Přemysl Sobotka

PŘEDSTAVUJEME VÁM KANDIDÁTY NA PREZIDENTA: Přemysl Sobotka

V obraze / 10.1.2013

Jako lékař i jako politik jsem přísahal, že lidem budu pomáhat a ne škodit. – Tak zní motto tohoto prezidentského kandidáta.

Původní profesí je Přemysl Sobotka lékař, nyní již počtvrté působí jako senátor za Liberecký kraj. Za sebou má zkušenosti z vedoucích pozic jak v lékařském prostředí (jako primář a posléze jako člen vedení liberecké nemocnice), tak v tom politickém. Na začátku devadesátých let byl libereckým radním, dnes má funkci místopředsedy Senátu.

Aktivně se po roce 1989 zapojil do Občanského fóra. V současné době je členem ODS, ve které zastává několik funkcí. Například je předsedou Zdravotní komise ODS při Hlavní kanceláři ODS.

Principy volebního programu

Kompletní program Přemysla Sobotky najdete na jeho stránkách, více informací lze vyčíst v rozhovorech, které poskytl mnohým českým médiím. Těm, kteří se jimi nechtějí prokousávat, nabízíme malé shrnutí.

Jaký názor má na Přemysla Sobotku naše redakce?

+ Odmítá vládu s komunisty.

+ Je pro adopci dětí homosexuálními páry.

+ Nechce euro (pouze na základě referenda) a líbí se mi i jeho další postoje ohledně EU.

– Je pro školné na VŠ.

– Je členem ODS, kterou nevolím.

– Není moc vidět, kampaň tedy evidentně není moc silná.

Tento milovník sportu se zdá být velkým vlastencem. Hodlá povzbuzovat hrdost a úspěchy naší malé republiky i jejích občanů. Stejně tak chce podpořit úspěchy českých firem v zahraničí.

Svou zem bude podporovat nejen za hranicemi, ale i doma. Slibuje, že bude pečovat o kulturu a kultivovat vztah k české historii i jazyku. Milovníky hrátek s naším rodným jazykem určitě bude zajímat i jeho názor na přechylování ženských jmen: cizí jména nepřechylovat!

Ve shodě s jeho vlasteneckým cítěním jsou i jeho názory ohledně Evropské unie. Rozhodně odmítá přijetí eura, chce chránit občany před zbytečnými a přehnanými regulacemi Unie a stojí si za zachováním suverenity ČR v rámci EU.

Mezi Sobotkovy favority mezi politickými stranami rozhodně nepatří komunisté. V případě jejich výhry ve volbách by se snažil přesvědčit představitele ostatních stran o založení vlády na demokratickém půdorysu, vládu s komunisty by nejmenoval.

Přemysl Sobotka

Přemysl Sobotka poukazuje ve své volební kampani na místo, odkud pochází. Zdroj: premyslsobotka.cz

Další názory Přemysla Sobotky

Co by vás ještě mohlo zajímat o tomto kandidátovi?

– Přemysl Sobotka má v plánu bojovat s korupcí, kterou stejně tak jako podvádění a neslušné chování nemá rád.
– Podporuje školné na vysokých školách. Ovšem v takové míře, aby studenty od studia neodrazovalo, spíše je motivovalo k větším výkonům.

– Podle svých slov není „zastánce teorie absolutně otevřeného internetu bez možnosti ochrany autorských práv“.

– Jako prezident by velmi rád podepsal zákon, který by povoloval použití marihuany pro lékařské účely.

– Fandí jaderné energetice.

Kdo ho podporuje

Mezi podporovatele Přemysla Sobotky se řadí umělci, lékaři, politici i například členové církve. Za všechny si jmenujme alespoň pár nejznámějších z nich: Michal Pavlata, Bára Štěpánová, Tomáš Töpfer, Filip Renč, Kristian Kodet, Zdeněk Merta a Zdeněk Schwarz.

Zdroj perexové fotografie: premyslsobotka.cz

Video: youtube.cz

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentář