SOUTĚŽ: Získejte dva lístky na Veselé paničky windsorské

Divadlo Kultura / 24.7.2014

Letní shakespearovské slavnosti jsou záležitostí, kterou byste si neměli nechat ujít. Soutěžte s námi!

Režisér Jiří Menzel má na svědomí nejen letošní premiéru Letních shakespearovských slavností, ale také představení Veselé paničky windsorské. On sám o této hře prohlásil: „Komedie mám rád, protože v nich často zajiskří víc pravdy a moudrosti než v tragédiích, které nám obvykle předkládají pravdy dávno známé.“

Pokud se zapojíte do naší soutěže a vydáte se přesvědčit, zda toto tvrzení o jiskření pravdy platí, věřte, že se vám naskytne krásná podívaná. Těšit se můžete na taková herecká esa, jakými jsou třeba Bolek Polívka, Simona Stašová, Jiří Čapka, Hynek Čermák, Jan Cina či Jan Přeučil.

Společně rozehrají komedii, ve které je hlavní postavou rytíř Jan Falstaff. Říká se, že si tohoto hrdinu oblíbila sama královna Alžběta v prvním díle hry Jindřich IV a žádala pak Shakespeara o dílo právě s tímto hrdinou. Kladla si jednu podmínku – aby byl Jan Falstaff zamilovaný. Diváci se mohou podívat, jak si Shakespeare s tímto přáním poradil.

Výherce naší soutěže, kterého vylosujeme pomocí stránky random.org, získá dva lístky na představení Veselé paničky windsorské v rámci festivalu Letní shakespearovské slavnosti, které se uskuteční 15. srpna 2014 v Praze. Pokud chcete zkusit své štěstí, není nic jednoduššího, než odpovědět na naši otázku:

 [contact-form-7 404 "Not Found"]

Své odpovědi posílejte do úterý 29. července 2014 do 21.00. Výherce bude kontaktován a bude vyhlášen na našich facebookových stránkách.

Soutěž již byla ukončena, lístky získává Lenka Valešová. Gratulujeme!

Zdroj perexové fotografie: Viktor Kronbauer, © AGENTURA SCHOK

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentář