Prada: Přehlídka na vodě

Krása a móda / 1.7.2014

Před pár dny jsme vám přinesli reportáž z londýnské přehlídky Burberry. V neděli 22. června se konala další zajímavá přehlídka, tentokrát v Miláně.

Prada, značka, o které bude řeč, předvedla svou kolekci pro jaroléto 2015 v podzemních prostorách plaveckého bazénu, kde diváci celou show sledovali z tribun a modelové chodili takřka po vodě.

Už když nedočkavé obecenstvo usedalo na svá místa se potemnělým prostorem rozléhaly tóny evokující neznámé hlubiny. Brzy se však tyto neuchopitelné zvuky proměnily ve výrazný hudební doprovod.

Tváří přehlídky Prada Menswear FW 2014/2015 se stal charismatický britský herec James McAvoy a na snímcích pro módní dům jej zvěčnila americká fotografka Annie Leibovitz.

U všech předvedených modelů byl kladen důraz na střih formou zvýraznění švů kontrastní výšivkou. Na přehlídce jsme mohli vidět jistý návrat k formálnostiretrospektivu do 60. let minulého století. Košile nekompromisně zapnuté ke krku nebyly doplněny vázankami ani motýlky. Stále se opakujícím doplňkem však byly opasky, které přispěly svou praktičností zejména v případě nízko posazených kalhot se střihově vyšším pasem a kratšími nohavicemi, odhalujícími kotníky, tak jako v případě přehlídky Burberry.

Důraz na hrubý šev oděvu jsme mohli vidět například na loňské přehlídce Hany Zárubové, nicméně v případě Prady nehrál hlavní roli samotný výrobní proces, ale síla detailu.

Předvedené modely lze pomyslně rozdělit do dvou skupin. V té formální hrály prim kalhotysaka, evokující 60. léta. Druhá část byla ležérnější a byl zde kladen důraz na úpletové vesty, rolákyvenkovský styl 30. a 40. let.

James McAvoy na snímku pro Pradu zdroj: prada.com

James McAvoy na snímku pro Pradu.
Zdroj: prada.com

Celkově lze zřejmě v následujícím období očekávat dávku formálnosti, která patrně vystřídá boom retra 80. let, ačkoli Karl Lagerfeld se se značkou Chanel v Dubaji vracel do květovaných let 70.

Přehlídku z Milána můžete dle libosti zhlédnout na oficiálních stránkách Prada.

Co říkáte na plánované trendy pro přelom roku vy?

zdorj perexové fotografie: prada.com

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář