Ohlédnutí za prvním týdnem Wimbledonu

Sport / 3.7.2014

Jahody se šlehačkou, krátce střižený zelený trávník a bílé oblečení. Již týden je Londýn ponořen do sledování největšího svátku tenisu.

V mužském singlu už bez českého zastoupení

Los letošního ročníku travnatého Grand Slamu byl pro české tenisty opravdu krutý. Žádný náš tenista se bohužel nedostal do druhého týdne turnaje. Největší naděje, vkládané do Tomáše Berdycha, rozmetal už ve třetím kole Chorvat Marin Čilič, který nasazenou šestku porazil ve třech setech. Po dohrání tohoto zápasu se v zákulisí rozproudila velmi živá debata, zda-li měl být zápas vůbec dohrán, jelikož se hrálo pozdě večer a viditelnost byla opravdu špatná.

Wimbledon se těší opravdu velkému zájmu veřejnosti. Zdroj: wikimedia commons, autor: Clavecin

Wimbledon se těší opravdu velkému zájmu veřejnosti. Zdroj: Wikimedia Commons, Clavecin

Ani další čeští reprezentanti se bohužel dál nedostali. Radek Štěpánek narazil ve druhém kole na Novaka Djokoviče a i přes skvělý výkon, který podal, nakonec prohrál stejně jako Lukáš Rosol, který nedokázal zaskočit Nadala. Jiří Veselý se stejně jako Berdych dostal do třetího kola, kde skončil na raketě skvěle podávajícího Australana Kyrgiose. Náš poslední zástupce Jan Hernych skončil také ve druhém kole.

Ve finále ženské dvouhry se představí Češka

To, co se nepodařilo našim tenistům, dokázaly české tenistky. V semifinále proti sobě nastoupí Lucie Šafářová a vítězka zápasu Petry Kvitové a Barbory Záhlavové-Strýcové a je tedy jasné, že ať zápas dopadne jakkoliv, ve finále budeme mít své zastoupení. Šafářová, která se do semifinále mimo jiné prokousala také přes další český objev letošního Wimbledonu Terezu Smitkovou, bude mít tedy možnost poprat se o své první grandslamové finále.

Obhájce loňského triumfu Andy Murray. Zdroj: wikimedia commons, autor: lanmacm

Obhájce loňského triumfu Andy Murray. Zdroj: Wikimedia Commons, lanmacm

Velká jména na pažbě má ovšem i Barbora Záhlavová-Strýcová nebo Petra Kvitová. Záhlavová-Strýcová dokázala porazit nejen bývalou světovou jedničku Caroline Wozniackou, ale i momentálně druhou nejlepší hráčku žebříčku Li Na. Petra Kvitová zase dokázala zdolat grandslamovou vítězku a sestru slavné Sereny Venus Williamsovou. Zdá se, že načasování formy na tento tenisový svátek provedly naše tenistky perfektně.

Favorité jsou stále ve hře

Největší favorité mužské dvouhry se podle očekávání bez problému dostali do druhého týdne. Novak Djokovic zatím suverénně proplouvá turnajem a tak za povšimnutí rozhodně stojí, že jediný set mu zatím dokázal sebrat jen Radek Štěpánek. Po loňském kolapsu ve druhém kole se vysoko dostává také Roger Federer, který své soupeře ničí především výborným servisem a skvělou variací rytmu hry.

Další favorit Rafael Nadal se ovšem zatím trápí. Ačkoliv vítězí a postupuje pavoukem vzhůru, jeho vítězství se za snadná rozhodně brát nemohou. Za pozornost také stojí domácí hráč Andy Murray, obhájce loňského titulu. Zatímco u mužů jsou favorité stále ve hře, u žen již největší favoritka vypadla. Serena Williamsová vypadla už ve třetím kole. Budem si tedy jistě přát, aby tohoto zaváhání využily naše hráčky a dostaly se co nejdál.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Albert Lee1

Lubomír Řepa

Zanechte komentář