8 hitů, které během léta určitě uslyšíte

Hudba Kultura / 30.6.2014

Připravili jsme pro vás seznam písniček, které budete během léta slýchat z každého reproduktoru, ale rozhodně nesmí chybět ani ve vašich přehrávačích. 

Tento rok rozhodně nenajdete více letní písničku než tu od Calvina Harrise s názvem Summer. Tato skladba se poprvé hrála v rádiu 14. května a téměř okamžitě se stala v britských hitparádách číslem jedna. O úspěchu mladého umělce ani u nás nikdo nepochyboval, takže české žebříčky dobývá stejně jako ty zahraniční. Singl je nabitý energií a to lze říct i o videoklipu, kde se kromě Harrise objevil i známý britský herec Jason Statham.

Další z písní, která rozhodně bude symbolem letošního léta je West Coast od americké zpěvačky Lana Del Rey. Tato skladba pochází z jejího nového alba Ultraviolence, které vyšlo 17. června (recenze zde). Skladbu napsala sama zpěvačka společně s Rickem Nowelsem. Po boku Lany Del Rey se ve videoklipu opět objevil model Bradley Soileau, známý z dřívějšího zpěvaččina klipu Born To Die. West Coast je píseň, která přesně zapadá do stylu Lany Del Rey – tedy nejedná se o žádnou taneční ani veselou hudbu, ale jde o dekadentně ponurou skladbu, ze které přesto sálá letní žár.

Touto dobou v roce 2011 vydala kapela Foster The People svůj debut Torches a se skladbou Pumped Up Kicks naprosto dobyla svět. V letošním roce tato americká skupina přichystala překvapení v podobě nové desky s názvem Supermodel, která vyšla 18. března. Album sice oproti tomu předešlému nesklidilo takový ohlas, ale i přesto nabízí velmi mnoho. Skladba Coming Age se opět stala velmi oblíbenou, a tak i ona patří do našeho výčtu letních songů. Jak zpěvák kapely Mark Foster řekl v jednom ze svých rozhovorů: „Je to poprvé, co jsem dostal jasný pohled na události, které se staly dva roky zpátky, a o tom je tahle píseň je. Je o dospívání.”

Rozhodně neopomenutelnou záležitostí, když se zmíní léto, jsou Crystal Fighters. Britsko-španělská kapela, která v loňském roce vydala svou druhou desku Cave Rave, přišla s novým letním hitem s názvem Love Alight. Tato skladba je, jak jsme na to od této skupiny zvyklí, plná pozitivní energie a rytmů, které nenechají nikoho v klidu. Tento singl vyšel 19. června, takže se jedná o naprostou novinku.

V pozitivní náladě ještě chvíli zůstaneme a připomeneme si píseň Happy od amerického interpreta Pharrella Williamse. Jeho album Girl, které vyšlo na začátku března tohoto roku, doslova převálcovalo ostatní interprety ve všech hitparádách po celém světě. Hlavním leaderem tohoto alba je výše zmíněná píseň Happy. Ta vyšla už v prosinci minulého roku a byla použita v soundtracku filmu Já padouch 2. Další věc, která je na této skladbě ojedinělá, je její videoklip. Pharrell totiž vytvořil dvě verze, a to verzi klasickou, která má kolem čtyř minut a následně verzi, která má dvacet čtyři hodin. Skladba Happy se již delší dobu drží na prvních příčkách hitparád ve více než dvaceti státech světa.

Z trochu jiného soudku je novinka od Katy Perry nesoucí název Birthday. Tento singl je z alba Prism, které vyšlo na podzim loňského roku, ale klipu se tato skladba dočkala až letos v dubnu. Vše je v disco stylu 80. let a ve videoklipu Katy předvedla opět velmi zábavnou podívanou.

Jako přeposlední zde máme australský boyband 5 Seconds Of Summer, který v květnu vydal svůj velký hit Don’t Stop. Kapela má hlavně mladší fanoušky a pro ty je tenhle singl rozhodně na prvním místě. Text písně je o lásce, což je jedno z hlavních témat prázdnin, a tedy vám tato píseň může v létě hrát na plážové párty nebo ve vašich sluchátkách.

Okolo stejného tématu se točí i letní hit Codyho Simpsona s názvem Surfboard. Tento mladý interpret – také z Austrálie – se u nás v minulém roce představil s písničkou Pretty Brown Eyes, kterou jste mohli slyšet v radiích hlavně během prázdnin. Stejné to jistě bude i s jeho letošním letním hitem.

Jelikož léto teprve začíná, tak nám do komentářů dejte vědět, jak ho strávíte vy a co u toho budete poslouchat.

Zdroj fotografie: foter.com

Zdroj videí: Youtube.com

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentář