PŘEDSTAVUJEME VÁM KANDIDÁTY NA PREZIDENTA: ZUZANA ROITHOVÁ

V obraze / 7.1.2013

„Mým celoživotním tématem vždy byla, je a bude starost o člověka“ Zuzana Roithová.

Zuzana Roithová je jednou ze tří kandidátek na post prezidenta. Politicky aktivní je už od konce minulého režimu, v roce 1989 se podílela na založení Občanského fóra zdravotníků, působila jako ministryně zdravotnictví ve vládě Josefa Tošovského, stala se senátorkou za Prahu 10. V současnosti je členkou politické strany KDU-ČSL a europoslankyní.

Principy volebního programu

Zuzana Roithová představuje základní teze svého volebního programu na svých webových stránkách. Prosazuje dodržování morálních hodnot, chce posílit důvěru občanů v politiku. Je odhodlána využít všechny pravomoci prezidenta republiky k odstranění korupce.  Post prezidenta republiky chápe jako nejvyšší politickou funkci, pro kterou má široké zkušenosti.

12671132622

zdroj: roithova.cz

Důležité je pro ni, aby se Česká republika stala důvěryhodným a sebevědomým státem ve světě. Prosazuje potřebu jednoznačné a čitelné zahraniční politiky, podporuje další obranu lidských a občanských práv u nás i ve světě.  Zuzana Roithová by ráda do politiky vrátila morální hodnoty, které by znemožnily korupci a ohrožování demokratických principů.

Prezident České republiky by podle paní Roithové měl být poutem ve společnosti, měl by být příkladem morální autority a transparentnosti. Za nutné považuje respektování logických argumentů a snahu o kompromis. I samotná společnost by se měla vrátit k morálním sociálním hodnotám a pro‑rodinné politice.  Zuzana Roithová zdůrazňuje význam vzdělání, vědy a kultury.

Rozvoj ekonomiky je potřeba podpořit nejen škrty, ale i investicemi do růstu. Česká republika by se měla stát zemí, která má důvěru svých občanů a partnerů, je stabilní a odpovědná, respektuje lidská práva a prosazuje jejich dodržování.

Názory na kandidaturu

Paní Roithová je kandidátkou, která nevyvolává příliš velké debaty. Její kampaň není v médiích tolik probírána, ona sama se na celostátní úrovni výrazně neangažuje.

Co na Zuzanu Roithovou říká naše redakce?

+ Nikdo na ni nenašel zatím žádnou špínu, nebo měla štěstí a zatím se o tom nemluvilo.

+ Líbí se mi její názor na placení vysokých škol.

+ Bude dobrá manažerka s dobrou duší.

–  A to je kdo?!

– Nevolila bych ji, protože mi k tomu neposkytla vůbec žádný důvod.

– Naprosto nesouhlasím s tím, že je pro to zavést potraty jen v nejnutnějších případech

Kdo Zuzanu Roithovou podporuje?

O Zuzaně Roithové se pozitivně vyjádřili například textař Michal Horáček, ředitel Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Jiří Kohoutek, Táňa Fischerová (!), teolog a kněz Tomáš Halík, předseda České kardiologické společnosti Petr Widimský, držitel ocenění za odvahu v boji proti korupci Ondřej Závodský, filosof, překladatel a pedagog Jan Sokol, pedagog a prorektor Petr Moos, advokátka Hana Marvanová, astronom a astrofyzik Jiří Grygar.

Volební spoty Zuzany Roithové proběhly v České televizi a Českém rozhlasu, my vám přinášíme ukázku tiskové konference o zahájení její kandidatury:

Zdroj perexové fotografie: https://www.facebook.com/zuzana.roithova

Video: youtube.cz

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář