V Hradci Králové startuje jubilejní 20. ročník Rock for People

Hudba Kultura / 2.7.2014

Manu Chao, Lucie, Madness, Chinaski nebo UDG. To je jen zlomek z více než dvouset kapel, které pořadatelé pro letošní jubilejní ročník festivalu připravili.

Oficiální začátek akce je sice stanoven až na zítřek, tedy čtvrtek 3. července, ale brány festivalového areálu se otevírají již dnes. Od tří hodin se totiž uskuteční trefně pojmenovaný Večírek pro nedočkavé, jehož hlavními hvězdami budou ústečtí UDG, kontroverzní písničkář Xindl XMichal Hrůza. Prostor dostanou také začínající kapely, včetně brněnské klubovky Eponine, kterým bude patřit Muzikus Talent stage.  Třetí, Red Bull stage otevřou v pět hodin olomoučtí No Distance Paradise a další dvě pódia budou patřit DJ.

V podobném duchu se ponese i zbytek festivalu. V následujících čtyřech dnech se na deseti pódiích na letišti u Hradce Králové vystřídají české i světové jedničky různých žánrů. Headlinerem, který zahraje ve čtvrtek večer je pařížský reggae-folkový muzikant se španělskými kořeny Manu Chao. Do Čech přijede po osmi letech, poprvé s novým projektem La Ventura. Čtvrteční večer uzavře Albert Černý s kapelou Lake Malawi.

Své obrovské comebackové turné tam v sobotu zakončí kapela Lucie, která v uplynulých měsících objela celou republiku v sestavě David Koller, Robert Kodym, Petr Chovanec a Michal Dvořák. Festival Rock for People je jediný, na kterém se letos kapela představí a rovnou s celovečerní show. Na své si přijdou také milovníci ještě starší české muziky. Jedinečné vystoupení si pro festival v Hradci připravil Radim Hladík a jeho už legendární seskupení Blue Effect. Ti se rozhodli spojit síly s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma a znovu nazkoušet staré hity ze sedmdesátých let.

Kromě samotného festivalu, který letos slaví již dvacáté výročí, bude slavit také kapela Chinaski – též své dvacáté narozeniny. Návštěvníkům zahraje v pátek večer, následovaná britskou ska perličkou Madness, která je jedním z největších lákadel akce. Na podiu a s kytarou v ruce se ukáže i americká filmová hvězda a producent akčních filmů Steven Seagal, který se přijede předvést se svým Blues Bandem.

Kompletní program a samozřejmě také spoustu dalších informací naleznete na oficiálních webových stránkách festivalu www.rockforpeople.cz.

Lístky jsou ještě stále k dostání v síti Ticket portál i na místě. K zakoupení jsou jednodenní i vícedenní vstupenky.

Zdroj perexové fotografie: Oficiální web festivalu

Aneta Gregorová

Aneta Gregorová

Zanechte komentář