Kam v létě za divadlem? II. díl

Divadlo / 18.7.2014

Nevybrali jste si v minulých tipech? Nezoufejte, již dnes vám přinášíme druhou várku.

V prvním díle jsme vám představili několik divadel, která přes léto hrají na letní scéně. Dnes vám přinášíme druhou část, kde vám představíme několik známých i méně známých divadelních festivalů, na které se můžete zajít podívat během letních prázdnin.

Letní shakespearovské slavnosti

Plakát k inscenaci Mnoho povyku pro nic. Zdroj: www.shakespeare.cz

Plakát k inscenaci Mnoho povyku pro nic. Zdroj: Pavel Mára, Agentura Schok, shakespeare.cz

Letní shakespearovské slavnosti začaly 24. června premiérou Mnoho povyku pro nic. Kromě této letošní novinky můžou diváci zhlédnout dalších 7 her: české inscenace Sen noci svatojánské, Richard III., Zkrocení zlé ženy, Veselé paničky windsorské, Jak se vám líbíMarná lásky snaha, česko-slovenskou inscenaci Dvaja páni z Verony, slovenskou hru Večer trojkrál’ovýHamleta v podání souboru londýnského divadla Globe. Diváci mohou navštívit divadelní představení v Praze, Ostravě, Brně a v Bratislavě až do 6. září.

Letní Letná 2014

Na Letní Letné vás čeká pražská premiéra představení Dolls v podání Cirku La Putyka. Zdroj: facebookové stránky Cirku La Putyka

Na Letní Letné vás čeká pražská premiéra představení Dolls v podání Cirku La Putyka. Zdroj: facebookové stránky Cirku La Putyka

Letos se koná již 11. ročník festivalu, který nemá v České republice obdoby. Letní Letná bude probíhat od 17. srpna do 2. září a i letos přiveze do České republiky to nejlepší ze světového nového cirkusu. V letošním ročníku se představí mimo jiné: DaeMen, Cirk La Putyka, VOSTO5, Cirque Garuda, Cirque Inextremiste a další.

Letní scéna Harfa

Plakát k inscenaci Táta. Zdroj: www.letniscenaharfa.cz

Plakát k inscenaci Táta. Zdroj: www.letniscenaharfa.cz

Střecha obchodního centra Galerie Harfa se v létě přemění na divadelní scénu, kde se bude střídat jedno představení za druhým. Hraje se již od konce června a bude se hrát do 28. srpna. Diváci mohou navštívit spoustu různých představení například Táta (one man show Romana Pomajba), Tři v háji, Můžu k tobě, Hledám milence, zn. spěchá!, Decibely lásky (koncertní provedení hitů Michala Davida od protagonistů muzikálu Děti ráje), Dívčí válka a další.

Otáčivé hlediště Český Krumlov

Plakát k představení Rusalka. Zdroj: www.otacivehlediste.cz

Plakát k představení Rusalka. Zdroj: www.otacivehlediste.cz

Na otáčivé hlediště do Českého Krumlova se jezdí spousta lidí podívat jen jako na atrakci, ale také zde se celé léto hrají divadelní představení. V letošním roce to jsou: činohry Dekameron, Sluha dvou pánůTři mušketýři, představení pro celou rodinu Cesta kolem světaPták Ohnivák a lišák Zorro, balet Carmen, muzikál Divotvorný hrnec a letošní novinka opera Rusalka, která měla premiéru 17. července.

Třeboňský divadelní festival

Fotografie z baletu Carmen. Zdroj: www.jihoceskedivadlo.cz

Fotografie z baletu Carmen. Zdroj: www.jihoceskedivadlo.cz

Již od května se v Třeboni konají divadelní představení, pokud jste nějaké ještě nestihli, tak se nemusíte bát, hraje se až do 19. září. Těšit se můžete na Legendu o Závišovi a Kunhutě (Kulturní společnost Alta), Dětský kabaret: Kašpárek v rohlíku (Jihočeské divadlo), Carmen (Jihočeské divadlo), Filumenu Maturano aneb Manželství po italsku (Agentura Harlekýn) nebo Vstupte! (Divadlo na Vinohradech).

Divadelní léto pod plzeňským nebem

Fotografie ze zkoušky inscenace Lhář. V hlavní roli Roman Zach (vpravo). Zdroj: www.divadelnileto.cz

Fotografie ze zkoušky inscenace Lhář. V hlavní roli Roman Zach (vpravo). Zdroj: www.divadelnileto.cz

I v Plzni se již tradičně sejdou milovníci divadla a to na představení v rámci Divadelního léta pod plzeňským nebem. Hraje se od 29. června, kdy měla premiéru hra Lhář. Lhář se hrál do 11. července a na něj 14. července navázali Tři mušketýři, kteří budou v Plzni bojovat za dobro až do 20. července.

Klasika pod hvězdami – Nabucco

Plakát k projektu Klasika pod hvězdami. Zdroj: www.facebook.com/arttriton.cz

Plakát k projektu Klasika pod hvězdami. Zdroj: www.facebook.com/arttriton.cz

Klasika pod hvězdami je unikátní projekt, který vytváří novou tradici open-air operních představení v romantickém prostředí českých hradů a zámků. Po třech letech se na nádvoří hradů a zámků vrátí opera Giuseppe Verdiho Nabucco a během srpna zavítá do Ostravy, Prahy a na zámek Lednice.

Zdroj perexové fotografie: www.sxc.hu

Eliška Řeháková

Eliška Řeháková

V divadle jsem častěji, než by se mému okolí líbilo... Ale já to tam miluju.

Zanechte komentářVaše názory

  • Naďa válková

    My chodíme přes léto často do Harfy na divadlo – jsou to oddechové kusy a na střeše na čerstvým vzduchu v podvečer je to fakt super. Bydlíme kousek, takže se to nabízí. I pro děti tam mají výbornou zábavu – střecha jako park, velké pěkné hřiště, dinopark, občerstvení všude dost… paráda. To se nám hodí.