Barevná móda aneb Co si obléct na festival

Krása a móda / 11.8.2014

Co si obléct na hudební festival, abyste se cítili maximálně příjemně a pohodlně?

Takhle jsem na Colours vyrazila já

Takhle jsem na Colours vyrazila já. Zdroj: archiv autorky

Červenec se v Ostravě nesl ve znamení kultury. Probíhal totiž Colours week, který přinesl například gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko, spoustu sportovišť, plavení po řece Ostravici či Festival v ulicích. Všechno vyvrcholilo multižánrovým festivalem Colours of  Ostrava, který nás nechal nahlédnout nejen do zákulisí hudby, divadla či médií, ale také do světa módy. Jedna z účastnic poté na event Colours of Ostrava psala, že si na povrchu v areálu zničila své lodičky. Nevím, jaký má slečna smysl pro humor či zda to myslela vážně, ale v lodičkách na festival opravdu nejezděte.

V podobném duchu se nesla i festivalová trička

V podobném duchu se nesla i festivalová trička. Zdroj: archiv autorky

 

 Léto s hudbou

Už předem podotýkám, že na hudební festival nejezděte v lodičkách, jak se to stalo u nás v Ostravě – kvůli své vlastní hlouposti si zničíte nejen boty, ale také i nohy a zkazíte náladu nejen sobě, ale i vašim kamarádům. Léto je krásné období, období svobody, energie, nese se ve znamení sluníčka, vody, hudby, přátel a spousty kulturních a jiných akcí. Nemusíte se do ničeho navlékat, stačí si vzít na sebe něco lehkého, do ruky pivo a užívat si oblíbené písničky naplno.

 Nechte se vést počasím

Na Colours jste mohli spoustu žen i mužů potkat v kloboucích dvou barev. Modré dodala Česká spořitelna, růžové kosmetická společnost Avon. Letos festivalu přála nejen návštěvnost (přišlo 41 000 lidí), ale i počasí. Tílka a šortky tedy byly nejčastějším festivalovým lookem, našli se ale i lidé, kteří se s vrškem neobtěžovali. Na některé muže byla radost pohledět, u některých žen jsme mohly jen skrytě závidět. Oblíbené byly ale na festivalu i šaty – letos zazáříte v různých vzorech, musíte být zkrátka rozmanitá, jiná.  Na Colours se spousta takových šatů našla, festival připravil i vlastní kolekci triček, která se letos opravdu povedla.

Muži festivalovou módu asi moc neřeší, ženy ovšem trochu víc. Oblíbeným kouskem byl krom zmíněných tílek a šortek, také zkrácený top, nejlépe krajkový. Dohromady jde skvěle se šortkami či džínami, je příjemný a hlavně je lehký. Vzít si s sebou můžete taky maxi šaty, ovšem pozor, ať si je v zápalu tance nepřišlápnete a nezničíte. Na festivalech jsme letos narazili hlavně na šaty po kolena, které jsou pestrobarevné, jsou možná trochu bláznivé, ale to je přece celé léto.  A jak je to na festivalu s botami? Krom sandálků a tenisek si stoprocentně zabalte také gumáky. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám budou hodit.

šperky? Drahými, stříbrnými či zlatými bych se příliš nechlubila, zvolila bych něco jednoduššího a trochu veselejšího. Takové korálky nejsou vůbec špatným festivalovým doplňkem. Jednak by vás pravděpodobně jejich ztráta nemrzela tolik jako ztráta či krádež zlata anebo stříbra, a jednak působí opravdu hezky. Vždyť na Colours jich bylo tolik!

Stánky na festivalu

Stánky na festivalu. Zdroj: archiv autorky

A rada na závěr – místo módy bych v rámci festivalů sledovala hlavně počasí. S tím musíte držet krok, neboť jeden letní deštík může způsobit malé škody, ale taková pravá letní bouřka už tak shovívavá nebude. Létu zdar!

Zdroj perexové fotografie: archiv redaktorky

Bára Urbanovská

Bára Urbanovská

Jsem kreativní, ráda píšu, ráda jím, ráda čtu a hodně spím. Mám ráda plavání, pilates, umění a hudbu. Moc ráda fotím a učím se cizí jazyky - angličtinu, ruštinu, němčinu a španělštinu. Nejradši ale mám jazyk český.

Zanechte komentář