kachnička koupaliště léto

Užijte si léto na jednom z 6 nejlepších koupališť

Cestování / 4.7.2014

Prázdniny jsou konečně tady, užijte si je, odpočiňte si a vyrazte k vodě.

Škola skončila, léto začalo a horkých dní bude přibývat. Existuje mnoho způsobů, jak strávit nastalé volno. V tomto článku naleznete místa, kde si můžete odpočinout, chytat bronz i zasportovat si – a přitom není nutné se tam složitě balit. Vezměte si plavky, sluneční brýle, opalovací krém a osušku a jste plně vybaveni pro své letní radovánky na koupališti. Následujících šest patří mezi nejlepší venkovní koupaliště v celém Česku.

Sokolovské moře

Celodenní vstupné – hlavní sezóna

základní – 70 Kč
studenti – 50 Kč
děti 3–15 let – 40 Kč
děti do 3 let, ZTP, důchodce 70+ – zdarma

Nedaleko od Sokolova v místě bývalé těžby hnědého uhlí se nachází přírodní koupaliště Michal. Koupaliště je vybaveno několika moderními vodními atrakcemi, jakými jsou například nafouklé vodní polštáře, trampolíny či nejdelší české skluzavky a tobogány. Kromě toho všeho je na jednom břehu vybudována 500 metrů dlouhá písečná pláž, díky které se vodní nádrži říká Sokolovské moře. Přírodní koupaliště se dále může pyšnit mimořádně čistou vodou. Kromě plavání a skákání si zde můžete zasportovat na třech beachvolejbalových hřištích, tenisovém kurtu a u ping-pongového stolu. Dále si můžete třeba zahrát minigolf nebo vyzkoušet windsurfing.

Koupaliště Flošna

Cena vstupného:

dospělí – 115 Kč*
zlevněné – 75 Kč*
děti do 120 cm – zdarma

*možnost snížení vstupného v případě vstupu na čipové hodinky

Obyvatelé Hradce Králové a okolí mohou nejen horké letní dny trávit v unikátním sportovně relaxačním areálu Koupaliště Flošna. Areál je otevřen od května do září, přičemž v hlavní sezónu, tj. od června do srpna, již od 6 hodin ráno. Díky vyhřívání všech tří bazénů na 26 až 28 °C si mohou návštěvníci užít teplou vodu i brzy ráno a k večeru, kdy už slunce tolik nehřeje, nebo i za nepříznivého počasí. Hlavními atrakcemi jsou zde velká skluzavka a dva tobogány. Součástí areálu je rovněž wellness centrum s různými saunami, sprchami a možností masáží. Na své si zde přijdou taky milovníci sportu, pro které jsou zde dvě hřiště na plážový volejbal, squashové kurty a fitness centrum.

Koupaliště Cihelna

Za dalším moderním vodním areálem ve východních Čechách nemusíme daleko, je jím koupaliště Cihelna v Pardubicích. I zde je pro plavce určen padesát metrů dlouhý bazén, další bazén je věnován skokanům a skokanský bazén navazuje na několik relaxačních bazénků. Pro neplavce je v prostoru areálu vyhrazen dětský bazén a brouzdaliště. Milovníky vodního adrenalinu jistě potěší dva stopětimetrové tobogány, které měří rychlost jízdy. Vodní areál je doplněn o osmnáctijamkové minigolfové hřiště, beachvolejbalové hřiště a stolní tenis. Areál je návštěvníkům během sezóny otevřen každý den od 9 do 20 hodin.

Ceny vstupného:

Osoba do 100 cm a ZTP – zdarma
Osoba do 140 cm – 30 Kč (celý den), 20 Kč (po 16. hod.)
Osoba nad 140 cm – 70 Kč (celý den), (po 16. hod.)
Senioři od 65 let – 50 Kč (celý den), 30 Kč (po 16. hod.)

Největší koupaliště široko daleko

Vstupné:

Cena – 95 Kč
Snížená cena – 75 Kč

Jedinečnost přírodního koupaliště v Ostravě – Porubě je v jeho rozloze. Jedná se o největší koupaliště tohoto druhu nejen na Severní Moravě, nejen v rámci České republiky, ale v celé střední Evropě. I zde jsou pro vodní milovníky spuštěné skluzavky a tobogán. Pro nejmenší je pak vybudováno speciální brouzdaliště s vlastními atrakcemi. Na koupališti je možné vyzkoušet si aquazorbing, půjčit si motorové lodičky, zahrát si minigolf, tenis, kuželky, ping-pong, pétanque nebo oblíbený letní sport, plážový volejbal. Porubské koupaliště je velmi populární, ročně jej navštíví statisíce návštěvníků.

koupaliště satelitní snímek ostrava poruba

Satelitní pohled na obrovskou plochu koupaliště Ostrava-Poruba. Zdroj: maps.google.com

Koupaliště Riviéra v Mikulově

Vstupné

Cena – 35 Kč
Snížená cena – 30 Kč

Výjimečné venkovní letní koupaliště se nalezneme na jižní Moravě. Kousek od hranic s Rakouskem, v Mikulově, leží koupaliště Riviéra. V porovnání s výše zmíněnými vodními areály má tento o něco kratší skluzavku (24 m) a tobogán (54 m), což ovšem vůbec neubírá na atraktivitě Riviéry. Využít zde můžete jednak plavecký, ale i rekreační bazén a pro děti je zde brouzdaliště. Hlavní výhodou koupaliště je to, co mu rovněž zajišťuje jeho výjimečnost – krásný výhled na Mikulovský zámek. Další výhodou je pak oproti ostatním areálům podstatně nižší cena vstupného.

Žluté lázně na břehu Vltavy

Vstupné

Cena – 80 Kč
Snížená cena – 40 Kč

V hlavním městě a jeho okolí se nachází spousta vodních areálů, aquaparků, aquacenter, koupališť, bazénů a dalších vodních ploch. Do seznamu nejlepších letních koupališť však byly vybrány Žluté lázně. Nejedná se čistě o koupaliště, ale spíše o sportovně rekreační areál na břehu řeky Vltavy, který v roce 2010 oslavil už stoleté výročí. Podle CNN patří mezi deset nejlepších městských pláží Evropy. V provozu jsou ve Žlutých lázních vybraná sportoviště, jako je nohejbal, stolní tenis nebo půjčovny kol a bruslí. Kromě toho je na břehu Vltavy vytvořena písečná pláž s restauracemi, bary a tančírnou. Žluté lázně nejsou jen rájem sportu a odpočinku, velké množství návštěvníků je zde lákáno i na pravidelně se konající kulturní akce.

Ať už se léto rozhodnete trávit u nás či v zahraničí, ve stínu či na sluníčku, ve městě či na horách, nebo třeba za hezkých dnů na koupališti (ať už výše zmíněném, či úplně jiném), rozhodně si své volné letní dny užijte, jak nejvíc to půjde.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, StarrGazr

Alžběta Holková

Alžběta Holková

Nevím přesně co chci, ale jdu si za tím :-) Jakékoliv dotazy a připomínky mi můžete sdělit buď prostřednictvím komentářů nebo na alzbeta.holkova@generace21.cz .

Zanechte komentářVaše názory

  • renata

    Dobry den.Porubske koupaliste uz je otevrene?Dekuj

  • Alžběta Holková

    Dobrý den, koupaliště by mělo být už otevřeno – konkrétně dnes je. V případě nepříznivého počasí se raději ujistěte na stránkách s aktuálními informacemi o koupališti. (http://www.sareza.cz/letni-koupaliste-ostrava-poruba/koupaliste/)