PŘEDSTAVUJEME VÁM KANDIDÁTY NA PREZIDENTA: Jan Fischer

V obraze / 6.1.2013

První krok ke změně udělejme společně! To je slogan z billboardů Jana Fischera. Proč byste ho (ne)měli volit?

Jan Fischer oslavil 2. ledna šedesáté druhé narozeniny. Vystudoval VŠE, obor statistika a ekonometrie. Od 8. května 2009 stál rok v čele vlády. Byl dvakrát ženatý, má tři děti. Kolem jeho jména se točí slova jako sympatický, inteligentní, lidský, ale také komunista, lhář a kariérista. Pojďme se tedy blíže podívat na jeho program.

Principy volebního programu

Hlavní body

 • pro snížení imunity prezidenta
 • proti školnému na VŠ, dokud se nepřipraví systém podpory studentů
 • proti zavedení euro, dokud nebude naše ekonomika a politika připravena
 • pro zákon o prokázání nabytí majetku
 • proti zavedení interrupce jen v závažných případech

Na svých webových stránkách Jan Fischer rozděluje svůj volební program na čtyři okruhy, v nichž se zabývá ekonomikou, vládou a zákony, odpovědností a slušností a národními zájmy.

Tvrdí, že náš stát potřebuje ekonomickou kondici. Je důležité udržet zaměstnanost a odstranit korupci.  Slibuje, že bude podporovat podnikání, investice do vzdělání a inovace technologií. Chce, aby se rozumně využívaly všechny zdroje energií, a bude pracovat na zlepšení sociálních podmínek.

Hodlá prosadit povinnost učinit veřejné majetkové přiznání ústavních činitelů. Odsuzuje projevy extremismu. Pokud bude prezidentem, slibuje, že si sníží plat o 20 % a chce zavést právo, aby skupina alespoň 50 000 občanů mohla podat návrh zákona.

Co se týče Evropské unie, hodlá prosazovat naše národní zájmy a flexibilní integraci, aby si každá země EU zvolila své vlastní tempo.

Kde je pravda?

Co na Jana Fischera říká naše redakce?

+ Umí vystupovat, reprezentovat.

+ Je sympatický, vzdělaný a na úrovni.

+ Shoduji se s ním ve většině jeho názorů v kampani.

+/- Jeho politická aktivita spočívala víceméně v tom, že nic nezvoral v úřednické vládě.

–  Nějak nemůžu překousnout to české hlasování proti Palestině v OSN

– Z toho co o něm vím, soudím, že je to člověk, který míří za svým vlastním úspěchem. Navíc mi připadá arogantní.

– Je to jeden z těch, co změnu jen slibují.

Bohužel u Jana Fischera vyplouvají často na povrch různá nařčení a zatajování. Občas u něj vidíme vyhýbání se jasných odpovědí. Lidem vadí jeho členství v komunistické straně.

Byl to ústupek minulému režimu. Ústupek, kterého dodnes lituji.

Jan Fischer, www.jan-fischer.cz

Nedávno se i objevilo podezření, že zaplatil diváky pro svou politickou debatu. Na otázky někdy neumí reagovat tak rychle a břitce jako ostatní kandidáti, ale na druhou stranu je to rozvážný a přemýšlivý člověk.

Kdo Jana Fischera podporuje?

Především sportovci, a to hlavně hokejisté, mezi nimi například Vladimír Růžička či Patrik Eliáš, ale třeba i fotbalista Josef Masopust. Z herců má Jan Fischer podporu u jmenovníků Jana HrušinskéhoJana Přeučila, ale i režiséra Zdeňka Trošky. Své hlasy mu dají také osobnosti lékařské sféry, kardiochirurg Jan Pirk či Iva Holmerová.

Samozřejmě nechybí ani video kampaně, kterými láká své voliče. Přesvědčí i vás?

Zdroj perexové fotografie: jan-fischer.cz

video: youtube.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentářVaše názory

 • Karel P.

  Koukám, že naše vysoké školy zřejmě chrlí velmi kvalitní absolventy, když se autorka sCHoduje s J. Fischerem…pak věřím, že se na magisterském oboru Učitelství ČJL (!!) opravdu jen plácáte! 🙂 Ale nic ve zlém 😉

  • Alice Jendelová

   Znáte to 🙂 I mistr tesař 🙂 Každopádně děkuji za upozornění, myslím, že jakákoliv obhajoba je v tomhle případě zbytečná, ale byl to prostě překlep.