Zavítejte na jubilejní 20. ročník festivalu BernardFest v Humpolci

Hudba Kultura / 17.6.2014

Humpolec – město v srdci republiky přivítá letos již 20. ročník hudebního festivalu BernardFest. Zahrají na něm například kapely Kryštof, Chinaski, No Name nebo Divokej Bill. 

Pátek a sobota

Pokud nevíte, co se začátkem víkendu, stavte se na Vysočinu do pivovarského města Humpolec. Tamní Rodinný pivovar Bernard totiž pořádá již 20. ročník oblíbeného festivalu BernardFest.

„BernardFest mám ráda, je tam super atmosféra, a vždy se těším, až si půjdu poslechnout kapely naživo,” svěřuje se studentka Veronika Hájková.

Kompletní seznam kapel letošního BernardFestu. Zdroj: Oficiální plakát BernardFest (upraveno)

Kompletní seznam kapel letošního BernardFestu.
Zdroj: Oficiální plakát BernardFest (upraveno)

Historie

Roku 1993 se konal první ročník, tehdy ještě pivní slavnosti. Do Humpolce vždy přijelo více pivovarů, které zde k nadšení zájemců prezentovali svoje piva. Od roku 2000 se slavnosti začaly měnit na hudební festival, který má v současné době už relativně ustálenou podobu a každoročně vítá nejlepší české a slovenské kapely.

Nejlepší z nejlepších

Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní dvacátý ročník, účastníci se mohou těšit na nejlepší kapely, které kdy v rámci festivalu vystupovaly. V pátek se představí Vysočinka, No Name, Tři sestry, Kryštof a Kyvadlo. V sobotu bude festival pokračovat hned od rána a to Jaroslavem Uhlířem a kapelami The Tap Tap, Divokej Bill, Děda Mládek Illegal Band, Chinaski a Legendy se vrací. V 18 hodin se představí slovenský zpěvák Miro Žbirka a novinkou bude Symphonic Queen Filharmonie Hradec Králové.

„Festival se mi líbí mimo jiné z toho důvodu, že tam potkám známé a kamarády, na které jinde nenarazím. Do budoucna bych ale ještě ocenil třeba více vystoupení jednotlivých zpěváků a zpěvaček. To by byla paráda,” říká student Lukáš Prokop.

Zázemí a prohlídka pivovaru

Pohled na značkovou prodejnu Bernard naproti pivovaru, spolu s dominantou humpoleckého náměstí - kostelem sv. Mikuláše. Zdroj: Bernard. cz

Pohled na značkovou prodejnu Bernard naproti pivovaru, spolu s dominantou humpoleckého náměstí – kostelem sv. Mikuláše. Zdroj: Bernard. cz

K dispozici pro návštěvníky je pak stanové městečko s kompletním občerstvovacím servisem cca 1,5 km od festivalu v areálu AMK Humpolec. Výlet za hudbou mohou zájemci spojit třeba s prohlídkou Rodinného pivovaru Bernard, která je při příležitosti multižánrového hudebního festivalu zdarma. Naproti pivovaru se potom nachází značková prodejna Bernard, kde je možnost zakoupit speciální piva nebo dárkové předměty.

A jaký máte plán na víkend vy? 

Zdroj perexové fotografie: Bernardfest.cz

 

Zuzana Horáková

Zuzana Horáková

Některé mandarinky smrdí a jiné ne. Sledujte mě i na Instagramu http://instagram.com/zuzanks/

Zanechte komentář