Láska na první přičichnutí

Krása a móda / 23.7.2014

Výběr toho pravého parfému je běh na dlouhou trať. Než najdete ten, co si skutečně zamilujete, trochu to trvá.

Jsem si jistá, že každá z nás jich vyzkoušela hned několik, než našla ten osudový. Když jsem byla mladší, učarovaly mi voňavky od Chupa-Chups. Bylo to ještě na základce a vyzkoušela jsem jich hned několik. A posléze následovalo dlouholeté hledání. Ten pravý parfém jsem našla až letos. Poprvé jsem na něj narazila v obchodě, kde jsem na sebe i na papírky stříkala všemožné voňavky. Samozřejmě mi vše splynulo v jedno, ale jedna vyčnívala nad ostatními.

Vůně rozlišujeme na několik druhů. Typické jsou orientální, v nichž převažují exotické ingredience z Dálného východu. Směsice orientálních dřevin, rostlin a koření vám dá pocit, že se pohybujete na dovolené někde v dálkách, ve vzpomínkách se vám vrací léto. Dále existují ještě květinové vůně, z nichž nejznámější je asi Chanel no. 5. Ty jsou typické svojí květinovou vůní. Doma možná máte i vůni ovocnou či osvěžující.

Stále tápete v termínech „parfém“, „toaletní voda“ či „kolínská“? I na tyto otázky vám odpoví náš článek Voňavé umění.

Který z vašich parfémů je pro vás ten osudový?

Který z vašich parfémů je pro vás ten osudový? Zdroj: archiv autorky

Nejoblíbenější parfémy mezi ženami

Ptala jsem se svých kamarádek, jaký parfém preferují a proč. Kamarádka Marcela má lásek mezi vůněmi více. Všechny jsou podle ní super a voní úplně jinak. „Daisy od Marka Jacobse používám spíše přes den, je taková svěží, kdežto Guess je takový ženský.“ A pro jaký má ještě slabost? Pro Chloé. Spolužačka Klára preferuje jednu. Je to lahvička od Jeana Paula Gaultiera a nosí jméno Dress. Je to silná, kořenitá vůně, dokonale vystihující každé roční období, je orientální a netradiční. „Vím, že když ji použiji, budu se cítit maximálně svěže a skvěle.“ Pro kolegyni Zuzku Markovou je to Chanel. „Nic se mu ani trošku nepodobá, navíc kdo by nechtěl vonět jako Marilyn. A pak je to taky Burberry London, protože miluju vůni jasmínu.“

Daisy.

Daisy. Zdroj: archiv autorky

Osudová je jen Chloé

A jaká vůně učarovala mně? Vyzkoušela jsem jich opravdu několik, od Divine z Oriflamu, přes Diora, Madly od Kenza, ale nejvíc mě zaujala základovka od Chloé. Myslím, že to není jen o tom, jestli vám parfém voní, je to také o tom, jak ho přijme vaše kůže, protože na každém voní jinak. Jde ale v prvé řadě o to cítit se díky vůni nejen svěže, ale také výjimečně. Až si zase budete kupovat flakónek svého oblíbeného parfému, myslete na to, jak se cítíte. Pokud se cítíte správně a výjimečně, je to ta pravá vůně pro vás, která se zapíše nejen vám, ale i vašemu okolí.

A jaký parfém je osudový pro vás?

Zdroj perexové fotografie: archiv autorky

Bára Urbanovská

Bára Urbanovská

Jsem kreativní, ráda píšu, ráda jím, ráda čtu a hodně spím. Mám ráda plavání, pilates, umění a hudbu. Moc ráda fotím a učím se cizí jazyky - angličtinu, ruštinu, němčinu a španělštinu. Nejradši ale mám jazyk český.

Zanechte komentář