Užijte si exotiku ve středu Evropy

Cestování / 12.7.2014

Za exotikou nemusíte přes půlku světa, stačí navštívit Tropical Islands v Německu.

Léto už začalo a vy nemáte ponětí, kam se vydat? Rádi byste vyrazili za exotikou, ale vaší peněžence se to příliš nezamlouvá? Máme pro vás zajímavou alternativu, jak si užít exotickou dovolenou v sousedním Německu v podstatě za pakatel. Ano, řeč je o německém ráji Tropical Islands!

Tropical Islands je velkolepé umělé tropické letovisko v Braniborsku, které pojme až 6 600 návštěvníků. Nachází se přibližně 60 kilometrů jihovýchodně od Berlína v Brandu u dálnice A13. Tento exotický ráj poprvé přivítal návštěvníky v roce 2004 přebudováním původního hangáru pro vzducholodě a během deseti let své existence si získal obrovskou popularitu. A není divu! Kde jinde v Evropě si můžete celoročně vychutnat tropické počasí a užívat si vodních radovánek?

Tropical Islands

Původní hangár pro vzducholodě je dnes největším aquaparkem Evropy.

Dovolená pro každého

Tropical Islands nenabízí jen vodní zážitek. Přestože se zde nachází umělé tropické moře s písečnou pláží a několik bazénů s tobogány a řadou dalších atrakcí, najdete zde mnohem více. Nachází se zde obrovský tropický prales s faunou a flórou dovezenou přímo z džungle. V nákupní uličce můžete mimo ručníků a plavek zakoupit suvenýry jak z Německa, tak z mnoha exotických koutů světa.

Tropická vesnička

V tropické vesničce můžete okusit exotické jídlo.

VSTUPNÉ

dospělý – 36 €

dítě – 28,50 €  

Vstupné je jednorázové a platí na dobu neurčitou. Více info na tropical-islands.de

Mnoho slevových portálů často nabízí zájezd do Tropical Islands za zvýhodněné ceny.

Jeden den v tropech je rozhodně málo! Proto zde můžete přenocovat, a to v chatkách v tropické vesničce, stanech nebo na lehátku přímo na pláži. Odpočinout si můžete také v saunovém světě, Bali laguně, solné jeskyni či na jedné z nespočtu masáží. Návštěvu můžete zakončit v horkovzdušném balónu, odkud se můžete kochat krásou tohoto exotického světa.

Tropical Islands není výsadou pouze letních měsíců, otevřeno je zde nonstop kromě Vánoc. V zimě se letovisko stává možná ještě oblíbenějším. Komu by se také nelíbilo se povalovat na vyhřáté pláži, zatímco venku sněží a teploty padají hluboko pod nulu.

Bali laguna

Bali laguna je pro relax jako stvořená.

Nemusíte být milionáři a nemusíte cestovat přes půlku světa, abyste okusili exotiku. Stačí vyrazit do Braniborska a za pár hodin se již můžete slunit na písečné pláži s mojitem v ruce.

Zdroj všech fotografií: tropical-islands.de

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář