Kubánský večer v La Bodeguita Del Medio

Na talíři / 5.8.2014

La Bodeguita Del Medio je kubánský podnik v samotném centru Prahy. Pojďte s námi nahlédnout, co všechno se uvnitř skrývá. 

Kubánský večer je jedním ze zážitků Lime & Tonic. Pokud chcete vyzkoušet něco neobvyklého a máte rádi, když se o vás starají, nebudete zklamáni. Nabídka Lime & Tonic je pestrá a každý si najde ten pravý zážitek přesně pro sebe. La Bodeguita má tradici a nabízí skvělou atmosféru. S kamarádkou jsem vyrazila vyzkoušet degustační menu o čtyřech chodech, včetně welcome drinku v podobě kubánského Mojita.

Prostory restaurace

Máte možnost ochutnat hned několik kubánských specialit.

Máte možnost ochutnat hned několik kubánských specialit.

Prostor je členitý a poměrně velký. Je rozdělený na kuřáckou a nekuřáckou část. Přesto není zrovna snadné se propracovat k baru. Panuje zde živá a bohémská atmosféra. Zkrátka La Bodeguita má temperament a šťávu. To všechno doplňuje živá kapela a každé úterý jsou zde lekce salsy, pro členy Lime & Tonic zdarma. My jsme přišli v pondělí, nicméně pátky a soboty jsou nabité a dostat se dovnitř může být oříšek. Celkově je Bodeguita spíš pro silnější nátury, na křehčí bytosti tady může být hodně hluku a rušno. Pokud přece jenom upřednostňujete klid, je zde možnost privátního salónku v horním patře. Chce to určitou dávku kuráže. A s rezervací nic nepokazíte!

La Bodeguita Del Medio

Jedinečný kubánský bar v Praze, kde můžete vyzkoušet kubánskou atmosféru a nespočet kubánských specialit.

Kaprova 19/5, 110 00 Praha 1

Přátelská obsluha

Obsluha je milá, příjemná a snaží se vyjít vstříc. Na požádání ráda poradí nebo případně vysvětlí, co se skrývá pod tajemným názvem. A zajímá se, zda jste byli spokojeni. To bohužel v leckterých podnicích stále není standardem. Oceňuji, že jsme byly s kamarádkou usazeny na terasu na naše přání.
Welcome drink.

Mojito Cubano.

Výtečné mojito

Mojito je vyhlášené a musím uznat, že opravdu jedno z nejlepších v Praze. Kromě mojita můžete ochutnat spoustu dalších koktejlů, najdete jich tady přes 150. Obě jsme se rozhodly pro menu 1 s krevetami a lososem. Jen mě trochu mrzelo, že nelze kombinovat mezi menu 1 a 2.

Menu plné kubánských specialit

Jídelní lístek vám nabídne hned několik kubánských specialit. Samotná Kuba je přátelská, místy drsná a pohodová. Tahle charakteristika vcelku sedí i na La Bodeguitu. Co takhle si dát pravý kubánský doutník a rum? Nebo tequilu? Zážitků tady najdete až až. A ceny jsou dostupné, nic přemrštěného.
Krevety „Cayo Largo“ (tygří krevety restované na jemně pikantní zelenině s bílým vínem).

Krevety „Cayo Largo“ (tygří krevety restované na jemně pikantní zelenině s bílým vínem).

Začaly jsme krevetami „Cayo Largo“, což jsou tygří krevety restované na jemně pikantní zelenině s bílým vínem. Menu 2 nabízelo tartar z tuňáka s limetovou pěnou a chilli, krutony z ciabatty. Já krevety zbožňuji a tyto byly božské. Pokud si potrpíte na pikantní jídla, nebudete litovat.

Pikantní fazolová polévka se zakysanou smetanou.

Pikantní fazolová polévka se zakysanou smetanou.

Pikantní fazolová polévka se zakysanou smetanou byla druhým chodem. Mám slabost pro luštěniny a polévka měla výraznou a plnou chuť. Zakysaná smetana polévku zjemnila. Fazole jsou hojně používané v kubánské kuchyni a fazolová polévka je vyhlášenou specialitou. Druhou možností byl hovězí vývar s nudlemi, masem a zeleninou.

Losos je opravdu výborný.

Losos je opravdu výborný.

Třetí chod se pro mě stal naprostým vítězem celého menu. Losos pečený v banánovém listě s congri a smaženou yuccou byl vláčný, krásně se rozpadal a sladké brambory yucca byly milým překvapením.

Menu 2 nabízelo picadillo s congri a smaženými lupínky z manioku. Picadillo je mleté hovězí maso s rajčaty a dalšími ingrediencemi, to záleží na dané oblasti. Je to tradiční pokrm v Jižní Americe.

A nastal čas pro sladkou tečku na závěr. V tomto případě mě mrzelo, že není možné kombinovat mezi jednotlivými menu. Domácí čokoládový dort s vanilkovým krémem a čerstvými jahodami by byl to pravé ořechové pro mě. Každopádně smažený maniok obalený v para ořechu s omáčkou dulce de leche nebyl k zahození. Maniok se pěstuje převážně v tropických oblastech, kde má v konzumaci hned druhé místo, těsně za bramborami. Je to kořen s chutí podobnou sladkým bramborám. A stejně jako brambory obsahuje hodně škrobu. V kombinaci s omáčkou dulche de leche, která je naopak sladká a karamelová, to bylo chuťově vyvážené.

Smažený maniok obalený v para ořechu s omáčkou dulce de leche.

Smažený maniok obalený v para ořechu s omáčkou dulce de leche.

Já mám slabost pro Jižní Ameriku, tudíž jsem byla v živé a temperamentní Bodeguitě v sedmém nebi. Menu jsou dobře poskládaná, každý najde svého favorita.

Zdroj fotografií: Ilona Bartůšková, Generace 21

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář