Apetit piknik aneb dobré jídlo v hlavní roli

Na talíři / 30.6.2014

Apetit piknik je jako jeden den bohéma, jen místo sexu, drog a rock´n´rollu je jídlo, jídlo a zase jen jídlo. Stačí, když si vezmete deku a někoho, koho máte rádi, a o zábavu na celý den je postaráno.

Apetit piknik se konal 21. 6. již po čtvrté a ani letos jsem si ho nemohla nechat ujít. Pro spoustu čtenářů food časopisu Apetit a všechny milovníky dobrého jídla je tento den svátkem, protože se na jednom místě sejdou farmáři, kuchaři, cukráři, vinaři a kulináři z celé republiky a každý kout Karlínského náměstí voní tím nejlepším, co tito zdatní experti vykouzlí. V tomto článku vám nenabídnu objektivní informace, co se týče návštěvnosti apod., ale subjektivní pohled na tuto událost jednoho milovníka jídla.

Usměvavé dámy z Hradeckých delikates

Usměvavé dámy z Hradeckých delikates

Je jedenáct hodin a já stojím před vstupem na Karlín. Jsem natěšená, zvědavá a hlavně hladová. Mám chuť na všechny ty dobroty, co tu kulináři nabízí a já se za boha nemůžu rozhodnout, jakou lahůdku ochutnám jako první. A tak začínám klasikou – double espressemKávového klubu. Silná a výrazně acidní chuť tohoto dokonalého nápoje mě nastartuje a dokonce mě natolik uklidní, že už nemám takovou potřebu lítat od jednoho stánku k druhému a k snídani si vyberu špenátový quichePiece of cake. Je dobrý, dokonce moc dobrý, ale jak na vás všude čeká spousta dalších lákadel, tak si ho ani moc neužiji. Ostatně, dávám si ho každý rok, takže jeho chuť mě nepřekvapí, jen příjemně nabudí na další chody.

Špenátový quiche z Piece of cake

Špenátový quiche z Piece of cake

Příští zastávka je v Naší kaši. Pozdravím milý pár Janičku a Filipa, koupím si Kokočoko sen a dvojsmyslnou placku „Chutnám líp, než vypadám“. Nesměle je poprosím, zda si je můžu vyfotit, a oni nadšeně pózují.

"Chutnám líp, než vypadám" a milý pár Janička a Filip, kteří dělají báječnou Naši kaši

„Chutnám líp, než vypadám“ a milý pár Janička a Filip

A jede se dál. Už z dálky se na mě smějí dámy z Hradeckých delikates, které nabízejí limonády s ovocem. Mohu odolat? Těžko. Tak popíjím malinovku a ve vedlejším stánku také Hradeckých delikates kupuji mátový sirup a exotické pesto.

Hradecké delikatesy

Hradecké delikatesy

Chtělo by to něco sladkého, říkám si. Neodolám tedy a stojím ve frontě na makronky u Votre plaisir. Objednávám citronovou, pistáciovou a malinovou a musím podotknout, že je to doopravdy potěšení pro chuťové pohárky všech vybíravých mlsounů. Zakousnu se do křehké makronky s jemňounkým krémem a přeji si, aby každý cítil ten blažený pocit na jazyku, který zažívám v tento moment já.

Je libo jednu nebo tři dokonalé makronky?

Je libo makronka?

Brouzdám se dál uličkami plných dobrot. Všude se na mě smějí, nikdo se nešklebí, když do něho omylem strčím. Vládne tu pohoda, jakoby všichni lidé byli omráčeni jídlem. Přeci jen nás něco spojuje – touha po gastronomickém zážitku, kterého se nám dostává.

Celý Apetit piknik je jedná velká chuťová terapie

Celý Apetit piknik je jedná velká chuťová terapie

A je čas oběda. Doufala jsem v jehněčí hamburger, ale všude byly tak nehorázné fronty, že se rozhodnu pro Domácí těstoviny od Honzy a Matěje. A nelituji, protože penne s vepřovou panenkou, sušenými rajčaty a houbami jsou delikátní. K tomu pivo od Kocoura a jsem na vrcholu blaha.

Báječné domácí těstoviny od Matěje a Honzy

Báječné domácí těstoviny od Matěje a Honzy

Nesmí samozřejmě chybět ani sladká tečka a v mém případě jde o zakončení v podobě borůvkového raw cheesecaku s acai a raw košíčku s lesním ovocem. Jestli jste ještě nikdy neochutnali sladké raw dezerty, tak to koukejte rychle napravit! Jedná se totiž o jedinečný a ještě ke všemu zdravý mňam zážitek.

Raw cheesecake je prostě boží!

Báječný raw cheesecake

Zbývá ještě káva a zase zpátky do reality. Z Apetit pikniku odcházím plná, unavená, spokojená a bez peněz. Ale nelituji jediné kalorie a koruny. A o to přeci šlo – užít si tento jedinečný gastrosvátek.

Barista Adam Dvořák a jeho dvě kolegyně z Kávového klubu

Barista Adam Dvořák a jeho dvě kolegyně z Kávového klubu

Zdroje fotografií: Lenka Floriánová, Generace 21

Lenka Floriánová

Lenka Floriánová

Zanechte komentář