Pohádka s Vojtou Dykem a Tomášem Klusem už má trailer. Do kin přijde v srpnu.

Film Kultura / 8.7.2014

Pohádka Tři bratři režiséra Jana Svěráka zamíří v srpnu do kin. Představujeme vám nový trailer a navíc filmový videoklip Tomáše Kluse.

Tři bratři

Česko/Dánsko, 2014

Režie: Jan Svěrák

Scénář: Zdeněk Svěrák

Na české poměry nákladná a velkolepá práce na pohádkovém muzikálu Tři bratři, o kterém již Generace jednou referovala – zde – se pod taktovkou režiséra Jana Svěráka chýlí ke konci. Vojtu Dyka a Tomáše Kluse v titulních rolích budeme moci v českých kinech přivítat už 14. srpna. Nově tvůrci do světa vpustili trailer a navíc filmový videoklip k písni „Když si tě dívko představím“, kterou nazpíval představitel jednoho ze tří bratří, Tomáš Klus.

Vojta Dyk a Tomáše Klus se svými filmovými protějšky, Maruškou a Šípkovou Růženkou. (Zdroj: BIOSCOP)

Vojta Dyk a Tomáš Klus se svými filmovými protějšky, Maruškou a Šípkovou Růženkou.

Trailer, který si tvůrci nechávali dlouho pro sebe, naznačuje, co můžou diváci očekávat od filmu: typicky pohádkový hlas Zdeňka Svěráka, který coby vypravěč provází celým příběhem, spoustu písniček, neboť pohádka je založena na několika mini-operkách skladatelské dvojice Svěrák-Uhlíř, velkolepou výpravu a v neposlední řadě příjemnou podívanou na ústřední dvojici herců, Vojtu Dyka a Tomáše Kluse. A právě díky těmto dvěma slavným hercům-zpěvákům bude film pravděpodobně přitahovat i zástupy diváků (či spíše divaček), které již dávno odrostly pohádkovému věku.

Hudební stránka filmu je sama o sobě výjimečná. Natáčí se totiž s orchestrem, což je v českých vodách neobvyklé. „Bohužel je to asi poslední český film s orchestrem, pětašedesát muzikantů jako my si dovolí jen Hollywood,“ říká Zdeněk Svěrák, který je při nahrávání svých písní přítomen. Režisér Jan Svěrák, který má pro připomenutí za sebou již tak úspěšné filmy jako Tmavomodrý svět, Kolja nebo Kuky se vrací, se právě nachází v Dánsku, kde sbírá pro film zvukové stopy.

Autoři pohádky, Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák (zleva), si ve filmu také zahrají. (Zdroj: BIOSCOP)

Autoři pohádky, Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák (zleva), si ve filmu také zahrají.

V rámci dokončování filmové hudby byl připraven i videoklip Tomáše Kluse k písni „Když si tě dívko představím“. Jedná se o píseň moderní a má daleko ke standardním představám o operní muzice. Pro videoklip byly hojně použity záběry z filmu, tudíž fanynky Tomáše se rozhodně mohou nabažit pohledů na zpěváka v dobových kostýmech, ať už se jedná o roztrhanou košili nebo princovské svatební šaty. Tomáš Klus ve filmu totiž vysvobodí Šípkovou Růženku z kletby hlubokého spánku.

O Šípkové Růžence a O dvanácti měsíčkách jsou dvě ze čtyř pohádek, z nichž je film složen. Další je stejně dobře známá O Karkulce. Čtvrtá pohádka je nová, napsaná výhradně pro film, a spojuje tyto tři tradiční pohádky do příběhu, ve kterém figurují tři bratři, vysláni rodiči do světa najít si nevěsty. Po boku Vojty Dyka a Tomáše Kluse se zde představí Zdeněk Piškula, známý kupříkladu ze seriálu Vyprávěj. V dalších rolích můžeme vidět Jiřího Lábuse jako zlou čarodějnici, Bolka Polívku, Oldřicha Kaisera nebo trojici zpěvaček Marii Rottrovou, Ivu Bittovou a Petru Černockou jako sudičky.

Jiří Lábus jako čarodějnice z bažin. (Zdroj: BIOSCOP)

Jiří Lábus jako čarodějnice z bažin.

Zdroj všech fotografií: Bioscop

Jana Leichterová

Zanechte komentář