Nick Hallam ze Stereo MCs: Nová deska vznikla jamovaním s kamarády

Hudba Kultura / 5.7.2014

Autor:

Tisková zpráva – Pokud se chystáte na akci High Jump, uslyšíte mimo jiné kapelu Stereo MCs. Co budou hrát a zdali se k nám vůbec těší, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Parta okolo Roba Birche a Nicka Hallama je v České republice velmi populární. Stereo MCs zde mají velkou fanouškovskou základnu. Na letošní jubilejní patnáctý ročník cliffdivingových závodů Desperados High Jump přijedou zahrát jako soundsystem.

Kapela Stereo MCs je v Česku populární a odehrála tu mnoho koncertů. Proč myslíte, že jste si zdejší fanoušky získali?
Myslím, že ten hlavní důvod je to, že lidé v Česku dovedou ujíždět na vlně energie, kterou se ze sebe během našich koncertů snažíme vyprodukovat. Dáváme do našich vystoupení úplně všechno a neděláme rozdíly mezi live koncertem a DJ setem. Asi taky proto nás lidi u vás mají rádi a toho si velmi vážíme.

Pamatujete si vaši první zdejší návštěvu?
Tak to už je vážně hodně dlouho, že ani nevím, kdy to bylo. Co mi ale v paměti utkvělo dodnes, je krása Prahy. I celá vaše země je moc pěkná a v kombinaci s přívětivosti lidí je to prostě bomba.

Co se ti jako první vybaví, když se řekne Česká republika?
Asi si vzpomenu na všechnu tu zábavu, kterou jsme tady během svých vystoupení zažili.

Vaše poslední album se jmenuje Emperors Nightingale.  Skladby na něm jsou velmi různorodé a odlišné. Mnoho lidí říká, že celý zvuk alba je velmi dospělý a zní trochu jako noví Stereo MCs. Jak deska vznikala?
K celému nahrávání jsme přistoupili úplně jinak než u předchozích alb. Deska vlastně vznikla jamováním s kamarády ve studiu. Takto jsme dali dohromady základ. Jednotlivé písně vznikaly velmi spontánně, každý vždycky něco pozměnil, přidal nebo ubral a nakonec z toho vzniklo Emperors Nightingale. Byla to legrace.

Tip Generace 21: Chcete vědět více o akci High Jump? Přečtěte si náš článek!

Na vašem posledním albu jste nahráli společnou píseň s Jamiem Cullumem. Jaká to byla spolupráce a proč jste zvolili zrovna Jamieho, žánrově odlišného umělce?
Všechno to vzniklo tak, že jsme měli připravený a napsaný track. Ale pak nám došlo, že ho nikdo z nás nedokáže zahrát živě na piáno na tak vysoké úrovni, jakou jsme potřebovali. Napadlo nás tedy oslovit Jamieho. Jemu se nápad líbil, a tak jsme se pustili do nahrávání. Dokonce byl nadšený, protože nám hned řekl, že je náš fanoušek z dob svého mládí. To potěší.

Na letošním ročníku Desperados High Jump přijedete jako Stereo MCs soundsystem a odehrajete zde DJ set. Jaký styl hudby mohou fanoušci očekávat?
Budeme hrát hudbu, která nenechá lidi klidnými. Čekejte set plný hutných beatů až po taneční hudbu. Rob a Mc Five Alive vše doplní rapem. Rozhodně se chceme na High Jumpu bavit.

Připravujete už nové album?
Právě jsme vydali dvanáctipalcový vinyl. Počítáme, že toho vydáme víc, možná LP. Možná to taky uděláme úplně jinak. Počkáme, až se nám urodí více tracků a potom je vydáme jako CD. Nijak to nehrotíme.

Otázka na závěr. Co vás čeká v létě 2014?
Máme plno koncertů. Hrajeme festivaly v Rakousku, několik akcí v Chorvatsku a Bulharsku. Potom to pokračuje přes festivaly v Polsku, Německu a doma v Anglii. Některé akce jedeme hrát jako kapela a některé jako soundsystem stejně jako v Hřiměždicích.

Více informací o akci Desperados na HighJump.cz

Zdroj perexové fotografie: HighJump.cz 

Generace21

Generace21

Zanechte komentář