Výstava díla Andyho Warhola v Gallery of Art Prague

Navštivte unikátní výstavu díla Andyho Warhola

Design / 22.7.2014

Nad dílem Andyho Warhola můžete již od 13. června žasnout v Gallery of Art Prague na Staroměstském náměstí. A můžete se těšit i na sítotisk!

Andy Warhol – muž, jehož tvorba mě fascinuje už od dětství. Nikdy se nehodlám vzdát představy o zdi vytapetované Campbellskými polévkami. Když jsem se proto dozvěděla o výstavě jeho díla v Praze, neváhala jsem a vydala jsem se na ni. Jednalo se o mou první návštěvu Gallery of Art Prague a bylo to celkem příjemné překvapení. V celé budově jsou k dispozici celkem tři výstavy – Alfons Mucha, Salvador Dalí a Andy Warhol. Výstava Warhola je až v posledním patře, ale pro ty pohodlnější z nás je zde dokonce i výtah. V letním parnu přijde vhod!

Andy Warhol – I’m OK

Kdy: 29. 6. – 31. 12. 2014
Kde: Gallery of Art Prague, Staroměstské náměstí 15, Praha
Otevírací doba: 10:00 – 20:00
Vstupné: plná cena 170 Kč, studenti  120 Kč
Více informací najdete na stránkách Gallery of Art Prague

Na co se můžete těšit?

Celá expozice zahrnuje nejen nejznámnější kousky jako například portréty Marilyn Monroe nebo Flowers, ale i malá výtvarná dílka s vtipnými ironickými popisky. Tradičním Campbellským polévkám, které zná snad každý z nás,  je věnován celý roh hned na začátku výstavy. Ve všech místnostech je potichu puštěna hudba, což je velmi příjemné a skvěle to doplňuje celý koncept. Pro hudební fanoušky je zde i kolekce téměr čtyřiceti vinylových obalů – od nejznámnějších, jako je Velvet Underground se svým typickým žlutým banánem, až k těm méně známým jako obal LP Diany Ross. Na zdech se objevují známé i neznámé Andyho citáty, většinou v barevném provedení.

Trička jako od Andyho

Při vstupu do další části narazíte na malou kouzelnou místnost plnou triček a plakátů. Nachází se zde sítotisk, který si návštěvníci můžou vyzkoušet a potisknout si tričko způsobem, kterým tvořil sám Warhol. Samozřejmě si lze zakoupit trička, která jsou již potisknutá. Ve stejném patře se nachází i malá venkovní kavárna –  pro letní dny jako dělaná. V rámci výstavy se na zdech kavárny nachází obrazy Marilyn Monroe a Flowers.

TIP NA ČLÁNEK: Pop-art – kolébka legend, mezi které patřil i Andy Warhol

Celá galerie je otevřena od 10:00 do 20:00 a návštěvníci si mohou zakoupit vstup na všechny expozice, nebo pouze na jednu nich. Je zde k zakoupení také katalog s dílem a fotografiemi Andyho Warhola.

zdroj perexové fotografie: www.goap.cz 

Justýna Zahradilová

Justýna Zahradilová

Mám ráda umění, dobré filmy, dobré víno a ticho v galeriích.

Zanechte komentář