OSTRAVA hledá Kód Salomon

Technologie / 18.7.2014

Zažijte dobrodružství uprostřed města s šifrovací hrou Kód Salomon a poznejte nejzajímavější místa Ostravy i vy.

Možná jste už o této hře slyšeli. Jde o aplikaci, kterou si můžete volně stáhnout do vašich telefonů či tabletů s androidem nebo iOS.  A pak se vydat  po cestách tajemné historie Ostravy. A začít pátrat po magickém talismanu barona Rothschilda

Tajemný předmět, který dříve město chránil, ale nyní může způsobit jeho zkázu, mohou najít jen skuteční hrdinové. Ti musí vyrazit do ulic moravskoslezské metropole, pátrat a talisman osobně objevit. Začít hrát můžete kdykoliv, ale naprosto ideální příležitostí bude 27. července. To se totiž uskuteční Herní den se samotnými tvůrci hry.

Salomon Mayer von Rothschild Baron byl bankéř a odvážný vídeňský investor. Historicky hodnověrná postava, avšak opředená tajemstvím, které nyní budí obavy. Člen jedné z nejbohatších rodin všech dob. V roce 1835 se stal majitelem Vítkovických železáren a nastartoval hornický a hutnický rozkvět

 

Nechte se zlákat kouzlem Salomona.

Nechte se zlákat kouzlem Salomona.

Týmy se vydají po nejkratší trase ze tří scénářů hry, označovaného jako A1. Scénář zavede hráče do Landek Parku, centra Ostravy, Ostravského muzea, na haldu Ema a na další zajímavá místa. Časová náročnost této trasy je 6 – 10 hodin, podle toho, jak dlouho se hráči na místech zdrží nad rámec úkolů.

Dohrát hru se však určitě vyplatí. Talisman je totiž ukryt v reálně existující skrýši na tajném místě. Když ho hráč objeví, talisman v jeho telefonu ožije a s pomocí magie – totiž současné technologie – se zjeví v okouzlující 3D podobě přímo v prostoru jako živý. Pak si ho můžete s sebou odvézt domů jako památku na hru i Ostravu, a chlubit se skutečně horkou technologickou novinkou.

Herního dne se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak týmy v počtu od dvou hráčů. Hráči se mohou zaregistrovat na stránkách www.skrytepribehy.info do sobotního poledne 26. 7. Registrace týmů na místě se pak koná v neděli v 9:30 – 10:00 ve vstupní hale Gongu v Dolních Vítkovicích, kde bude v průběhu celého dne k dispozici tým pořadatelů.

Vstupy do muzeí a expozic, které jsou součástí hry, budou k herním účelům mimořádně zdarma. Více informací naleznete na webu.

Jen pro zajímavost: Kód Salomon je vůbec první městskou šifrovací hrou tohoto druhu u nás. Od svého spuštění v květnu již aplikace získala 3. místo v hlasování vývojářů na AppParade v pražském BioOku.

Zdroj fotografii: www.kodsalomon.ostrava.cz

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentářVaše názory

  • Kravik

    Jdu na tooo! 🙂