luxus pokoj hotel

6 míst, kam se jezdí na luxusem

Cestování / 28.6.2014

Je mnoho ubytovacích zařízení a každé je něčím specifické. Kde se ubytovat, pokud si chcete připadat jako z rodiny šejka, krále nebo nějakého boháče?

Někdo rád vyrazí pod stan či na dovolenou karavanem. Někomu bohatě vystačí malé chatky či bungalovy. Kam si naplánovat dovolenou pokud se chci cítit jako princezna nebo princ z pohádky? Kde mě obklopí přepychem? Na světě je několik hotelů, kde vám skutečně splní, co vám na očích vidí. Avšak jak je známo, nadstandard něco stojí, takže není překvapením, že nejluxusnější hotely světa jsou taky těmi nejdražšími.

Šejkové z Emirátů jako otcové přepychu

Mnoho z těch nejdražších hotelů světa se nachází ve Spojených arabských emirátech. V Guinessově knize rekordů je jako úplně nejluxusnější hotel ze všech zapsán ten, který je rovněž snad i nejfotografovanějším hotelem světa. Hotel Burj Al Arab byl vybudovaný v Dubaji na umělém ostrově. Jednou z jeho zvláštních služeb je možnost hosta vybrat si, jak bude do hotelu dopraven: buď vrtulníkem, nebo hotelovým Rolls-Roycem po soukromé cestě spojující ostrov s pevninou. Hotel je typický svým plachetnicovým tvarem. Každý pokoj hotelu má dvě patra, která jsou spojena točitým schodištěm s pozlaceným zábradlím. Hotel si pro své služby vysloužil sedm hvězdiček.

Arabská dvojka hotel Emirates Palace je rovněž ukázkou přepychu a vysloužil si 7 hvězdiček. Zdroj: Foter.com, Visit Abu Dhabi

Arabská dvojka hotel Emirates Palace je rovněž ukázkou přepychu a vysloužil si 7 hvězdiček. Zdroj: Foter.com, Visit Abu Dhabi

Dalším sedmi hvězdičkovým hotelem ve Spojených arabských emirátech je Emirates Palace v Abú Dhabí. Většina pokojů je navržena se zlatým či mramorovým vybavením. Jedná se o druhý nejdražší hotel, který kdy byl postaven. Dohromady má téměř čtyři sta pokojů, kde je možné se ubytovat, a parkovací místa pro dva a půl tisíce vozidel. Každý z hotelových apartmánů má rozlohu šesti set metrů čtverečních. V Emirates Palace si skutečně budete připadat jako král, případně královna – o každého hosta se stará nejméně pět hotelových zaměstnanců.

Luxus na hranici vkusnosti

Bahamský hotel Atlantis Paradise. Zdroj: Wikimedia Commons, N4nojohn

Bahamský hotel Atlantis Paradise. Zdroj: Wikimedia Commons, N4nojohn

Hotel Atlantis byl vybudován na Bahamách, na ostrově Paradise. Jeho specifikem je přepych všeho druhu. Hotel je obklopen replikami vodopádů, umělými skalami, kopiemi starodávných chrámů, bezpočtem skluzavek a dalších zábavních atrakcí. Pokud byste chtěli přespat v nejdražším apartmá, které se skládá z desíti pokojů a je doplněno o ten nejlepší servis, budete muset sáhnout hodně hluboko do kapsy. Jedna noc v tomto apartmá vyjde v přepočtu na půl milionu korun. Exteriér hotelu se vám může zdát povědomý, je to tím, že se často objevuje v populárních filmech a videích.

Zámek uprostřed New Yorku

hotel plaza new york

Pohled na hotel Plaza z Central Parku. Zdroj: Wikimedia Commons, OptimumPx

V blízkosti manhattanského Central parku se nachází jeden z nejluxusnějších amerických hotelů. I hotel Plaza je nám známý z filmů jakými jsou například Krokodýl Dundee, Sám doma: Ztracen v New Yorku, Válka nevěst nebo nově z filmu Velký Gatsby. Dvanáctipatrový hotel je dnes již i americkou historickou památkou, postaven byl totiž už v roce 1906. Architekturou silně kontrastuje svému dnešnímu okolí, které je tvořeno vysoce moderními domy a mrakodrapy. V rámci služeb hostům hotel nabízí mimo standardy a luxusní vybavení i třeba hlídání dětí či nákupní centrum.

Ve jménu tureckého luxusu

Ve městě Lara v Antalyi v Turecku byl ázerbajdžánským miliardářem Telmanem Ismailovem postaven asi nejluxusnější hotel Středomoří. Oproti ostatním hotelů, které již byly zmíněny dříve, se jedná o absolutního benjamínka. Zatímco předchozí hotely byly všechny postaveny ve dvacátém století, hotel Merdan Palace byl otevřen až v roce 2009. Přestože se tedy jedná o poměrně mladý hotel, již si získal své renomé. Mimo jiné se v něm již ubytovaly i takové osobnosti jako Mariah Carey, Sharon Stone, Richard Gere, Monica Bellucci, Paris Hilton, Seal a Tom Jones. Hotel se může chlubit největším bazénem ve Středomoří i krásnou pláží z bílého písku, který byl dovezen až z dalekého Egypta.

Římský ráj

řím hotelexcelsior

Naprostá jedničká v italském luxusu je hotel Westin Excelsior. Zdroj: Foter.com, Alvaro Garrido

V Evropě stejně jako všechny ostatní i cesty za luxusem vedou do Říma. Westin Excelsior byl otevřen stejně jako hotel Plaza v roce 1906. Tento hotel minimálně v Itálii nemá žádnou konkurenci. Interiér je vybaven starožitným nábytkem a stěny jsou zdobeny ručně malovanými freskami. Dohromady má téměř tři sta pokojů a apartmánů s maximální kapacitou tisíce hostů. Westin Excelsior si často vybírají ke svému ubytování vládní delegace a mimo jiné je také oblíbeným místem svateb. Na této úrovni je samozřejmé, že je hotel vybaven vlastním wellness a fitness zařízením a rovněž i venkovním bazénem.

Výše zmíněné hotely jsou obecně hodnoceny jako ty nejluxusnější a vesměs i nejdražší, nicméně v každém větším městě se nachází alespoň jeden hotel na vysoké úrovni. Dalšími světoznámými hotely především pro své nadstandardní služby a vybavení jsou například hotely v Las Vegas, v Londýně, Paříži, New Yorku a dalších centrech, kde se to boháči jen hemží.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Cherylsh.ng

Alžběta Holková

Alžběta Holková

Nevím přesně co chci, ale jdu si za tím :-) Jakékoliv dotazy a připomínky mi můžete sdělit buď prostřednictvím komentářů nebo na alzbeta.holkova@generace21.cz .

Zanechte komentář