívané, která nemá žádné vyšší ambice, nežli jednoduše pobavit.

No a pokud jste si stále ještě nevybrali, čemuž nevěřím, nezoufejte. Ještě nás čekají tyto premiérové novinky:

HRÁČ (2014) – realistický obraz záchranné zdravotní služby.

LET’S DANCE ALL IN (2014) – taneční klasika.

FAKJŮ PANE UČITELI (2013) –  německá verze americké Bad teacher (2011) s Cameron Diaz, tentokrát však v mužském podání.

Zdroj videií: YouTube

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu a oficiální plakáty (upraveno)

Anna Nižňanská

Anna Nižňanská

Studentka Architektury a zároveň Filmových a divadelních věd (ano,žiju v autobuse a ve vlaku). Rodilý Dejvičák, neurotik, milující cestování a objevování nových kaváren a míst. Autistický morous, kterýho od mala uklidňuje film, umění a předevšim dorty, pač jak víme, jsou dobrý na nervy! Pakliže mám naplněnej panděr, myslim, že jsem i poměrně snesitelnej "companěro"! Amen.

Zanechte komentář