Basketbalový král James se vrací domů

Sport / 18.7.2014

Basketbal, sport, který v Americe zasahuje opravdu do všech sfér, zažil další obrovský přestup. A opět je v hlavní roli LeBron James.

Přesně před čtyřmi lety byste v americkém Ohiu hledali dres se jménem James marně. „Zrádce“ a ,,samozvaný král“ opustil svůj Cleveland, aby konečně, po sedmiletém čekání, získal prsten pro šampiona basketbalové NBA. Ne všechny dresy s jeho jménem však skončily v plamenech. Část z nich se dokonce posílala do chudinských čtvrtí bezdomovcům. Tak moc fanoušci místních Kavalírů Jamesem pohrdali.

Po vypršení smlouvy a zcela zadarmo odešel LeBron z organizace, která mu po celou dobu jeho působení v týmu dělala, co mu na očích viděla. V televizní show, kterou sledovaly miliony lidí, se veřejně rozloučil s Clevelandem a zamířil na Floridu. Poslední kapka a zároveň hořký polibek na rozloučenou, tak zhodnotili tento krok jeho fanoušci.

Konečně šampionem

Ačkoliv mu jeho zradu fanoušci stále nemohli odpustit, cíl, se kterým přes dva metry měřící křídlo do Miami odcházelo, se nakonec podařilo. Po prvním roce a další těžké porážce ve finále se následují rok James konečně dočkal. A hned dvakrát. Tým spoléhající se především na něj, Wadea a Boshe dokázal nejen vyhrát titul, ale i ho obhájit.

Ale zlatý hattrick se nakonec nekonal. V letošním ročníku byli Heat opět ve finále, ale tentokrát je o triumf obralo San Antonio. Nedlouho potom James prohlásil, že si v létě vyzkouší roli volného hráče, jelikož ve své smlouvě uplatnil opci. Nikdo však nečekal, co se v následujících dnech odehraje…

Chci zpět domů

V zákulisí se skloňovala jména mnoha týmu, kam by „král“ James mohl zamířit, ale většinou to byly jen velmi optimistické vize a přání. Všeobecně se očekávalo, že zůstane tam, kde má všechno. Peníze. K ruce silný tým. A velkou šanci vybojovat další titul v NBA. Jenže to se nestalo. James zamířil zpět do Clevelandu. Reakce fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat.

V tomto dresu již Jamese od příští sezóny neuvidíme. Zdroj: Wikipedie, Barrister

V tomto dresu již Jamese od příští sezóny neuvidíme. Zdroj: Wikipedie, Barrister

Nadšení a radost. Staré křivdy jsou dávno zapomenuty a z „padoucha“ je opět hrdina. Touha vrátit se domů, zvítězila i nad penězi, jelikož v Miami mu předložili po finanční stránce rozhodně lepší smlouvu. Ale James se i přesto vrátil do rodného Ohia. Vrátil se, aby splnil domácím fanouškům to, co jim kdysi slíbil. Titul šampionů s místními Cavaliers.

Zdroj perexové fotografie: Wikipedie, SieBot

Lubomír Řepa

Zanechte komentář