Nemoc aneb tělo říká: dej se do kupy!

Osobní rozvoj Vztahy / 22.7.2014

Proč bychom nemoc neměli brát jako normální jev a měli bychom se snažit žít tak, aby se nám vyhýbala obloukem? 

Svět bere nemoc jako součást života, která u někoho přichází častěji, u jiných méně, ale minimálně jednou se s člověkem setká. Ale proč by to tak mělo být?

Nemoc je odrazem toho, jak žijete

Mnoho lidí bere nemoc jako selhání imunitního systému, ne vždy tomu tak ale doopravdy je. Jste častěji nemocní? Pořád vás něco bolí? Ptáte se, proč zrovna vy jste nemocní, když se dostatečně oblékáte a nehazardujete se zdravím? Odpověď není až tak složitá, jak se může zdát. Nemoc jako taková je odrazem situace, ve které člověk žije. Je odrazem vztahů v rodině, na pracovišti i ve škole. Je odrazem prostředí, ve kterém žijete, takže pokud vám je z nějakého důvodu ne příliš dobře ve vašem bytě, udělejte s tím něco – třeba si zkuste přečíst knihu Dobrá energie pro váš život od Tess Whitehurstové. V té je návod, jak si doma uklidit zbytečné harampádí (a nejen doma, ale i v autě). A třeba se vám uleví.

Také můžete být častěji nemocní, pokud prožíváte nějaký stálý stres nebo psychicky nepříjemné období (úmrtí blízké osoby, psychické problémy, náročnost práce).

Nenechte se pohltit nemocí! Zdroj: foter.com

Nenechte se pohltit nemocí! Zdroj: foter.com

Nemoc je skrytý problém

Jak bylo řečeno výše, nemoc nemusí být jen důsledek oslabeného imunitního systému, ale třeba reakce na prostředí, ve kterém žijete. Pokud ani v tomto nevidíte problém, pak je třeba se zamyslet hlouběji, zda problém nevznikl už někde ve vašem dětství. Pokládejte si otázky, kterými se dostanete ke zdroji problému. Pokuste se najít příčinu, která vám způsobuje nemoc.

Buďte nekonfliktní!

Žijte zdravě.

Myslete pozitivně.

Rozvíjejte svou osobnost.

Jak se nemoci vyhnout?

Pokud se vám něco nelíbí nebo je vám něco nepříjemné – nedržte to v sobě. Tímto jsou myšleny různé konflikty s lidmi, problémy v práci apod. Snažte se jednat a nenechat své ego, aby posilovalo nepříjemnosti a tím i možnost zvýšení pravděpodobnosti, že budete nemocní. Snažte se myslet a jednat pozitivně, protože negativita je také jednou z příčin mnohých nemocí. A čím více se člověk lituje, tím horší nemoc může být.

Snažte se nemoc přijmout, ale ne se s ní ztotožnit – tím jí totiž dáte klíč ode dveří vašeho úplného zdraví a nemoc má pak prostor, aby se plně rozvinula. 

Občas pomáhá horký čaj s medem víc, než byste sami čekali. Zdroj: foter.com

Občas pomáhá horký čaj s medem víc, než byste sami čekali. Zdroj: foter.com

Nelitujte se

Nemocný člověk upadá do negativních myšlenek, čímž vytváří začarovaný kruh. Nemoc se ho nechce pustit a dále se prohlubuje. A pokud člověk pláče ve sprše, lituje se a říká si, jak je na tom hrozně, ničemu nepomáhá, spíše naopak – dává sílu nemoci a vytváří negativní energii, která ho oslabuje. Snažte se být pozitivní a myslet na to, že chcete být zdraví, takže situaci musíte nějak řešit. A už jen to, že budete přemýšlet nad tím, že s tím něco chcete udělat, je první krok k uzdravení a posílení vaší osobnosti.

Držíme vám pěsti, abyste byli zdraví, spokojení a šťastní!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář