Hanny Brokolice

Když se přišlo na má videa, byl doma binec, vzpomíná blogerka Hanny Brokolice

Krása a móda / 5.8.2014

Další díl seriálu České blogerky je tady! Nyní se nám představila Hanny Brokolice. Kdo ji nezná, věřte, že je ten pravý čas se seznámit.

ČESKÉ BLOGERKY

V internetovém světě se stávají stále populárnějšími a postupně získávají vliv také ve světě módy a krásy. O kom je řeč? O internetových blogerkách, které vám pravidelně dávají možnost nahlédnout do svých šatníků, životů, kuchyní a podobně. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém postupně představíme oblíbené české blogerky. Sledujete nějakou blogerku, o které byste si rádi přečetli v našem novém seriálu? Neváhejte, napište nám a my ji oslovíme!

ČTĚTE TAKÉ další rozhovory ze seriálu: rozhovor s Annou (Dazzlicious coconut), rozhovor s Petrou (Petra Lovely Hair), rozhovor s Lucií (Lucie Van Koten), rozhovor se Sandrou (Boo Needs New Shoes), rozhovor s Kristýnou (Secret of Kristine), rozhovor s Martinou (The Blondieverse), rozhovor s Evou (Flabgee).

Z „Hanny“ lze odvodit, že se jmenuješ Hana. Ale proč Brokolice?

Vždycky všechny při téhle otázce odkazuji na jeden z mých oblíbených filmů Univerzální uklízečka. Ve zkratce je tam scéna, kdy si má chlapec vymyslet nějaké kouzelné slovo a on si vymyslí právě brokolici a jeho spolužáci se vysekají na kolech. Zkrátka mi ten moment přišel dost zábavný, tak proto Brokolice. Momentálně už ale od Hanny Brokolice upouštím. Blog i stránka na Facebooku jsem přejmenovala na Hana B. (zkratka z původní brokolice) a časem bych chtěla přejmenovat i blog.

Vzpomínáš si, kdy ses začala zajímat o kosmetiku, módu apod.?

Myslím, že můj zájem se začal objevovat asi ve stejné době jako u většiny dospívajících holek. Ze začátku to bylo to pomalé přícházení na věc – první lesk na rty na základce atd. Více jsem se začala zajímat až ve druháku na střední škole.

Baví tě víc psát články nebo točit videa?

Na tuhle otázku je pro mě trochu složité odpovědět, protože jak kdy. Někdy točím video a na konci si uvědomím, že mě to vlastně moc nebavilo a jde to na tom videu i vidět. A někdy je to naopak ohromná legrace. To samé se dá říct o článcích, protože opravdu hodně záleží i na tématu. V poslední době u mě na blogu převládají hodně fotočlánky, kde už ani skoro není text a ukazuji jen líčení. Je to něco nového na odlehčení. Obecně mám psaní i točení ráda stejně.

Hanny Brokolice

Název blogu Hanny Brokolice je odvozen od jejího jména (Hana) a scény z oblíbeného filmu. Zdroj: archív Hany

Na svém blogu i ve videích se soustředíš hlavně na kosmetiku, osobní věci zmíníš málokdy spíše jen tak mimochodem. Máš k tomu nějaké důvody?

Ochrana soukromí. Jsou videa, kde jsem byla podle mě hodně osobní a myslím, že jsem i po čase některá smazala, ale pár jich zůstalo. Občas se zmíním, že jsem byla na nějaké kulturní akci, že jdu letos na Colours of Ostrava atd. Obecně se ale snažím nic moc neříkat o tom, kam přesně chodím do školy, kde přesně bydlím, protože přeci jen internet je obrovské médium a nikdy nevíte, kdo se k těm informacím dostane.

Jak pohlíží tvoje rodina na blogování (jak tě podporují, sledují videa, čtou články)?

Ze začátku byl u nás doma binec, když se přišlo na má videa. Trvalo delší dobu než se hlavně moje máma uklidnila, že nejsem exhibicionistka, která se předvádí na celém internetu, ale že je to spíše neškodný koníček. Po čase se na videa občas koukne a vždycky mi dá vědět, když v článku najde nějakou chybu (občas je to o nervy). Asi se nedá mluvit o nějaké hmatatelné podpoře, spíše o tolerování.

Spolupracuješ s nějakými kosmetickými společnostmi?

Za tu dobu, co točím videa a píšu články, mě oslovilo hodně společností a někdy zůstalo u jednorázových spoluprací a s některými spolupracuji dlouhodobě. Mohla bych zmínit například drogerii DM, od které mi chodí každý měsíc balíček. Spolupráce  snad ve všech případech probíhá formou zaslání produktů, které si vyzkouším a pak dle vlastního úsudku a svědomí napíšu nebo natočím recenzi.

Hanny Brokolice

Hančiným velkým koníčkem je focení. Zdroj: archív Hany

Jak se běžně líčíš a kolik strávíš zhruba času nad každodenním běžným líčením?

Já myslím, že moc ne. Spíše doufám, že moc ne. Mé běžné líčení je úplně jiné, než to kreativní, které se občas snažím dávat na blog. V běžném denním životě mě skoro nepotkáte s výrazným líčením, takže ten čas, který mi ráno zabere, je kolem 5, nejvýše 10 minut. Snažím se být přirozená a podtrhnout jen to, co se mi na sobě líbí a trochu zakrýt nedokonalosti.

Je pro tebe při výběru nějakého produktu hodně důležitá cena?

Neřekla bych, že u některého, ale u všech. Já studuji na vysoké škole a sice něco vydělávám, ale mám obyčejné běžné výdaje jako všichni ostatní. Musím si kupovat měsíčník, antikoncepci, dávat peníze do dalších věcí. Kosmetiku nekladu na první místo a určitě nejsem člověk, který by za řasenku utratil velké sumy. Řekla bych, že se snažím u  všech produktů držet v nějaké zlaté střední cenové kategorii.

Prozradila bys nám, kolik zhruba utratíš měsíčně za kosmetiku?

Dříve to bylo asi více, ale díky spolupracím jsem docela dobře zásobovaná. Momentálně nevidím smysl v nakupování tuny produktů, když už doma zásobu mám. Občas jistě něco dojde z těch běžných věcí, jako je třeba odličovač a někdy si chci jen tak udělat radost lakem na nehty nebo rtěnkou. Za poslední měsíce jsem do kosmetiky investovala jen dvakrát kolem 600Kč, ale bylo to spíše ojedinělé. Mé kosmetické nákupy v poslední době jsou téměř nulové.

Jak již název blogu napovídá, Hanny Brokolice je pseudonym dívky jménem Hana. Někomu může fakt, že tato dvacetiletá kráska na svém blogu nezveřejňuje téměř nic osobního a soustředí se hlavně na kosmetiku, profesionální, jinému tajemné. Hana pochází z Ostravy a po prázdninách nastupuje do druhého ročníku na Slezské univerzitě v Opavě. Žádné její obdivovatele jistě nepřekvapí, že mezi její největší koníčky patří psaní, točení a hlavně focení.

Vydělává ti blog a videa na youtube?

Nějaké peníze navíc z youtube a blogu mám přes Google Adsence. Nejsou to ale žádné velké částky.

Byla jsi 8. v soutěži Blogerka roku 2013 v kategorii Beauty. Kdo tě nominoval?

Nemám nejmenší tušení. Vím, že soutěž začala probíhat a pak mi psali pořadatelé o pár slov k mému soutěžnímu profilu, který už byl nominován.

Byla jsi pak pozvána na slavnostní vyhlášení a předání cen? Přijala jsi pozvání?

Pozvání na vyhlašovací galavečer mi přišlo a bohužel jsem musela odmítnout, protože se akce konala ve všední den v Praze. Mně obecně chodí hodně pozvánek na plno zajímavých akcí, ale mají jednu společnou věc, a to místo konání v Praze a většinou jsou ve všední dny. Pro mě jako studentku z Ostravy je to trochu z ruky a finančně by bylo dojíždění do Prahy dost náročné.

Hanny Brokolice

Hanny Brokolice byla 8. v soutěži Blogerka roku 2013. Zdroj: archív Hany

Co jsi vlastně vyhrála?

Myslím, že to byl balíček kosmetiky, kterou vyhrály všechny blogerky v top 10. Dostala jsem pár produktů na vlasy, pečující kosmetiku, za zmínku určitě stojí žehlička na vlasy.

Jaké máš plány do budoucna s blogem? Chystáš nějaké změny?

Už teď vím, že bych chtěla změnit grafickou podobu blogu, protože se tam už začínám cítit trochu nepříjemně. Druhá změna pak bude přejmenování blogu a další úpravy jsou zatím ve hvězdách.

Je něco, co bys ráda vzkázala našim čtenářům/čtenářkám?

Hodně slečen mi píše, že se bojí blogovat, že na to nemají a okolí se jim bude posmívat. Pokud to náhodou čte někdo, kdo řeší podobnou situaci, tak přeji hodně síly a sebevědomí ty obavy překonat.

Zdroj perexové fotografie: archív Hany

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář