Festival Masters of Rock láká na metalovou klasiku i filmové premiéry

Hudba Kultura / 9.7.2014

Už tento čtvrtek se celým Valašskem rozezní rockový nářez z areálu R. Jelínka ve Vizovicích. Představí se přední rockoví umělci z celého světa, například Dream Theater nebo Anthrax

Největší český metalový festival letos přivítá na své hlavní Ronnie James Dio Stage mnoho rockových hvězd současnosti. Díky multižánrovému line-upu si mezi interprety a koncerty vybere opravdu každý milovník tvrdé muziky.

Oficiální plakát festivalu

Oficiální plakát festivalu. Zdroj: Pragokoncert Bohemia

Headlinerem letošního ročníku, který se představí hned ve čtvrtek večer, je americká progressive rocková kapela Dream Theater. Jejím členem je také jeden z nejlepších kytaristů světa, John Petrucci, který byl mimo jiné pětkrát přizván na kytarové turné G3 se Stevem Vaiem a Joe Satrianim. Interpreti navazující na tuto show potěší spíše fanoušky klasičtější rockové muziky. Ve Vizovicích se totiž představí jeden ze členů legendární Velké čtyřky trash metalu, kapela Anthrax.

Páteční program bude patřit festivalovým stálicím. Jak finská „hopsačka“ Korpiklaani, tak švédská powermetalová pětka Sabaton se festivalu účastní poměrně pravidelně a už u nás takřka zdomácněly. Není tedy divu, že druhá zmíněná skupina napsala přímo pro Masters of Rock skladbu Far From The Fame, která je součástí DVD z předloňského festivalu i nové desky kapely.

O víkendu se účastníci mohou těšit na jména jako Suicidal Angels, Helloween nebo Arch Enemy. Poslední den festivalu přinese například vystoupení brilantního bubeníka Mika Terrany, který se návštěvníkům festivalu vryl do paměti už v roce 2010, kdy dokázal odehrát tři koncerty po sobě a završit je vlastním půlhodinovým sólem, čímž se stal držitelem světového rekordu.

Úplně poslední vystoupení, neboli pomyslná zlatá tečka, bude v neděli před půlnocí patřit kanadskému lamači dívčích srdcí z 80. a 90. let. Bývalý zpěvák kapely Skid Row Sebastian Bach přijede do Česka poprvé se svým sólovým projektem dokázat, že je pořád o co stát.

Českou scénu budou ve Vizovicích prezentovat legendární rockeři jako Doga, Škwor, Citron nebo Kreyson a s orchestrem za zády se představí také Marta Jandová a jeden z nejlepších českých rockových zpěváků Honza Toužimský. Mladým českým kapelám bude patřit paralerní program na Alfedus Music Stage.

Fanoušci a návštěvníci festivalu také dostanou již tradiční příležitost setkat se a vyfotit se svými idoly při organizovaných autogramiádách na Prosperita Meet & Greet Stage.

Pořadatelé festivalu připravili pro fanoušky také širokou škálu suvenýrů, jako jsou festivalová trička nebo placky, které bude možno zakoupit ve festivalovém stánku přímo v areálu nebo později prostřednictvím internetového obchodu. Ten můžete najít na oficiálních stránkách festivalu, kde jsou mimo jiné celoročně k dostání také vzpomínkové předměty a materiály z minulých let. Pro nejrychlejší a nedočkavé fanoušky je připraveno také 15 tisíc CDček, obsahujících hity vybraných účinkujících. Tato alba obdrží návštěvníci zcela zdarma při vstupu do areálu.

Doprovodnému programu letos dominuje opravdová perla. Masters of Rock získali jako jeden z mála vybraných festivalů práva k předpremiérovému promítání filmu Fízlové, hajzlové  v hlavní roli se samotným Marilynem Mansonem. Krimi komedii od Quentina Dupieuxe budou moci návštěvníci vidět čtyřikrát denně v kinosále likérky R. Jelínka, kde budou mimo jiné probíhat také ochutnávkové exkurze.

Oficiálním pivem festivalu je pro tento rok Radegast, takže návštěvníci mohou kromě hojného počtu stánků s občerstvením očekávat také atrakci Radegast Adrenalin park plný nejrůznějších atrakcí pro otrlé a spoustu dalších aktivit.

Více informací o festivalu najdete na www.mastersofrock.cz nebo facebookovém profilu festivalu.  Vstupenku nyní pořídíte pouze v Masters of Rock Café (Zlín, Tyršovo nábřeží 5497), v sídle agentury Pragokoncert (Praha 1, ul. U Bulhara 3) nebo přímo na místě. Cena permanentky na celý festival činí 1450 Kč, jednodenní vstupenky potom vyjdou na 950 Kč.

Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou využít slevu 50 Kč z plné ceny vstupenky.

Zdroj perexové fotografie: Pragokoncert Bohemia

Zdroj videí: Youtube.com

Aneta Gregorová

Aneta Gregorová

Zanechte komentář