Filmový přehledník: odložená premiéra a nová role Channinga Tatuma

Film Kultura / 4.7.2014

První letní měsíc, červen, se může pyšnit nespočtem zveřejněných trailerů a těch nejčerstvějších novinek k chystaným filmům.

O tom, že x-menovská série je stále oblíbená a je o ni zájem, svědčí i fakt, že každou chvíli je v médiích zveřejněná nějaká ta novinka týkající se právě této série, dočkáme se tedy i těchto zkazek. Ani další filmové společnosti ale nezahálely, a tudíž bylo zveřejněno několik klipůtrailerů k právě těm nejnovějším kouskům, které se chystají do kin.

Channing Tatum v roli Gambita

Gambit

Mutant se schopností přeměny polohové energie na pohybovou. To znamená, že určité předměty nabíjí, až pak explodují.

To, že krasavec Channing Tatum přijal roli Gambita v prozatím jednom z dílů x-menovské série, není pravděpodobně žádnou velkou novinkou. Nicméně nedávno se sám herec v jednom rozhovoru rozpovídal o roli známého mutanta a v neposlední řadě i o jeho přízvuku.

„Řekl bych, že máme v plánu udělat něco trochu jiného, minimálně se o to budeme snažit. Nevím, jak to přesně vysvětlit, ale Gambit je opravdu Postava s velkým P,“ říká Channing Tatum. „Má výrazný cajunský přízvuk. Nevím, jestli jste někdy slyšeli cajunský přízvuk, ale myslím, že je možné, že budou ve filmu i titulky, abyste mu vůbec rozuměli.“

Channing Tatum se na roli Gambita připravuje opravdu svědomitě. Ještě nebylo oficiálně oznámeno, jestli se i Gambit dočká svého vlastního filmu, ale Channing Tatum v rozhovoru naznačil, že nějaká šance tu je. Samotný film X-men: Apocalypse se chystá do kin 19. května 2016.

Sex Tape: Obnovení jiskry ve vztahu může být hrozbou

Sex tape

drama/komedie

USA, 2014

Režie: Jake Kasdan

Hrají: Cameron Diaz, Jason Segel, Rob Lowe, Jack Black, Jolene Blalock a další

Nedávno byl zveřejněn nový trailer k filmu s názvem Sex Tape, ve kterém si hlavní role zahráli Jason Segel a Cameron Diaz.

Hlavní hrdinové po několika letech manželství zjišťují, že už to není to pravé ořechové a chtějí najít znovu tu jiskru, která mezi nimi byla, když se poznali. Využijí k tomu kameru a knihu plnou sexuálních poloh. Jenže se ukáže, že zveřejnit něco na internetu je mnohem jednodušší, než to zase stáhnout. A tak začne to pravé rodeo: manželský pár se za každou cenu snaží zachránit svou pověst tím, že nahrávku, která toho skrývá daleko víc než dospělácké dovádění, musí získat zpátky.

V českých kinech bude film promítán od 21. srpna 2014.

Jak vycvičit draka se neloučí

Jak vycvičit draka 

Animovaný/komedie

USA, 2010; 2014

Režie: Dean DeBlois, Chris Sanders

Hrají: Gerard Butler, Ashley Jensen, Jonah Hill, David Tennant, America Ferrera a další

Dreamworks sází na nemalý úspěch animovaného filmu Jak vycvičit draka a jeho druhého pokračování, takže údajně uvažuje nad tím, že natočí ještě další dva filmy v této sérii.

Série těchto animovaných filmů byla původně koncipována jako trilogie, ale velký úspěch prvního filmu a pozitivní recenze na druhý snímek nakoply studio k dalším pokračováním.

„Viděl jsem Deana DeBlois v Cannes. Byli jsme zrovna na premiéře tohohle filmu a on byl velmi šťastný a taky trochu opilý. Myslím, že to bylo kvůli tomu, že se dozvěděl, že možná budou čtyři filmy,“ prozradil na svého kolegu Powell, který měl na starosti hudbu.

Hlavní hrdina v novém pokračování filmu Jak vycvičit draka. Zdroj: CinemArt

Hlavní hrdina v novém pokračování filmu Jak vycvičit draka. Zdroj: CinemArt

„Bude to dobré, protože tento příběh stále nabízí něco nového a stále máme co říct,“ pokračuje Powell. ,,Je možné, že se jeden film rozdělí na dvě části, ale vážně o tom ještě nic moc nevím. Předpokládám, že Dean má o třetím pokračování nějakou tu představu, ale zatím nám nic konkrétního neřekl.“

Premiéra filmu Jupiter vychází je odložena

Jupiter vychází

USA, 2015

Režie: Andy Wachowski, Lana Wachowski

Hrají: Mila Kunis, Channing Tatum, Eddie Redmayne, Katherine Cunningham a další

I přes velkou reklamu v posledních týdnech se studio Warner Bros rozhodlo, že nejnovější počin režisérů Wachowských odloží – a to téměř o rok.

Původně měl být tento film v kinech již od 18. července 2014 a podle všeho se mělo jednat o hit. V současné době je Jupiter vychází naplánován na 6. února 2015. Studio Warner Bros změnilo datum premiéry, aniž by podalo nějaké vysvětlení, proč ke změně došlo, ale podle některých zdrojů je údajně třeba doladit nějaké speciální filmové efekty.

Příběh snímku Jupiter vychází se zaměřuje na skromnou uklízečku, které se změní celý život, když vyjde najevo, že má stejné DNA jako královna vesmíru.

Logo filmu s názvem Jupiter vychází, jehož premiéra byla odložena. Zdroj: youtube.com

Logo filmu s názvem Jupiter vychází, jehož premiéra byla odložena. Zdroj: youtube.com

Daniel Radcliffe hvězdou batmanovského filmu?

Batman vs. Superman: Dawn of Justice

fantasy/dobrodružný

USA, 2016

Režie: Zack Snyder

Hrají: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Diane Lane, Jeremy Irons a další

Režisér Zack Snyder přehodnocoval své plány se svým nejnovějším budoucím dílkem Batman vs. Superman: Dawn of Justice a zatím to vypadá, že do děje opět zasadí postavu Robina.

A ačkoli se zdá být těžké vybrat správného herce pro konkrétní roli, v případě Snydera je to jinak. Nemusel chodit nikam daleko: napadl jej totiž Daniel Radcliffe, který nadšeně prohlásil, že by hrál Robina velmi rád, a také to, že by uvítal, kdyby se mohl objevit po boku Bena Afflecka.

Britská premiéra filmu Batman vs. Superman: Dawn of Justice je naplánována na 29. duben 2016.

Daniel Radcliffe ve své nejznámější roli po boku jeho herecké kolegyně Emmy Watson. Zdroj: youtube.com

Daniel Radcliffe ve své nejznámější roli po boku herecké kolegyně Emmy Watson. Zdroj: youtube.com

Soudce se dočkal prvního traileru

The Judge/Soudce

Drama

USA, 2014

Režie: David Dobkin

Hrají: Robert Downey Jr., Leighton Meester, Dax Shepard, Melisa Leo, Billy Bob Thorton a další

Zhruba před týdnem byl zveřejněn úplně první trailer k filmu s názvem Soudce (The Judge), kde hlavní roli Hanka ztvárňuje Robert Downey jr. známý jako Tony Stark z Iron Mana. Ten se po dlouhé době vrací do svého rodného města, kde se zúčastňuje matčina pohřbu. Zprvu se mělo jednat o poklidnou návštěvu, rozloučení s matkou, ale krátce po příjezdu Hank zjišťuje, že jeho otec je podezřelý z vraždy právě jeho matky.

Proč název Soudce? Podezřelý otec je totiž městským soudcem a v právnickém duchu se ponese celý snímek, Hank je totiž sám právníkem – s trochu pošramocenou pověstí, protože práva si příliš neváží a hlavně – hrozně se nudí. Jak se celé klubko dohadů a podezření rozmotá je zatím záhadou.

Na českou premiéru si počkáme až do chladného podzimu; připadá totiž zatím na 16. října 2014.

Drákula je zpět

Drákula: Neznámá legenda

Fantasy/akční

USA, 2014

Režie: Gary Shore

Hrají: Luke Evans, Samantha Barks, Dominic Cooper, Arkie Reece, Sarah Gadon a další

První trailer k nejnovějšímu dílku o Drákulovi je na světě. A je zatraceně dobrý. Dá se i říct, že pojetí Drákuly se zastavilo někde mezi seriálem Game of Thrones a Castlevania, ale film je více založen na eposu, než by se dalo čekat. A Luke Evans v hlavní roli dodává filmu jiskru.

Ačkoli začátek traileru připomíná story Edwarda Cullena, nenechte se zmást. Opak je pravdou, žádné třpytky, žádní vegetariáni a žádná stříbrná volva. Samotný film pak sleduje původživot mocného upíra, respektive Vlada Tepes, na pozadí turecké invaze. A máme se nač těšit, protože studio Universal, které za novým Drákulou stojí, je kolébku klasického hororu.

V České republice bude film v kinech nejspíš od 2. října 2014.

Příběh Drákuly byl dokonce zpracován i v seriálové verzi. V této sérii krvelačného upíra ztvárnil Jonathan Rhys Meyers. I přes ucházející sledovanost se seriál druhé řady nedočkal.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář