Představujeme vám kandidáty na prezidenta: Vladimír Franz

V obraze / 9.1.2013

Vladimír Franz je jedním z kandidátů bez politické příslušnosti, vysokoškolský profesor a v neposlední řadě si od českého státu vysloužil přezdívku Avatar.

Vladimír Franz je třetím nejmladším kandidátem na post prezidenta České republiky. Franz, přezdívaný také jako Avatar, je politikou zcela nepolíbený a jak sám říká, nehodlá vstoupit do žádné politické strany. Je to člověk, který se nikdy nepřestal vzdělávat, rozšiřovat své schopnosti a vědomosti.

Principy volebního programu

Stejně jako ostatní kandidáti má i Vladimír Franz svůj volební program. Hlavním heslem jeho programu je kultura, vzdělanost a tolerance. Tento člověk má vytříbené názory i na to, jak by měl vypadat prezident České republiky. Měl by to být člověk, který bude jednotícím prvkem ve společnosti a české politice. Funkce prezidenta by podle něj měla mít lidský rozměr.

Co se týče LGBT komunity, má na ni Franz liberální názor. Homosexualitu nepovažuje za nemoc, nebrání se zrovnoprávnění svazků gayů a leseb s klasickým manželstvím a mimo jiné by podpořil adopci dětí homosexuálními páry, ale to jen tehdy, pokud by splnily stejné podmínky jako páry heterosexuální.

Pokud se Vladimír Franz stane prezidentem, má v plánu vytvářet nezávislé mocenské centrum, stane se garantem férovosti a má v plánu dodržování principu parlamentní demokracie a lidské slušnosti.

Co na Vladimíra Franze říká naše redakce?

+ Volila bych ho proto, že je to velmi chytrý a férový člověk, mluví na rovinu. Určitě neberu ohledy na vzhled, jeho tetování mi nevadí. Co se týče reprezentování, je ve světě velmi známý a všichni ho uznávají i přes jeho zevnějšek.

+ Možná není reprezentativní typ podle představ lidí dnešní společnosti, ale vidím ho jako menší zlo!

+ Líbí se mi jeho zatím žádná politická minulost a to, že je to přesně ten světový člověk, kterého na reprezentaci potřebujeme. Navíc vždy mluví k věci.

– Bohužel si opravdu myslím, že prezident by měl vypadat reprezentativně. Nemám nic proti tetování, ale jsem toho názoru, že pokud má někdo zapotřebí to udělat až takhle markantně, není spokojen sám sebou, takže je asi něco špatně.

– Nevolila bych ho, protože člověk politikou v podstatě nepolíbený nemá na nejvyšším politickém postu co dělat a může být inteligentní sebevíc.

– Neumí se vyjadřovat, někdy i huhňá.

Kdo podporuje Vladimíra Franze?

Franz má podporu především v mladých lidech, ale podporují ho i ti starší. A to i z řad celebrit. Jsou to například: Jan Hřebejk, Ondřej Havelka, Ota Jirák nebo Tomáš Hanák. Proslýchá se, že jakožto politikou nezkažený člověk je naší nadějí na lepší budoucnost.

Názory Vladimíra Franze

Stejně jako ostatní kandidáti, i Vladimír Franz k nám promlouvá pomocí youtube. Zveřejňuje zde jednotlivá videa a každé z nich je zaměřeno na jiné téma. Prvním takovým tématem je vzdělanost:

Kromě toho promluvil Franz i o životním prostředí, společnosti nebo o občanech a státu. Jak se na něj díváte vy? Budete volit právě jeho prezidentem?

Zdroj perexové fotografie: vladimirfranz.cz

Video: youtube.cz

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

18tiletá studující slečna na gastronomické škole Adolpha Kolpinga se svými zájmy řadí mezi nadšeného sledovatele filmů, nenapravitelnou čtenářku a věčně píšící dívku, jejíž hlavní zaměření zde na webu je rubrika "Film".

Zanechte komentář