Jak zaujmout královskými šperky

Krása a móda / 8.8.2014

Čím větší, rafinovanější a detailnější, tím lepší. Ani řecká bohyně či královna byzantské říše by takovými šperky nepohrdla.

067-elle-paris-fashion-week-ss13-accessories-67-aTzEzq-xln_large

Krásný náhrdelník rozzáří nejeden model. Zdroj: hausofjewelry.com

Tento rok se objevily a stále nově objevují rozmanité variace bižuterie v podobě náhrdelníků a byly k vidění především v každé kolekci předních návrhářů. Každý svou vizi pojal jinak od plastových po krystalové, řetízkové či dřevěné. Fantazii se meze nekladly a naštěstí tento trend dorazil také do konfekce pro smrtelníky, takže si i vy můžete zakoupit kousek blyštivé krásy. Minimalismus je v tomto případě vhodný jen ve volbě oděvu, protože tyto unikátní náhrdelníky mají za úkol maximálně oslnit.

tendances_bijoux_fashion_week_automne_hiver_2014_2015_dolce___gabbana_355874685_north_545x.1

Dolce a Gabanna vidí náhrdelník i jako doplněk přes oděv. Zdroj: dolcegabbana.com

Marc Jacobs pojal oslnivou krásu náhrdelníků jako detailně propracované štrasové modely, které zaujmou svou škálou barev a nápaditými drobnými motivy. Náhrdelník pak dá vyniknout každému dekoltu a rozzáří každý oděv ať už se jedná o čisté linie nebo komplexní střihy. Dolce and Gabanna na druhou stranu upřednostňují robustnější tvary a mohutnost náhrdelníku, který se dá nosit i přes oděv. Romantické květiny se pak mění v klenot poskládaný z krystalů, který už není delikátní, zato originální květiny jsou opravdu věčné a přilákají pozornost každého.

75e6bb617e543f9e29dc3f76ffbce4cd

Detailní propracování od Marc Jacobs. Zdroj: marcjacobs.com

Ten, kdo rád zaujme výrazným náhrdelníkem, si může vybrat z bohaté nabídky bižuterie na internetu či v obchodech.

H&M nabízí nepřeberné množství zlatých i stříbrných, korálkových, dřevěných, ale i plastových náhrdelníků, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější. ZARA nabízí náhrdelníky s velkým množstvím detailů a inspirované jak aztéky, africkými kmeny či řeckými bohyněmi, tak skvostné korálkové nebo zlaté jednodušší náhrdelníky. Topshop se zaměřil na výrazné barvy a neobvyklé tvary i velikosti. Nechte se také inspirovat méně známými online obchody jako jsou například Aliexpress nebo Shopstyle, kde si můžete zakoupit unikátní náhrdelníky, které jen tak nikdo mít nebude. ASOS nabízí bižuterii jemnější i výraznější. Nezapomeňte si naplánovat váš nákup dobře, ať máte z výběru radost a hrdě budete svůj úlovek nosit kamkoliv.

Chytrý milovník módy ví, že nemusí odhalovat dekolt ani nohy, aby zaujal něčím výjimečným.

Cenově dostupná bižuterie v online obchodu Aliexpress Zdroj: aliexpress.com

Při výběru myslete na frekvenci nošení, aby se vám vybraná bižuterie hodila k více jak jedné kombinaci oblečení, ladila s více materiály a vzory, byla příjemná na nošení, ne příliš těžká a měla kvalitní zapínání.

Jelikož masivní náhrdelníky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, tak se raději několikrát ujistěte, že se jedná o kvalitní produkt, kde nevypadávají kamínky a zapínání dobře drží. Zvolte si takový, který vám nejvíce padne do oka, protože bižuterie je věčná a třeba ji budete nosit ještě za dvacet let.

Kdykoli  můžete i to nejfádnější oblečení přeměnit ve výjimečný model.

Velkým trendem mezi blogery i módními nadšenci je stylizovat výrazné náhrdelníky se všedními kousky oblečení jako jsou mikiny, bílá trička, jednoduchá tílka i šusťákové bundy. Jde o to přivést ostatní na myšlenku, že štras, krystaly, třpyt, kočičí zlato či extravagantní korále nepatří jen do divadla nebo do opery. Můžou přeci spatřit i světlo dne, aniž by to někdo z okolí čekal, takže se jedná o opravdové překvapení a krásně jednoduchý módní trend k tomu.

Příště se těšte na exkluzivní rozhovor s návrhářkou Abi z Londýna, která ručně celé hodiny vyrábí nádherné a detailní trendy náhrdelníky! Co kus, to unikátní design. Jak vidí tuto módu sama návrhářka? Dozvíte se brzy!

Zdroj perexové fotografie: Sonia Peskova

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář