William, Kate a George: Velký příběh plný lásky

Film Kultura / 26.7.2014

Dne 22. července oslavil princ George své první narozeniny. Co všechno ale předcházelo jeho narození?

Prima Love dne 21. července 2014 odvysílala takřka nejnovější dokument o princi Williamovi, jeho ženě Kate a o jejich ročním synkovi Georgeovi. Hlavním záměrem tohoto filmu bylo ukázat veřejnosti, jak celý příběh velké lásky vlastně začal.

William, Kate a George/William, Kate and George

Životopisný

Velká Británie, 2013

Režie: Bidault Christian

Osud očividně chtěl, aby William a Kate byli spolu. Setkali se na skotské univerzitě St. Andrews, kde oba navštěvovali stejné přednášky. Poprvé si Wills, jak je William přezdíván, všiml Kate na univerzitní módní přehlídce a od té doby se oni začal zajímat. Jejich vztah se vyvíjel, během studia bydleli spolu s dvěma přáteli ve společném domě a nakonec osiřeli, co se bydlení týče. Zpočátku jejich vztah nebyl nijak lehký, dokonce se i rozešli. Usmířili se přibližně o 5 měsíců později a tři roky nato přišla i žádost o ruku.

Všechno nebylo vždy růžové

Williamovi velmi záleželo na své matce. Jeho matka Diana se snažila jemu, i jeho bratrovi Harrymu, usnadnit dětstvíkrálovský život vůbec. Její smrt jej velmi zasáhla a i proto se rozhodl, že bude pokračovat v jejích šlépějích. To se týká konkrétně vystupování na veřejnosti a různých charit. William si také přísahal, že neudělá stejnou chybu jako jeho otec a dlouho se ženěním otálel. Chtěl se prvně ujistit, že Kate zvládne královský život, etiketu a neustálé sledování fotografů.

William sám nemá média vůbec v lásce a to hlavně kvůli tomu, že jeho matka zemřela při autonehodě, kdy ji a jejího přítele pronásledoval neodbytný fotograf.

Jedním z hlavních tahounů tohoto životopisného filmu je i velkolepá svatba, jako z pohádky. Luxusní svatební šaty, tradiční červená uniforma a královské svatební tradice.

Po svatbě v roce 2012 oznámila královská rodina těhotenství Kate Middletonové o něco dříve, než bylo v plánu a to z toho důvodu, že byla Kate hospitalizována kvůli zdravotním problémům spojeným s těhotenstvím.

Jedna z prvních rodinných fotografií. Zdroj: flickr.com

Jedna z prvních rodinných fotografií. Zdroj: flickr.com

Rozmanitost královské rodiny

Tento životopisný film vypráví už i o dětství prince Williama, jeho matce a rodině celkově, celý dokument ale také, ačkoli se pro někoho může zdát nezáživný, je královsky nadnesený. Z různých archivních ukázek a fotografií, o které je film obohacený, přímo čiší královské kouzlo a atmosféra. Nechybí ani doplňující informace královské gardy či rozhovory ústřední dvojice tohoto filmu: Williama a Kate.

Zajímavosti z filmu

  • Vzhledem k tomu, že se William zdráhal s žádostí o ruku, začali média Kate nazývat ,,Čekanka Kate“.
  • Aby dal princ William najevo, že zásnuby myslí opravdu vážně, jako zásnubní prsten pro Kate zvolil dobře známý zásnubní prsten, který patřil jeho matce, princezně Dianě.
  • Kate měla na sobě  v době zásnub velmi podobné modré šaty, které měla na sobě Diana v době svých zásnub.
  • Ve filmu můžeme vidět útržky z rozhovorů Willa a Kate.

A jak bylo řečeno v samotném filmu, dokud William a Kate nebudou na řaděneusednou na královský trůn, jejich veškerá péče patří jejich prvorozenému synovi Georgeovi.

Zdroj perexové fotografie: flickr.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář