PŘEDSTAVUJEME VÁM KANDIDÁTY NA PREZIDENTA: Táňa Fischerová

V obraze / 8.1.2013

Milá dáma s milým hlasem a podivnými webovými stránkami. My se s tím vším ale poprali a máme pro vás to nejdůležitější shrnutí.

Táňa Fischerová oslaví v tomto roce šedesáté šesté narozeniny. Pro většinu lidí je známa především jako herečka. Kromě divadelního vystupování natočila i několik filmů. Je velmi činná v nadacích a občanských sdruženích (Nadace Vize 97, Remedium, ITI, Hnutí Duha aj.)

V červnu 2002 byla zvolena do parlamentu jako nezávislá poslankyně. Postoupila z kandidátky US-DEU. Mandát trval čtyři roky.

Principy volebního programu

Co na Táňu Fischerovou říká naše redakce?

+ Je to sympatická dáma se zajímavými názory.

+ Přestože je to pro mě především umělkyně, dokážu si ji představit jako prezidentku.

+ Sympatizuji s jejím postojem ke spolupráci s komunistickou stranou.

– Myslím, že její šance jsou mizivé, tak se bojím, že by to byla ztráta hlasu.

– Víla s velkými ideály, ale bohužel nepříliš reálnými.

– Neměla bych v ní jako v prezidentku důvěru, nepůsobí autoritativně.

Na webových stránkách Táni Fischerové (po chvilce zorientování) najdete velmi obsáhlý politický program totožný s programem Klíčového hnutí, které založila. Nikde nepíše nic typu „Já jako prezidentka budu, chci… Když mě zvolíte, tak slibuji, že…“ Spíše jde o shrnutí toho, co si myslí, a prezentování jejích názorů.

Program je postaven i na pracích ekonomů, sociologů a vědců. Píše se, že jde o nový proces, který chce změnit narůstající prostor mezi politiky a občany. Hlavními pojmy, které Táňa Fischerová zmiňuje, jsou tvořivost, společenství, odpovědnost, dobrovolnost, svoboda, rovnost, bratrství (spolupráce), samospráva a sítě.

Táňa Fišerová je proti školnému na VŠ, dostavbě Temelína, církevním restitucím v současné podobě a jako jediná z kandidátů (podle serveru volební kalkulačka, kde neodpovídala Jana Bobošíková) je i proti obchodním stykům s nedemokratickými zeměmi.

Souhlasí se zrušením zdravotnických poplatků a je například také pro oficiální návštěvu Dalajlámy. Doufá, že nikdy nenastane situace, kdy budou občané volit komunisty. Je to podle ní cesta do minulosti.

Kdo Táňu Fischerovou podporuje?

Ze známých osobností podpořili Táňu Fischerovou v petici herci jako Jan Budař, Petr Vacek, Jan Kačer či Jitka Molavcová, zpěvačka Marta Kubišová nebo historik umění Jiří Zemánek.

Na youtube je velmi činná. Na jejím účtu najdete přes padesát videí. Pokud se tedy nechcete prodírat webovkami, najeďte na youtube a pusťte si její videa.

Velmi zajímavé jsou její videoodpovědi na nejrůznější otázky, ať už o volbách či jejím životě a postojích. Dozvíte se vše a navíc, když člověk něco říká, můžete sledovat, jak se tváří a poznat více, co si myslí, než z napsaných odpovědí.

A koho budete volit vy?

zdroj perexové fotografie: prezidentkatf.cz

video: youtube.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář