Best Film Fest aneb nejlepší filmy roku 2014

Film Kultura / 14.7.2014

Přehlídka nejúspěšnějších filmů za rok 2014 v rámci Best Film Festu je tu. Co můžeme očekávat?

Letošní ročník filmového festivalu s názvem Best Film Fest se koná od 10. do 16. července a promítají se zde ty nejnavštěvovanější a nejúspěšnější filmy roku 2014. Přehlídka filmů probíhá v pražských kinech Atlas, Lucerna, MatEvald, přičemž fanoušci se mohou těšit na jednotnou cenu 69 Kč za vstupenku. Festival se jinak koná dvakrát do roka – v létě a v zimě – a letos se jedná  o šesté vydání této filmové přehlídky.

Co se týče žánrového zpracování filmů na festivalu, je směsice filmů opravdu pestrákaždý si zde najde to své. Nejvíce u diváků boduje Oscarový film s názvem Velká nádhera. Tento film zrežíroval úspěšný a uznávaný režisér Paolo Sorrentino. Děj filmu poukazuje na smíření se s plynoucím časem a pojednává o smyslu hledání vlastní existence.

Druhým promítaným filmem je hvězdně obsazená komedie Grandhotel Budapešť. Na režisérskou židli zde usedl Wes Anderson, který celý děj filmu zasadil do Grandhotelu v Budapešti, kde pan Gustave ztvárněný Ralphem Fiennesem (Krásná pokojská, Harry Potter)na starosti celý hotel. Přání svým zákazníkům splní ještě dřív, než je vysloví. Jednoho dne mu tajemná žena daruje vzácný obraz, pan Gustave se tak stává nejen bohatým mužem, ale i terčem nájemného vraha či pozůstalých záhadné ženy.

Philomena, další z uvedených snímků, je drama režírované Stephenem Frearsem, kde si hlavní roli střihla držitelka Oscara Judi Dench. Jedná se o švýcarskou komedii plnou černého humoru a aby toho nebylo málo, vidíme zde cestu dvou zcela odlišných lidí, kteří se pídí za tajemstvím, které bylo skryté téměř půl století.

Filmů promítaných na tomto festivalu je samozřejmě nespočet, za zmínku ještě stojí například Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel či romantické drama v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem s názvem Ona. Tento film má na svědomí Spike Jonze.

Součástí letního promítání na Best Film Festu jsou i životopisné filmy. Patří sem například filmy jako jsou Walesa: člověk naděje nebo Yves Saint Laurent přibližující život a kariéru světového módního návrháře.

Na letní části filmového festivalu nesmí pochopitelně chybět filmové hity, které si vysloužily Oscara. Jsou to 12 let v řetězech, Gravitacena své si přijdou i děti v podobě animovaných filmů Rio 2Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana.

Ani české filmy nejsou výjimkou. Filmoví nadšenci se mohou těšit na Krásno, Fair Play, Pojedeme k moři, Olga a v neposlední řadě i Trabantem až na konec světa.

Kompletní program je k nalezení na oficiálních stránkách festivalu a na webových stránkách jednotlivých kin.

Zdroj perexové fotografie: oficiální facebook Best Film Festu

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář