Odstartovalo natáčení filmu Hodinový manžel

Film Kultura / 10.7.2014

Novou komedii Hodinový manžel má na svědomí český režisér a dramatik Tomáš Svoboda.

Dosud jsme tvorbu Tomáše Svobody mohli spatřit především v prostředí divadla, kde se úspěchu dočkaly hry Jaromír Jágr, KladeňákBlonďatá bestie, to by se však mělo změnit před koncem letošního roku, kdy by připravovaný film Hodinový manžel měl zamířit na plátna českých kin. Někomu mohl v povědomí utkvět také seriál Úřad pro zřízení brněnského metra, satirický úřednický sitcom, který se v roce 2011 vysílal na ČT1.

Režisér Tomáš Svoboda a štáb při natáčení. Zdroj: H.C.E

Režisér Tomáš Svoboda a štáb při natáčení. Zdroj: H.C.E.

Natáčení začalo v Nymburku a tam bude probíhat od 27. června až do 14. července. Natáčet se bude i v Poděbradech a Nízkých Tatrách.

Nyní se Tomáš Svoboda rozhodl natočit originální komedii a příslibem dobré zábavy je už jenom výběr skvělých českých herců. V hlavních rolích uvidíme Bolka Polívku, Davida Matáska, Davida NovotnéhoLukáše Latináka, mezi ženské herečky se zařadí Eva Holubová, Jitka Čvančarová, Zuzana Norisová, Lenka Vlasáková, Nina DivíškováSimona Babčáková. Sám Tomáš Svoboda doufá, že se mu povedlo obsadit ty nejlepší a nejvtipnější české herce.

Několik z herců. Zdroj: H.C.E

Několik z herců připravované komedie. Zdroj: H.C.E.

Spolupráci s Tomášem Svobodou si již zažil David Matásek, který hrál ve zmíněném seriálu Úřad pro zřízení brněnského metra a účinkoval v několika jeho divadelních projektech – například Hamlet – stroj anebo Jaromír Jágr, Kladeňák. Ten také potvrzuje, že roli přijal zejména kvůli zajímavému a neotřelému scénáři a přesvědčení, že takový typ filmů u nás chybí, ale také proto, že osobu režiséra zná již přes deset let a ví, co od něj čekat.

Zdroj: H.C.E

Natáčení nemusí být vždycky jen dřina. Zdroj: H.C.E.

Konečně se dostáváme k zápletce. Čtyři kamarádi Honza, Jakub, MilanKryštof, hráči vodního póla, společně provozují bazén. Jejich idylku jim však přeruší hygiena, která jim kvůli nevyhovujícím podmínkám bazén vypustí a zavře. To vede ke spoustě problémů, které hlavní čtveřice musí řešit. Honza se pohádá s manželkou a odejde z domova. Jako vyústění celé situace začne čtveřice podnikat jako takzvaní hodinoví manželé, chlapi na objednávku, kteří zaskočí tam, kde reálný manžel chybí – a to nemluvíme o posteli.

Najdou si pravidelnou klientelu mezi dámami, z nichž některé po nich kromě klasických oprav a vylepšováků ohledně domů či bytů požadují třeba fandění při fotbale, jiné jim diagnostikují nemoci. Příběh vygraduje cestou do Tater, která všechno zkomplikuje, ale odtud už povede do zdárného konce. Je to přece komedie.

Že by zavanul do stojatých vod české kinematografie svěží vítr? Nechme se překvapit, co nám Hodinoví manželé přinesou.

Zdroj perexové fotografie: H. C. E.

Ketrin Jochecová

Zanechte komentář